Zavrieť

Porady

DoBPŠ odvod dane

Dobrý deň,
poprosím o odpoveď na otázku : Musím mesačne odvádzať 19% dane
z Dohody o brigádnickej práci študenta?
Mzda neprekročí 5000 ,- SK.
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lubovslav Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    poprosím o odpoveď na otázku : Musím mesačne odvádzať 19% dane
    z Dohody o brigádnickej práci študenta?
    Mzda neprekročí 5000 ,- SK.
    Ďakujem za odpoveď.
    AK nemá iný príjem a podpíše vyhlásenie k zdaneniu príjmov, tak nie. Inak áno, je to zrážková daň do príjmu 5000,- Sk brutto.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Iný príjem nie je rozhodujúci, iba vyhlásenie....ak podpíše, že si uplatňuje nezd. časť, potom nevychádza z tohoto príjmu daň. Prípadná podvojnosť uplatnenia si NČ nie je problém zamestnávateľa, ale toho, kto si ju uplatnil.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Paula Pozri príspevok
    Iný príjem nie je rozhodujúci, iba vyhlásenie....ak podpíše, že si uplatňuje nezd. časť, potom nevychádza z tohoto príjmu daň. Prípadná podvojnosť uplatnenia si NČ nie je problém zamestnávateľa, ale toho, kto si ju uplatnil.
    Pod iným príjmom som mal na mysli podpísané vyhlásenie u iného zamestnávateľa. Sorry za blbu formuláciu.

    LenkaBr je offline (nepripojený) LenkaBr

    LenkaBr
    Dobrý deň, len sa chcem uistiť: študent podpísal vyhlásenie, jeho odmena je vyššia ako 5000,- Sk, (cca 5200) teda nižšia ako NZDč. Daň vyjde nulová - Čistá mzda = VZ, resp. hrubej mzde. Odvody z-ľ - GP a UP.

    Čo ešte musím urobiť ja a čo študent? Z mojej strany: vystavenie Potvrdenia..., preddavok do kvartálneho prehľadu + hlásenie po ukončení roka. Čo jeho daňové priznanie? Jeho rodičia si uplatňujú naňho DB.

    Ďakujem, L

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    LenkaBr Pozri príspevok
    Dobrý deň, len sa chcem uistiť: študent podpísal vyhlásenie, jeho odmena je vyššia ako 5000,- Sk, (cca 5200) teda nižšia ako NZDč. Daň vyjde nulová - Čistá mzda = VZ, resp. hrubej mzde. Odvody z-ľ - GP a UP.

    Čo ešte musím urobiť ja a čo študent? Z mojej strany: vystavenie Potvrdenia..., preddavok do kvartálneho prehľadu + hlásenie po ukončení roka. Čo jeho daňové priznanie? Jeho rodičia si uplatňujú naňho DB.

    Ďakujem, L
    Ak študent počas roka nedosiahne zdaniteľný príjem vo výške 50% NČ, tak nevzniká povinnosť podávať DP za rok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.