Zavrieť

Porady

Kávičkári na slovíčko

Nechcem tu vyprovokovat reklamu , ani antireklamu. Rad by som vypatral nejaku dobru kavu. Ked sa este kedysi – za socika , pomlela zrnkova Special , balirny Praha a zalial sa „turek” , bolo vone cely dom , ci cela kancelaria. Teraz , ci kupim Jakobsa , či “čibo” o hnusobe Mainl ani nehovorim , je to iba malo aromaticka hneda vodicka , pachnuca po spalenine, ba az nieco nakyselene. Zozeniem este niekde kvalitnu , najlepsie nemletu zrnkovu ?
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

liba2 Pozri príspevok
Vyskúšam aj ja, len v ktorom reťazci ho ponúkajú ?
už ju mám doma,
Nescafé Sensazione extra crema
ani som nemusela ďaleko chodiť - v našich potravinách zajtra vyskúšam, dám vedieť ako mi chutila.
Naposledy upravil liba2 : 19.08.09 at 17:26
0 0
mimi3 mimi3

mimi3 je offline (nepripojený) mimi3

Alla, tak som si ju uvarila. Je dobrá a hlavne pekne vonia. Je to mletá káva v čiernom sáčku.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
mimi3 Pozri príspevok
Alla, tak som si ju uvarila. Je dobrá a hlavne pekne vonia. Je to mletá káva v čiernom sáčku.
Ja som mala inú, vo fľaške...určite ju uvidíš na regáloch v obchode
... prajem dobrú chuť kávy.
0 0
mimi3 mimi3

mimi3 je offline (nepripojený) mimi3

Ďakujem, každopádne ostanej už pri spomenutej Omnii z HU . Ale Carte noire je príjemná zmena.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Apropo...už ste pili cibetkovú kávu? Chutila ?
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Apropo...už ste pili cibetkovú kávu? Chutila ?
Danielka, to je aká?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

DanielaSĽ Pozri príspevok
Apropo...už ste pili cibetkovú kávu? Chutila ?
No,...veľmi ma ani neláka ju ochutnať http://www.kava-online.cz/pestovani-...ibetkova-kava/
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Raz ju na TV Markíza dali piť pani Feldekovej - to som premeškala.
Prišla Vera Wisterová a oznámili jej, že dostane super kávu, načo ona povedala, že dajte pani Feldekovej......pani Feldeková veeeeľmi rýchlo a dosť dôrazne povedala: ďakujem už som mala. Začalo mi to byť podozrivé.
Vera si odpila a vystrúhala taký ksicht, že jej to bolo samej trápne a keď jej povedali akú kávu pila, tak myslím, že iba profesionalita jej nedovolila vyprázdniť celý obsah žalúdka

Takže som kávičkár. Kto ma pozná vie, že pijem kávu "na kýble".....ale odtál potál
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

DanielaSĽ Pozri príspevok
Apropo...už ste pili cibetkovú kávu? Chutila ?
Nedám mi nezapojiť sa, síce trochu od veci( ale je to o káve).
Cibetková káva "hrala" jednu z podstatných rekvizít vo vynikajúcom filme "Kým si po nás príde" s Jackom Nicolsonom a Morganom Freemanom. Doporučujem si tento film pozrieť ( je to film kde som sa ja súčasne smiala a súčasne plakala a rezonuje vo mne ešte stále) a v úvode filmu Jack Nickolson sa predvádza rituálom pitia tejto kávy ... až neskôr zistí čo pije ... nebudem prezrádzať čo ... veď si to pozrite.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dav Pozri príspevok
No,...veľmi ma ani neláka ju ochutnať http://www.kava-online.cz/pestovani-...ibetkova-kava/
Nerobte jej takú zlú reklamu, veď to je najdrahšia káva.( Je z trusu cibetiek)
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Taká nesmelá otázka- ak pôjdem na Jamajku a zjem pár kávových zŕn bude mať niekto záujem o moju kávu? Síce to nebude Blue Mountain ( Modré vrchy) skôr nejaká iná farba ale zato bude jedinečná
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bepo Pozri príspevok
Taká nesmelá otázka- ak pôjdem na Jamajku a zjem pár kávových zŕn bude mať niekto záujem o moju kávu? Síce to nebude Blue Mountain ( Modré vrchy) skôr nejaká iná farba ale zato bude jedinečná
Skús, čo to spraví. ( Len musíš to po sebe potom pozbierať) Možno najdrahšia bude bepová káva Kde sa hrabú cibetky.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

bepo Pozri príspevok
Taká nesmelá otázka- ak pôjdem na Jamajku a zjem pár kávových zŕn bude mať niekto záujem o moju kávu? Síce to nebude Blue Mountain ( Modré vrchy) skôr nejaká iná farba ale zato bude jedinečná
Kuuurňa bepo skoro mi hodila spiatočku aj tá naša popradská
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Teda Peťo,
čítať toto pred Tvojou návštevou...tak neviem, neviem.

Ale u mňa si pil Illy.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dav Pozri príspevok
No,...veľmi ma ani neláka ju ochutnať http://www.kava-online.cz/pestovani-...ibetkova-kava/
No a toto je čo ....fúúúúúúúúúúúúúj, ani som nečítala ďalej .
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja som ju dostala pod stromček na vianoce a na moje vyslovené želanie....treba sa len od toho odosobniť a pije sa to ako každá iná....No môžem povedať, že nato, že je najdrahšia...alebo jedna z najdrahších na svete...tak nebola nejako práve mimoriadna. Pila som aj lepšie ....
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

DanielaSĽ Pozri príspevok
Ja som ju dostala pod stromček na vianoce a na moje vyslovené želanie....treba sa len od toho odosobniť a pije sa to ako každá iná....No môžem povedať, že nato, že je najdrahšia...alebo jedna z najdrahších na svete...tak nebola nejako práve mimoriadna. Pila som aj lepšie ....
Mne sa zdá že na to množstvo kávy je tých cibetiek nejako primálo, či to nebude tým?

Muška Pozri príspevok
Teda Peťo,
čítať toto pred Tvojou návštevou...tak neviem, neviem.

Ale u mňa si pil Illy.
Nemboj, aj na Illy vyzrejem
0 0
Milada K Milada K

Milada K je offline (nepripojený) Milada K

Nechcemnikomu robiť reklamu, ale v Spišskej Novej Vsi je super obchod, kde Vám upražia, pomelú ako chcete a aj pripravia kávu akú len chcete. Sama som ich objavila len nedávno, ale ani 60 km ma neodradí, aby som si ju z času na čas nekúpila. Je na letnej stane blízko Levočskej brány a má zelené okrúhle logo.....
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

bendo Pozri príspevok
podobne...
kavy typu Nesca su nezdrave-obsahuju dake umele pridavne latky cim sa dosahuje rozpustanie,ci co.uz dakde davnejsie som to citala.je to napr.i v kakaovom prasku alebo v prasku na pecivo a inych instantnych veciach.
mne osobne vzdy pri rozpustnej kave ostalo zle na zaludok.pouzivam ju len na zakusky,ak surne potrebujem kavovy odvar a nemam uvarenu a vychladenu.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Muška Pozri príspevok
K Vianociam som dostala takúto kávičku:
http://www.kavicka.sk/obchod/kava-co...mountain-125g/ - bola drahá, ale neuveriteľné dobrá

Mojej polovičke som na chalupe povedala, že môj sen je ísť na Jamajku a okrem iného ako pochodiť miesta kráľa reggae Boba Marleyho dať si túto kávičku.
Načo moja segra /totálny kávičkový analfabet/ povedala, že jej sa zdá , že ju od niekoho dostala a má ju vo svojej chalupe /čo je od našej asi 10 minút/. Okamžite sme išli ku nej .... a fakt ju mala - samozrejme "dokorán" otvorenú
Myslela som, že jej plesnem.

A reakcia mojej polovičky /pre ktorého je chalupa asi ako pre niekoho Jamajka / bola: Chvalabohu, že sa už nemusíme trepať na Jamajku

P.S.
Posledné zvyšky z tejto, teda už aj trošku vyprchanej, kávičky dopili poraďáci keď ma boli pozrieť na chalupe. Libuške /liba2/ chutila

....a ešte dodám, že tú dobrú "starú komunistickú" kávu môžete kúpiť na Kube. Priniesol mi ju "bepo" a normálne ma vrátila do starých čias. To sme vtedy netušili, že máme jednu z najlepších káv.

Tento článok je veľmi pekný:
http://chladovci.blog.sme.sk/c/16671...-na-svete.html .....a posledný odstavec je najkrajší

zaujimave citanie.vdaka za prijemny clanok,velmi osviezujuce.na chvilu ma to vytiahlo z realneho zivota niekam,kde je to pre mna ako v sne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať