Zavrieť

Porady

Kávičkári na slovíčko

Nechcem tu vyprovokovat reklamu , ani antireklamu. Rad by som vypatral nejaku dobru kavu. Ked sa este kedysi – za socika , pomlela zrnkova Special , balirny Praha a zalial sa „turek” , bolo vone cely dom , ci cela kancelaria. Teraz , ci kupim Jakobsa , či “čibo” o hnusobe Mainl ani nehovorim , je to iba malo aromaticka hneda vodicka , pachnuca po spalenine, ba az nieco nakyselene. Zozeniem este niekde kvalitnu , najlepsie nemletu zrnkovu ?
Usporiadat
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Myslite si ze sa da kava vypestovat aj u nas? Resp.doma?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
kaco11 Pozri príspevok
Myslite si ze sa da kava vypestovat aj u nas? Resp.doma?
..

...no neskoro by si si pochutil na vlastnoručne vypestovanej káve..pestujem kávovník zo surového zrniečka kávy už sedem rokov..jedine v kuchyni na stole je krásny..keď som ho preložila na zem, lebo má už skoro meter, lístočky posmutneli, tak je zase na stole, krásny..ale vidina zrniečok - ani nedúfam...
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Sedem rokov??? tak to si dovtedy dojdem do juznej ameriky a spat po tú kavu peso nic v zlom, len mi to prislo smiesne. Ja ze tak do roka. Ale dakujem pekne
0 0
emilly1 emilly1

emilly1 je offline (nepripojený) emilly1

V osemdesiatych rokoch káva nebola až takým obľúbeným nápojom ako dneska. V tom období trh ponúkal mletú kávu Fénix a zrnkovú nemletú kávu. V dnešnej dobe trh ponúka neskutočné mnžstvo káv ako instatných tak aj pomletých. Hoci zo zdravotných dôvodov nemôžem piť zrnkovú kávu, pijem Velvet alebo Senzacione, ale podľa môjho názoru je najlepšou kávou na našom trhu naša Popradská káva.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

emilly1 Pozri príspevok
V osemdesiatych rokoch káva nebola až takým obľúbeným nápojom ako dneska. V tom období trh ponúkal mletú kávu Fénix a zrnkovú nemletú kávu. V dnešnej dobe trh ponúka neskutočné mnžstvo káv ako instatných tak aj pomletých. Hoci zo zdravotných dôvodov nemôžem piť zrnkovú kávu, pijem Velvet alebo Senzacione, ale podľa môjho názoru je najlepšou kávou na našom trhu naša Popradská káva.
Úplne súhlasím. Popradská Extra špeciál aj mne chutí najviac. Najviac pripomína Štandard zmes, ktorú si pamätám spred 20 rokov. Ked som urobila mame kávu, cítila ju aj z prízemia. Dnes máloktorú cítiť zo susednej miestnosti. A práve výrobka BOP Poprad v niektorých reťazcoch vôbec nedostať. Napr Kaufland s nimi ukončil spoluprácu. Viac mi neprezradili. Tesco od nich berie len minimum produktov. Zdá sa mi, že kvalitné slovenské výrobky tieto reťazce odmietajú. Napríklad aj ich vynikajúci čaj Mistral
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Silvernola Pozri príspevok
Úplne súhlasím. Popradská Extra špeciál aj mne chutí najviac. Najviac pripomína Štandard zmes, ktorú si pamätám spred 20 rokov. Ked som urobila mame kávu, cítila ju aj z prízemia. Dnes máloktorú cítiť zo susednej miestnosti. A práve výrobka BOP Poprad v niektorých reťazcoch vôbec nedostať. Napr Kaufland s nimi ukončil spoluprácu. Viac mi neprezradili. Tesco od nich berie len minimum produktov. Zdá sa mi, že kvalitné slovenské výrobky tieto reťazce odmietajú. Napríklad aj ich vynikajúci čaj Mistral
A prečo by ju aj bolo dostať kúpiť v tých reťaziach ....presnejšie - A NAČO ???

" Veď je to len smiešne Slovensko / a ďaľšie / " ,

povedali si v Bruseli

" ktoré sme z milosti zobrali do EU , veď kde inde by sme mohli vyvážať a zaplaviť aušusom od nás vyspelých západných krajín ..???? "

Že Ti neprezradili ??? Sa čuduješ ??? Aj v tých reťaziach nie každý vie všetko !!!
Keby si vedela pozadie tých kšeftov , len veľmi málo sa vyplaví na povrch .....!!!
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Myslíš, že to neviem?! Prečítaj si môj príspevok ešte raz a čítaj aj medzi riadkami
0 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Nedávno som pila výbornú kávu, na obale bolo uvedené "kaawa" a pod tým Africká Fairtrade káva z úpätia hory Kilimanjaro.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Niečo ku káve
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Skusal niekto z vas kavu znamej nemeckej znacky, ktora vyraba okrem ineho aj cigarety? Uz dlhsiu dobu sa pohravam ochutnat od nich Arabicu Grande Cuveé. Zaujima ma predovsetkym priprava takejto kavy.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

2009 Pozri príspevok
Niečo ku káve
Úžasné.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Sharon Pozri príspevok
Nedávno som pila výbornú kávu, na obale bolo uvedené "kaawa" a pod tým Africká Fairtrade káva z úpätia hory Kilimanjaro.
taketo oznacenie maju vyrobky,ktore su spracovavane setrne,maju tu pravu chut,väcsinou su to vyrobky z bio kultur a z rucnej vyroby/napr.rucne oberane plody a pod./....
su o nieco drahsie,ale cena zodpoveda ozaj kvalite.ziadne pozametane smeti.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kupujeme si bud Julius Meinl-cervenu alebo zltu,alebo v poslednej dobe Bellarom/z lidl/Gold.tieto nam chutia.
tchibo je hrozna,jacobs monarch este ujde-ale kupujem ju len v krajnych pripadoch.
0 0
Daniela1010 Daniela1010

Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

Teraz sa dostala na trh novinka Nescafé Green Blend. Už ste ju niekto chutnali? Oplatí sa do nej investovať?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja na espresso, kávu Franck, Molinári, Naber Kaffe
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

A počuli ste o Gano káve? Je výborná dodáva energiu a je zdravá.Ak ju pijete pred spaním nie je žiadný problém že nezaspíte, zároveň odkysľuje oraganizmus.Vyskúšala som sama inú už nechcem.Nie je to žiadna reklama ani inzercia ale moja vlastná skúsenosť.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Niekto nemoze spat, ked vypije kavu. Ja nemozem pit kavu, ked spim.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

Tak takýto relax mám aj ja najradšej,kávu síce pijem inú ,ale pohár by aj pasoval
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Zakliata nie ..... ale stará hej.
Veľa, preveľa ja pamätám: 8,-Sk kávu, ba aj rómov čo vstávali spolu s nami ráno do práce ..... heh !
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

K modernej kave dobry domaci likerik, ti movitejsi

http://www.solla.eu/wordpress/wp-con...ges/grappa.jpg
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať