Zavrieť

Porady

Internetovy obchod - zvladli ste to? Podelte sa o skusenost...

Ahojte,

Zaoberam sa uz nejaku dobu myslienkou predavanie urciteho tovaru cez Internet a tak hladam tu a tam rozne informacie a waaaaw, zrazu som pri svojich potulkach internetom nasla toto forum. Aka vynikajuca myslienka, uz som si nasla kopec veci tu, co som netusila, dakujem J

Xcela by som sa spytat tych z Vas, ktori skusili podnikanie cez Internet, ake su Vase skusenosti, ak ste ochotni sa podelit, co Vas zaskocilo, prekvapilo, co by ste odporucili, comu by sa mal clovek radsej vyhnut.

Vedeli by ste mi poradit, existuju nejake hostingove servery, na ktorych sa da vybudovat web stranka aj s obchodom, ktore uz maju zabudovany nakupny kosik? Nemam skusenosti s web dizajnom, ale rada by som si robila vsetko sama (ak je to zvladnutelne (?)) a tak by bolo dobre, keby ten system mal zabudvany aj redakcny system. Mate s tymto skusenosti? Moze si laik sam viest niekde stranku a Internet shop a sam si ju updatetovat? Mate nejake napady a odporucania?

Jeden den sa mi zda celkom zvladnutelne takto “podnikat” na dalsi den mam chut zobrat nohy na plecia a celu myslienku vzdat. Ale potom si hovorim, krok po kroku, mozno z toho nieco bude a ak nie, tak aspon si budem moct povedat, ze som to skusila…. Je tu niekto, kto zacal prevadzkovat internet shop viacmenej ako “hobby” popri svojich inych aktivitach a podarilo sa?

Vidim, ze tu sa budem asi viacej zdrziavat J

Dakujem Vam a zelam vela uspechov, tesim sa na “porady”… J

Idulas
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

007miroslav007 Pozri príspevok
Ahoj všetci,
mám na Vás jednu otázku. Onedlho idem otvoriť e-shop a momentálne rozmýšlam nad jednou vecou. Ako je to s objednávkami?Skúsim nejaký príklad....Pán X si odomna objedná tovar.Ja ho na sklade nemám, pretože sklad nebudem mať. Ale môj dodávateľ samozrejme tovar má. Pán X urobí objednávku, mne objednávka príde a ja ju odošlem ďalej dodávatelovi....dúfam že zatial pochopitelné. No...a dodávatel má cenu napríklad 500 eur ale moja cena je 520 eur(len pre príklad samozrejme). Musím tovar objednať najskôd k sebe do firmy, alebo stačí ho poslať zákazníkovi(keď sa v objednávke dá vypísať dodacia a fakturačná adresa)..Proste nejako tomu nerozumiem.....Dúfam že ste to pochopili čo od Vás chcem a niekto mi poradí. Môžte aj SS..
Ďakujem za odpovede.
záleží, ako sa so svojim dodávateľom dohodneš. Ak je ochotný tovar zabaliť a poslať priamo tvojmu odberateľovi, bez toho, aby tam pribalil faktúru pre teba, dá sa to. Viem, že niektorí dodavatelia to tak robia.
Len ešte dorieš, ako ty dáš svojmu zákazníkovu tvoj doklad.
0 0
007miroslav007 007miroslav007

007miroslav007 je offline (nepripojený) 007miroslav007

Dáša_ Pozri príspevok
záleží, ako sa so svojim dodávateľom dohodneš. Ak je ochotný tovar zabaliť a poslať priamo tvojmu odberateľovi, bez toho, aby tam pribalil faktúru pre teba, dá sa to. Viem, že niektorí dodavatelia to tak robia.
Len ešte dorieš, ako ty dáš svojmu zákazníkovu tvoj doklad.
Taký rýchlu odpoveď som nečakal.Dáša ďakujem ti. Takže pre mňa na začiatok bude lepšie ak objednám tovar sebe a pošlem ho ďalej.
A ešte jedna otázka. Faktúra. Čo má obsahovať faktúra, aké tlačivo potrebujem, kde ho nájdem, treba mi aj razítko????Som z toho trošku mimo. A isto ma napadne ešte milión otázok...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

007miroslav007 Pozri príspevok
Taký rýchlu odpoveď som nečakal.Dáša ďakujem ti. Takže pre mňa na začiatok bude lepšie ak objednám tovar sebe a pošlem ho ďalej.
A ešte jedna otázka. Faktúra. Čo má obsahovať faktúra, aké tlačivo potrebujem, kde ho nájdem, treba mi aj razítko????Som z toho trošku mimo. A isto ma napadne ešte milión otázok...
No ved musíš mať niečo, na zaklade čoho ti ten dotyčný zaplatí a ty to zaučtuješ do príjmov. Pečiatka tuším nie je potrebná.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Pečiatku nepotrebuješ - iba podpis. Faktúry si rob v nejakom účtovnom programe: Pohoda, Money S3, Kros. Uľahčí ti to prácu a ľahko si odtiaľ vytlačíš aj adresné štítky, poukážky atď na balíky.

Väčšina dodávateľov ti zasielanie priamo k zákazníkovi robiť nebude. Ale v elektronike, PC, mobiloch a podobne je tento spôsob dosť bežný.
0 0
007miroslav007 007miroslav007

007miroslav007 je offline (nepripojený) 007miroslav007

falap Pozri príspevok
Pečiatku nepotrebuješ - iba podpis. Faktúry si rob v nejakom účtovnom programe: Pohoda, Money S3, Kros. Uľahčí ti to prácu a ľahko si odtiaľ vytlačíš aj adresné štítky, poukážky atď na balíky.

Väčšina dodávateľov ti zasielanie priamo k zákazníkovi robiť nebude. Ale v elektronike, PC, mobiloch a podobne je tento spôsob dosť bežný.
Super, ďakujem za odpoveď
0 0
Cimca Cimca

Cimca je offline (nepripojený) Cimca

ďakujem
0 0
ami2 ami2

ami2 je offline (nepripojený) ami2

Dobrý deň.Aj ja v krátkom čase plánujem spustiť svoj internetový obchod Jedná sa o dietetické potraviny.Momentálne som na rodičovskej dovolenke.Veľa informácií už mám.No stále ich nieje dosť.Preto mám hneď niekoľko otázok.
1.ako je to s odvodmi,keď som na rodičovskej
2.ak idem po tovar do zahraničia v rámci EU vlastným autom ako potom prejsť colnicou/nie som platcom DPH aspoň pre začiatok/
3.ak mi dodávateľ dovezie tovar zo zahraničia v rámci EU ako je to s colnicou?
Prípadne je ešte niečo na čo si treba dať pozor?
Každú vašu radu si veľmi cením.
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

"ami2 - 3.ak mi dodávateľ dovezie tovar zo zahraničia v rámci EU ako je to s colnicou?"

V rámci EU je colná únia, nie sú colnice, ani se nikde inde tovar nepreclieva.
Dôležité pri obchodovaní so zahranič. partnermi je iba vedieť či je plátcom DPH (v svojej krajine) alebo nie je.
Ten, kto je plátcom DPH, nakupuje z EU bez DPH (musí predložiť dodávateľovi výpisy).
Ak predávaš do EU a tvoj odberateľ je plátcom DPH (musí ti predložiť výpisy), tomu vystavíš FA bez DPH. A opačne.
Tebou vystavená FA musí spľňat naležitosti, ktoré určuje myslím zákon o účtovníctve.
Je dôležité v akej sústave budeš svoje obchodovanie účtovať. Väčšina v JÚ (jednoduchom účtovníctve) a tam je všetko popísané.
0 0
ami2 ami2

ami2 je offline (nepripojený) ami2

Ak môj dodávateľ je platcom dph a ja nie som?
0 0
Dubak2000 Dubak2000

Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

silviamb Pozri príspevok
Ja si myslim, ze v tomto smere neexistuje jedno najlepsie riesenie - pre kazdeho je to riesenie ine podla jeho schopnosti - ja by som si e-shop sama nikdy nespojazdnila, tak to radsej zverim do ruk ludom, ktori to robia - aj za cenu, ze niekto iny povie, ze je to z jeho pohladu na jednoduchej baze. Kazdy nech robi to, comu sa rozumie - a je to ako v "Byl jednou jeden kral" - ten dela ten a ten zas tohle, a vsichni dohromady udelame moc
Hlavne si myslim ze sa treba zamerat na kvalitu, aby obchod dobre vyzeral (to nemyslim ze tam bude vsetko blikat a pod), bol kvalitne urobeny (t.j. zobrazoval sa rychlo, nevypisoval ziadne chyby atd). A dodavatel by mal byt dostatocne spoahlivy a garantovat ze bdue existovat aj za niekolko rokov. Web ide rychlo dopredu a predavaju najme moderne obchody a moderny je tak mozno rok potom treba inovacie, upravy. Takze napad ako raz zaplatim a mam na par rokov klud podla mna nefunguje.
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

siva Pozri príspevok
a keď by som predávala občas osobne tak nemôžem dávať paragony?
Toto zaujíma aj mňa... my síce máme pokladňu, keďže máme prevádzku (služby), ale tovar predávame iba cez e-shop. Klienti ale môžu prísť a osobne si tovar vyzdvihnúť. Vtedy im dám buď faktúru, ak mám nachystanú a príjmový pokl. doklad, alebo im faktúru pošlem dodatočne. Je to takto zle?

Ešte ma zaujíma jedna vec, faktúra zaslaná mailom, s podpisom je ok? Nemyslím kvôli nám, my ju berieme a budeme brať (u nás slúži zároveň ako záručný list), ale v zmysle "nejakých zákonov".....
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Ak môj dodávateľ je platcom dph a ja nie som?
tak to v EÚ nakúpiš s DPH, ale ty už ďalej DPH nepridávaš, keďže nie si platcom. Zároveň si ani tú zaplatenú v zahraničí neuplatníš.
0 0
jozefm30 jozefm30

jozefm30 je offline (nepripojený) jozefm30

Ohladne dodacie s UP ako podnikatelsky plan "Internetovy obchod", co som pisal ze budem informovat. Bol som zo znamym po dlhom case a ze dostal tu dodaciu bez problemov, cca 2400EUR. Len tie papierovacky okolo toho. Blizsie info nemam :-(
0 0
luckafa luckafa

luckafa je offline (nepripojený) luckafa

dobry den chcela by som sa spytat, ked ako FO mam sidlo bydlisko a byt je mojej mami potrebujem mat nejaku zmluvu alebo nieco? pani na zivnostenskom mi poradila ze pre ich ucely nie, ale neviem ci to nepotrebujem inde,
dakujem
0 0
veronika.k. veronika.k.

veronika.k. je offline (nepripojený) veronika.k.

Chcela by som sa opýtať či má pri zakladaní e-shopu niekto skúsenosti so stránkou creativeshop.sk zaoberajúcou sa tvorbou e-shopu. Chcela by som si otvoriť vlastný e-s. a tak zbieram potrebné info, takže za odpoveď vopred ďakujem
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
veronika.k. Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať či má pri zakladaní e-shopu niekto skúsenosti so stránkou creativeshop.sk zaoberajúcou sa tvorbou e-shopu. Chcela by som si otvoriť vlastný e-s. a tak zbieram potrebné info, takže za odpoveď vopred ďakujem
z ich webu toto mi udrelo do oci: "náš klient zarába v e-shope
priemerne 28 229 EUR mesačne" ... to je co za nezmysel
0 0
veronika.k. veronika.k.

veronika.k. je offline (nepripojený) veronika.k.

No tak to sa mi zdá tiež prehnané
0 0
pacifik667 pacifik667

pacifik667 je offline (nepripojený) pacifik667

Pohodový človek
Kto vie poradiť ako zrealizovať platbu za tovar do zámoria formou T/T platby??
Aké su limity na tovar /dodaný z Číny mimo EU/ aby som neplatil CLO a DAŇ??
0 0
MikeM MikeM

MikeM je offline (nepripojený) MikeM

Spustiť svoj eshop sa dá vďak niektorým firmám(dropshipping) a cms riešeniam za jeden deň, takže nieje to také náročné ako by sa mohlo zdať. Ale keď sa ide do detailov, tak sa to nazbiera. Je to podnikanie ako každé iné a treba na ňom pracovať. Spustenie eshopu je jednoduché, ale úspešne predávať je už trochu zložitejšie a vyžaduje dosť veľa času, alebo peňazí. Treba to skúsiť. Tu je pár tipov pre rozbehnutie eshopu: http://www.podnikanie.net/e-shop/ako...netovy-obchod/
0 0
wrah706 wrah706

wrah706 je offline (nepripojený) wrah706

Zdravím...som uplny zaciatočník a chcel by som mat e-shop ale absolútne sa do toho nerozumiem ...nie je nieco take ako školenie pre zaciatočníkov??? alebo nebol by niekto ochotný kto by ma do toho dostal???? ...prečítal som si celú tuto temu a som z toho uplne mimo . Potreboval by som niekoho kto by mi to vysvetlil uplne do podrobna.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať