Zavrieť

Porady

Kávičkári na slovíčko

Nechcem tu vyprovokovat reklamu , ani antireklamu. Rad by som vypatral nejaku dobru kavu. Ked sa este kedysi – za socika , pomlela zrnkova Special , balirny Praha a zalial sa „turek” , bolo vone cely dom , ci cela kancelaria. Teraz , ci kupim Jakobsa , či “čibo” o hnusobe Mainl ani nehovorim , je to iba malo aromaticka hneda vodicka , pachnuca po spalenine, ba az nieco nakyselene. Zozeniem este niekde kvalitnu , najlepsie nemletu zrnkovu ?
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Moja obľúbená je Hausbrandt, a vyhľadávam aj kaviarne, ktoré ju pripravujú. Zatiaľ som lepšiu nenašla.

Aj tak si myslím, že minimálne polovica úspechu dobrej kávy spočíva v jej samotnej príprave, než v káve... Aj dobre prípravená Lavazza sa dá piť
1 0
Daniela1010 Daniela1010

Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

Teraz sa dostala na trh novinka Nescafé Green Blend. Už ste ju niekto chutnali? Oplatí sa do nej investovať?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja na espresso, kávu Franck, Molinári, Naber Kaffe
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

A počuli ste o Gano káve? Je výborná dodáva energiu a je zdravá.Ak ju pijete pred spaním nie je žiadný problém že nezaspíte, zároveň odkysľuje oraganizmus.Vyskúšala som sama inú už nechcem.Nie je to žiadna reklama ani inzercia ale moja vlastná skúsenosť.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Niekto nemoze spat, ked vypije kavu. Ja nemozem pit kavu, ked spim.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Na najlepšiu kávu môjho života potrebujeme:

8,- korunovú kávu,
presýpací mlynček na kávu po svokre
kýblom čerstvo vytiahnutá, nechlórovaná voda zo záhoráckej studne.
Postup:
Ráno o 6.00 hod. si sadneme na lavičku a horúcou vodou zalejeme 2 lyžičky kávy do šálky po babke s nadpisom "Jozefke".
Striedavo popíjame, kocháme sa zeleným okolím a len v diaľke počuť gagotať husy, mekotať kozu alebo kotkodákať sliepku. Deti spia, manžel spí -všade mier, pohoda a na svete som len ja a moja káva.....
3 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

Tak takýto relax mám aj ja najradšej,kávu síce pijem inú ,ale pohár by aj pasoval
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

hubatá Pozri príspevok
Na najlepšiu kávu môjho života potrebujeme:

8,- korunovú kávu,
presýpací mlynček na kávu po svokre
kýblom čerstvo vytiahnutá, nechlórovaná voda zo záhoráckej studne.
Postup:
Ráno o 6.00 hod. si sadneme na lavičku a horúcou vodou zalejeme 2 lyžičky kávy do šálky po babke s nadpisom "Jozefke".
Striedavo popíjame, kocháme sa zeleným okolím a len v diaľke počuť gagotať husy, mekotať kozu alebo kotkodákať sliepku. Deti spia, manžel spí -všade mier, pohoda a na svete som len ja a moja káva.....
A Ty si vari zakliata panna vo Váhu, čo jej divný Janko spí? Veď káva za 8Sk, terazky je už pomaly za toľlko €. Ale pekne si to napísala, len čo je pravda.
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Zakliata nie ..... ale stará hej.
Veľa, preveľa ja pamätám: 8,-Sk kávu, ba aj rómov čo vstávali spolu s nami ráno do práce ..... heh !
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

K modernej kave dobry domaci likerik, ti movitejsi

http://www.solla.eu/wordpress/wp-con...ges/grappa.jpg
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

...baby nebláznite, veď toto pamatám aj ja
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
rozum Pozri príspevok
A počuli ste o Gano káve? Je výborná dodáva energiu a je zdravá.Ak ju pijete pred spaním nie je žiadný problém že nezaspíte, zároveň odkysľuje oraganizmus.Vyskúšala som sama inú už nechcem.Nie je to žiadna reklama ani inzercia ale moja vlastná skúsenosť.
durisovad Pozri príspevok
Niekto nemoze spat, ked vypije kavu. Ja nemozem pit kavu, ked spim.
Mne je jedno ...v pohode si dám presso a zaľahnem ...
A keď už spím , tak kávu nepijem ...

Teraz vážne ...
Niekto tu spomínal Lavazzu ...
Teraz ju mám v šálke ...

Názor ???..

Pil som aj lepšiu ...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

hubatá Pozri príspevok
Veľa, preveľa ja pamätám: 8,-Sk kávu, ba aj rómov čo vstávali spolu s nami ráno do práce ..... heh !...

Tak toto ma dnes rozosmialo...100 bodov
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...hm , ja ešte aj to pamätám , že nielen vstávali ráno do práce , ale aj , to sa ťažko vyslovuje , aj pracovali ....
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Buchač pssst ..... a teraz všetci vedia koľko máme rokov ......
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Ja pijem s manželom zelenu Jakobsku kronung,ale teraz začali robit novy obal a aj kava v ňom je iná,horšia.Je viacej zhorená,nema chuť ani penu ako ta pôvodná,čo bola.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

a čo takto skúsiť ju piť bez manžela ..... s niekym iným?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mila HUBATA, vies, ze aj mne najlepsie chutila ta 8-korunova kava? Akasi bola lepsia ako tie dnesne kadejake drahe. Alebo je to tym, ze vtedy sme nic ine nemali /iba ak sme mali stastie nakupovat v TUZEXE/ a vychutnali sme si to, co bolo.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Možno to bolo aj tým, že ja som si ju doma sama mlela a tým voňal celý byt. Inak je fakt, že keď som si ju urobila na chalupe kde nebola chlórovaná voda ale len zo studne, tak som mala penu aj 3 cm.
Ja neviem ale mne sa zdá že aj cukor akoby dačím nadstavovali: nie je už taký sladký, na spodu je vždy plno nejakého prášku akoby kukuričného škrobu. Vždy som si dávala do kávy 1 lyžičku cukru a teraz musím aj dve dať.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Kava sa dala kupit len zrnkova a mlela sa v obchode alebo doma. Aj ja som melavala doma a ta vona bola celkom inaksia ako u terajsich kav. Co sa tyka cukru, krystalovy alebo kockovy sa mi nezda byt inaksi, ale do praskoveho naozaj pridavaju skrob, aj je to na sacku napisane.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať