Zavrieť

Porady

Kávičkári na slovíčko

Nechcem tu vyprovokovat reklamu , ani antireklamu. Rad by som vypatral nejaku dobru kavu. Ked sa este kedysi – za socika , pomlela zrnkova Special , balirny Praha a zalial sa „turek” , bolo vone cely dom , ci cela kancelaria. Teraz , ci kupim Jakobsa , či “čibo” o hnusobe Mainl ani nehovorim , je to iba malo aromaticka hneda vodicka , pachnuca po spalenine, ba az nieco nakyselene. Zozeniem este niekde kvalitnu , najlepsie nemletu zrnkovu ?
Usporiadat
Meghan Meghan

Meghan je offline (nepripojený) Meghan

Zdravim, moj tip na vybornu kavu (overenu rokmi pouzivania)
je jednoznacne talianska kava ILLY.
0 0
popelka. popelka.

popelka. je offline (nepripojený) popelka.

Když tady čtu tady ty příspěvky tak nejvíce se zhodnu s tebou. Také mám ráda kávu, která musí být hodně hořká, prostě delikates. Na jednu jsem natrefila je to KOLUMBIA od ní jsem lepší kávu nepila. Asi jsem něco popletla. Moje správa patří Biondě.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
popelka. Pozri príspevok
Když tady čtu tady ty příspěvky tak nejvíce se zhodnu s tebou. Také mám ráda kávu, která musí být hodně hořká, prostě delikates. Na jednu jsem natrefila je to KOLUMBIA od ní jsem lepší kávu nepila. Asi jsem něco popletla. Moje správa patří Biondě.
Popelka
Na margo Illy- mne až tak nechutí- má kyslejšiu chuť - nemusí všetkým vyhovovať - ak porovnám čosi podobnej triedy, asi by som uprednostnila Lavazzu Qualita Rossa je horkejšia- pre mňa vyhovujúcejšia .
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Toto mi teraz prišlo poštou. Ja som káve na chuť neprišla. Vonia mi ale nechutí.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
2009 Pozri príspevok
Toto mi teraz prišlo poštou. Ja som káve na chuť neprišla. Vonia mi ale nechutí.
Pekné, ale naučiť sa to by bolo drahé
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
2009 Pozri príspevok
Toto mi teraz prišlo poštou. Ja som káve na chuť neprišla. Vonia mi ale nechutí.
Pekné video, kto odolá neochutnať túto kávu?
V posledných rokoch mi chutí zelená Jacobs Krönung...mletá vakuovaná a Nescafé - instatná..ani jedna nemá chybu.
Naposledy upravil alla66 : 16.08.09 at 20:33
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Aj mne tieto dve kávy chutia v posledných rokoch.
Ale v posledných mesiacoch aj zelená Jakobska páchne potuchlinou a je kyslá, kupovala som vo viacerých obchodoch, a stále to tam cítim. Nezdá sa to aj Vám? Už ani neviem, čo je dobrá káva. :-(
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Na káve zvykne byť označná akosť.Označenie je hneď pri dátume aspoň pri popradskej káve, to je tá zo šľahačkou je tam písmeno a čislo tedaA1,A3 atď. A1 je najkvalitnejšia a nie je kyslá.Prajem vám príjemné ochutnávanie.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Zdenka 0705 Pozri príspevok
Aj mne tieto dve kávy chutia v posledných rokoch.
Ale v posledných mesiacoch aj zelená Jakobska páchne potuchlinou a je kyslá, kupovala som vo viacerých obchodoch, a stále to tam cítim. Nezdá sa to aj Vám? Už ani neviem, čo je dobrá káva. :-(
Nescafé, alebo mletá?..Aké balenie kupuješ? Minulý týždeň som si v práci otvorila 125g balenie mletej, nepostrehla som potuchlinu... chutí mi (pijem s cukrom a so smotanou)...stačí vojsť do miestnosti a cítim vôňu kávy
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Vyskúšali ste kávu nescafé tú novú je jemná a netreba do nej dávať mlieko.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Myslím mletú zelenú Jacobs, kupujem väčšie balenie, aj dvojbalenie.
Skúsim teda kúpiť 125 g.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
rozum Pozri príspevok
Vyskúšali ste kávu nescafé tú novú je jemná a netreba do nej dávať mlieko.
značka? popis?
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Nescafé Sensazione extra crema, výýýýborná a je jemnučká len ochutnať, prajem dobrú chuť alebo na zdravie?
0 0
lipka41 lipka41

lipka41 je offline (nepripojený) lipka41

Predsedkyňa SVB
Súhlasím s Tebou "rozum", tá káva je ozaj vynikajúca. Chutí mi viac ako Nescafé Gold. Ja pijem túto kávu bez cukru, ale pridávam si mlieko. Momentálne mám jedno 200 g balenie doma a jedno také isté aj v robote.
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Teším sa že chutíje fajnová však?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

rozum Pozri príspevok
Nescafé Sensazione extra crema, výýýýborná a je jemnučká len ochutnať, prajem dobrú chuť alebo na zdravie?
Vyskúšam aj ja, len v ktorom reťazci ho ponúkajú ?
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

BALLA ju má v akcii a 200g
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

K Vianociam som dostala takúto kávičku:
http://www.kavicka.sk/obchod/kava-co...mountain-125g/ - bola drahá, ale neuveriteľné dobrá

Mojej polovičke som na chalupe povedala, že môj sen je ísť na Jamajku a okrem iného ako pochodiť miesta kráľa reggae Boba Marleyho dať si túto kávičku.
Načo moja segra /totálny kávičkový analfabet/ povedala, že jej sa zdá , že ju od niekoho dostala a má ju vo svojej chalupe /čo je od našej asi 10 minút/. Okamžite sme išli ku nej .... a fakt ju mala - samozrejme "dokorán" otvorenú
Myslela som, že jej plesnem.

A reakcia mojej polovičky /pre ktorého je chalupa asi ako pre niekoho Jamajka / bola: Chvalabohu, že sa už nemusíme trepať na Jamajku

P.S.
Posledné zvyšky z tejto, teda už aj trošku vyprchanej, kávičky dopili poraďáci keď ma boli pozrieť na chalupe. Libuške /liba2/ chutila

....a ešte dodám, že tú dobrú "starú komunistickú" kávu môžete kúpiť na Kube. Priniesol mi ju "bepo" a normálne ma vrátila do starých čias. To sme vtedy netušili, že máme jednu z najlepších káv.

Tento článok je veľmi pekný:
http://chladovci.blog.sme.sk/c/16671...-na-svete.html .....a posledný odstavec je najkrajší
Naposledy upravil Muška : 19.08.09 at 11:37
0 0
mimi3 mimi3

mimi3 je offline (nepripojený) mimi3

Ja som včera dostala kávu CARTE NOIRE. Som zvedavá aká bude. Už ju niekto mal? Inak ja kupujem Omniu v HU táto mi zatiaľ vyhovuje najlepšie.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
mimi3 Pozri príspevok
Ja som včera dostala kávu CARTE NOIRE. Som zvedavá aká bude. Už ju niekto mal? Inak ja kupujem Omniu v HU táto mi zatiaľ vyhovuje najlepšie.
Ak je v sklenenej fľaške, s čiernou fóliou so zlatým popisom...mala som ju pred rokmi priamo z Francúzska, kupovala som ju kvôli obalu..pamätám si, bola drahá, "chuťovo nič moc"...teraz ju vidím v každom obchode, už po nej netúžim.
Na záver dodám, 100 ľudí = 100 chutí
Keď si uvaríš kávu, napíš, ako chutí tebe.Ď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať