Zavrieť

Porady

Kávičkári na slovíčko

Nechcem tu vyprovokovat reklamu , ani antireklamu. Rad by som vypatral nejaku dobru kavu. Ked sa este kedysi – za socika , pomlela zrnkova Special , balirny Praha a zalial sa „turek” , bolo vone cely dom , ci cela kancelaria. Teraz , ci kupim Jakobsa , či “čibo” o hnusobe Mainl ani nehovorim , je to iba malo aromaticka hneda vodicka , pachnuca po spalenine, ba az nieco nakyselene. Zozeniem este niekde kvalitnu , najlepsie nemletu zrnkovu ?
Usporiadat
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ibaka, správne najlepšia je vždy priamo pred prípravou pomletá máš môj súhlas, hoci z môjho pohľadu až na tú špeciál kyslastú tú nemusím.
Ale krásne ste sa tu všetci stali básnikmi na tému Káva moja veľmi milé.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ibaka Pozri príspevok
Ano tú special som pil aj ja, mlel som ju ručne na ručnom mlynčeku, už vtedy voňala a keď sa zaliala, to bola aróma. Moje zásady (aby ste vedeli keď k Vám prídem na návštevu:-), káva musí byť zaliata v šálke s uškom lebo ju pijem hneď po zaliatí a popálil by som si prsty keby bola v sklenom pohári. Moja polovička sa len čuduje že si nepopálim jazyk, (možno by bola rada). Ale keď sa odsrkáva z povrchu , nič sa nemôže stať. Takže pitie dobrej kávy je rituál a veda zároveň.
Tak ťa pozývam...osobne by som tiež nepila kávu v pohári...musím mať maličkú peknú šáločku s uškom. Ale neviem..kto by viac rozprával? Ja alebo ty?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

VladoaKatka Pozri príspevok
Ja mám obdobia, kedy mi chutia iné druhy kávy.

Niekedy som bez klasickej "zalievanej" kávy (do horčičáku) som nemohla existovať, potom som prešla na prekapávanú kávu - poznáte to "kotyogo", a teraz jedine kávu nescafe gold. Kávu som vždy pila nesladenú ale s mliekom.

P.S.: Minulý týždeň som videla kávu TESCO 1 kg. za 78,00 Sk
Čo tam asi pomleli?
Čoskoro budeme mať možnosť to zistiť, igelitkári nás touto kvalitou určite z vďačnosti zasypú.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
abel Pozri príspevok
Čoskoro budeme mať možnosť to zistiť, igelitkári nás touto kvalitou určite z vďačnosti zasypú.
Veru...ku mne už jedna igelitka za DP prišla, ale pekne bez toho, aby som pozrela dnu, som ju vrátila so slovami, že budem mať predsa za to zaplatené...
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Najlepšia káva na svete pre každého je tá, ktorá mu chutí. Každému chutí niečo iné preto treba len skúšať až človek na niečo vhodné narazí.
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

Práve sa chystám zaliať si tú spomínanú našu dobrú Popradskú. Už dlhšiu dobu nekupujem inú a som zatiaľ spokojná, aj keď sa jej cena zvýšila o viac ako 10.- Sk. Najlepšia by bola čerstvo pomletá napr ako voľakedy "Štandard", ale musel by to byť dobrý mlynček. Káva má pre mňa osviežujúci účinok, nepridávam do nej okrem lyžičky cukru nič. Cítite tú arómu?
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

VladoaKatka Pozri príspevok
P.S.: Minulý týždeň som videla kávu TESCO 1 kg. za 78,00 Sk
Čo tam asi pomleli?
Túto kávu som pila iba raz - na návšteve. Nie som "fajnšmeker",ale takéto dačo som teda ešte nepila...... Asi nechcú aby som k nim chodila......
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
a ešte by som rada čosi pridala, viete ako bola objavená káva? údajne jeden pastier sa vždy so zvieratkami vracal veľmi unavený večer domov až raz si všimol, že zvieratá- myslím že kozy ,boli nejako svieže a uvidel ako jedia nejaké bobule. Tak si z nich dal aj on a zistil, že sa po nich cíti sviežejší a tak bola objavená káva.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

Kavicka je pre nma drogou uz vela rokov,neviem si ani predstavit,ze by som si ju po vylezeni z pelechu a pred startom do prace nedopriala....Hoci nerobim dobre,ze ju pijem na lacno,neviem sa jej zrieknut a donutit sa ranajkovat uz vonkoncom nie. Ja mam najradsej zelenu Jakobsku, s mlieckom....hm, veru si hned idem uvarit na obednu vzpruhu
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Bionda Pozri príspevok
a ešte by som rada čosi pridala, viete ako bola objavená káva? údajne jeden pastier sa vždy so zvieratkami vracal veľmi unavený večer domov až raz si všimol, že zvieratá- myslím že kozy ,boli nejako svieže a uvidel ako jedia nejaké bobule. Tak si z nich dal aj on a zistil, že sa po nich cíti sviežejší a tak bola objavená káva.
Ešte že nie bobky . Ale fakt, nedávno som videl v TV, že najlepšiie kávové bobule sú tie, ktoré prejdú tráviacou sústavou opíc. Vraj je to káva pre fajšmekrov, má vinikajúcu arómu a predáva sa extrémne draho, len už neviem kde to bolo. No...... to nie je moja šálka kávy.
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
DanielaSĽ Pozri príspevok
Tak ťa pozývam...osobne by som tiež nepila kávu v pohári...musím mať maličkú peknú šáločku s uškom. Ale neviem..kto by viac rozprával? Ja alebo ty?
Ďakujem za pozvanie na kávu, prídem len čo budem môcť. Ale ja som ukecaný iba na Porade
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Ibaka Pozri príspevok
Ešte že nie bobky . Ale fakt, nedávno som videl v TV, že najlepšiie kávové bobule sú tie, ktoré prejdú tráviacou sústavou opíc. Vraj je to káva pre fajšmekrov, má vinikajúcu arómu a predáva sa extrémne draho, len už neviem kde to bolo. No...... to nie je moja šálka kávy.
tie zvieratká sa volajú cibetky, a je to vraj najlepšia káva na svete
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ta opica by mala byť cibetka, ale nie som si istá, či je to druh opice... Netuším.... Ale myslím, že keby mi povedali, čo je to za kávu, tak by prešla aj mojím tráviacim traktom, ale opačným spôsobom, ako je obvyklé... (Fuj,Alena!!!)

My teraz kupujeme do kávovaru Lavazzu, mali sme čiernu a teraz je tam nejaka červeno-strieborná. Ale je chutná.
Ja som človek, čo si dá do 3decovej šálky slabučkú kávu s 3 lyžičkami cukru a 0,5 dcl mlieka, takže sa nejakými kafičkárkymi zážitkami chváliť nemôžem....

Neviem ako vy, ale my sme do roboty dostali kávovar cca v júli 2007 a zo začiatku sme mali veľký problém zohnať nejakú dobrú zrnkovú kávu. Všade v obchodoch sú tie drahšie len mleté a zrnkové len tie v papierových sáčkoch....
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Ibaka Pozri príspevok
Ešte že nie bobky . Ale fakt, nedávno som videl v TV, že najlepšiie kávové bobule sú tie, ktoré prejdú tráviacou sústavou opíc. Vraj je to káva pre fajšmekrov, má vinikajúcu arómu a predáva sa extrémne draho, len už neviem kde to bolo. No...... to nie je moja šálka kávy.
Po tejto informácii sa mi z krku škriabala späť aj Mitická tichá
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
cactus Pozri príspevok
tie zvieratká sa volajú cibetky, a je to vraj najlepšia káva na svete
Súhlasím s tebou iba pokial sa jedná o tie cibetky, to o tej káve neviem a asi ani nebudem vedieť.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
cactus Pozri príspevok
tie zvieratká sa volajú cibetky, a je to vraj najlepšia káva na svete
Ibaka Pozri príspevok
Súhlasím s tebou iba pokial sa jedná o tie cibetky, to o tej káve neviem a asi ani nebudem vedieť.
no, veď preto som aj napísala, že vraj, lebo ani ja som ju ešte nepila, ale rada by som ochutnala, mne sa to neprotiví



0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Tak tu si môžete kúpiť kávu z tých malých mŕch cibetiek ale cena je tam statočná, kto by nechcel veriť tak je to 2 677,50Sk za 250 gr. http://www.kafe.sk/index.php?page=sh...mart&Itemid=26
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
bepo Pozri príspevok
Tak tu si môžete kúpiť kávu z tých malých mŕch cibetiek ale cena je tam statočná, kto by nechcel veriť tak je to 2 677,50Sk za 250 gr. http://www.kafe.sk/index.php?page=sh...mart&Itemid=26
Tak po tomto vysvetlení som celkom dostal na tú kávičku chuť, veď to zvieratko je celkom milé, odradila ma len cena.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Hmmm, ktovie ako rozoznávajú bobule a bobky? To by ma pri tej káve zaujímalo viac ako jej cena
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Kazu Pozri príspevok
Hmmm, ktovie ako rozoznávajú bobule a bobky? To by ma pri tej káve zaujímalo viac ako jej cena
...no predsa rozhryznutím...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať