Zavrieť

Porady

Kávičkári na slovíčko

Nechcem tu vyprovokovat reklamu , ani antireklamu. Rad by som vypatral nejaku dobru kavu. Ked sa este kedysi – za socika , pomlela zrnkova Special , balirny Praha a zalial sa „turek” , bolo vone cely dom , ci cela kancelaria. Teraz , ci kupim Jakobsa , či “čibo” o hnusobe Mainl ani nehovorim , je to iba malo aromaticka hneda vodicka , pachnuca po spalenine, ba az nieco nakyselene. Zozeniem este niekde kvalitnu , najlepsie nemletu zrnkovu ?
Usporiadat
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja som tiež s novým kávovarom musela prejsť na inú kávu.... mali ste vidieť naše skrčené tváre od hnusu nad niektoými kávami- béé ešte teraz ma hnus obchádza- pri samotnej spomienke a tobôž ak jej pijeme len za pol šáločičky ...
Ako som už písala, mne osobne 100% arabica je kyslá ( niekto ale má rád práve tú kyslú chuť- takže proti gustu...) , ja osobne preferujem horkú chuť kávy. Z nášho kávovaru je najlepšie Segafredo - tiež miešaná a nie čistá arabica....
Na margo nesca - mne zas najhoršie na žalúdok spraví, zalievaná káva ( smeťová ), takže ak mi klient poviem, buď zalievaná alebo nesca, tak radšej to, ale aj tam najradšej so svetlými granulami Jacobs .....
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Práve som dopila "smeťovú" Douwe Egberts, červenú. 250g + 25g grátis za slušnú cenu. Musím povedať, že mi chutila, pekne voňala a asi si istý čas budem kupovať len túto. Doteraz zelená Jacobs-ka mi akosi prestala chutiť, ale myslím si, že tie, čo som kupovala, boli nejaké neštandartné "partiové" šarže, zrejme preto boli aj podozrivo lacné. Takže nabudúce sa neulakomím . Dobrá káva má mať aj svoju cenu.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Myslite si ze sa da kava vypestovat aj u nas? Resp.doma?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
kaco11 Pozri príspevok
Myslite si ze sa da kava vypestovat aj u nas? Resp.doma?
..

...no neskoro by si si pochutil na vlastnoručne vypestovanej káve..pestujem kávovník zo surového zrniečka kávy už sedem rokov..jedine v kuchyni na stole je krásny..keď som ho preložila na zem, lebo má už skoro meter, lístočky posmutneli, tak je zase na stole, krásny..ale vidina zrniečok - ani nedúfam...
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Sedem rokov??? tak to si dovtedy dojdem do juznej ameriky a spat po tú kavu peso nic v zlom, len mi to prislo smiesne. Ja ze tak do roka. Ale dakujem pekne
0 0
emilly1 emilly1

emilly1 je offline (nepripojený) emilly1

V osemdesiatych rokoch káva nebola až takým obľúbeným nápojom ako dneska. V tom období trh ponúkal mletú kávu Fénix a zrnkovú nemletú kávu. V dnešnej dobe trh ponúka neskutočné mnžstvo káv ako instatných tak aj pomletých. Hoci zo zdravotných dôvodov nemôžem piť zrnkovú kávu, pijem Velvet alebo Senzacione, ale podľa môjho názoru je najlepšou kávou na našom trhu naša Popradská káva.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

emilly1 Pozri príspevok
V osemdesiatych rokoch káva nebola až takým obľúbeným nápojom ako dneska. V tom období trh ponúkal mletú kávu Fénix a zrnkovú nemletú kávu. V dnešnej dobe trh ponúka neskutočné mnžstvo káv ako instatných tak aj pomletých. Hoci zo zdravotných dôvodov nemôžem piť zrnkovú kávu, pijem Velvet alebo Senzacione, ale podľa môjho názoru je najlepšou kávou na našom trhu naša Popradská káva.
Úplne súhlasím. Popradská Extra špeciál aj mne chutí najviac. Najviac pripomína Štandard zmes, ktorú si pamätám spred 20 rokov. Ked som urobila mame kávu, cítila ju aj z prízemia. Dnes máloktorú cítiť zo susednej miestnosti. A práve výrobka BOP Poprad v niektorých reťazcoch vôbec nedostať. Napr Kaufland s nimi ukončil spoluprácu. Viac mi neprezradili. Tesco od nich berie len minimum produktov. Zdá sa mi, že kvalitné slovenské výrobky tieto reťazce odmietajú. Napríklad aj ich vynikajúci čaj Mistral
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Silvernola Pozri príspevok
Úplne súhlasím. Popradská Extra špeciál aj mne chutí najviac. Najviac pripomína Štandard zmes, ktorú si pamätám spred 20 rokov. Ked som urobila mame kávu, cítila ju aj z prízemia. Dnes máloktorú cítiť zo susednej miestnosti. A práve výrobka BOP Poprad v niektorých reťazcoch vôbec nedostať. Napr Kaufland s nimi ukončil spoluprácu. Viac mi neprezradili. Tesco od nich berie len minimum produktov. Zdá sa mi, že kvalitné slovenské výrobky tieto reťazce odmietajú. Napríklad aj ich vynikajúci čaj Mistral
A prečo by ju aj bolo dostať kúpiť v tých reťaziach ....presnejšie - A NAČO ???

" Veď je to len smiešne Slovensko / a ďaľšie / " ,

povedali si v Bruseli

" ktoré sme z milosti zobrali do EU , veď kde inde by sme mohli vyvážať a zaplaviť aušusom od nás vyspelých západných krajín ..???? "

Že Ti neprezradili ??? Sa čuduješ ??? Aj v tých reťaziach nie každý vie všetko !!!
Keby si vedela pozadie tých kšeftov , len veľmi málo sa vyplaví na povrch .....!!!
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Myslíš, že to neviem?! Prečítaj si môj príspevok ešte raz a čítaj aj medzi riadkami
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Zdenka 0705 Pozri príspevok
Práve som dopila "smeťovú" Douwe Egberts, červenú. 250g + 25g grátis za slušnú cenu. Musím povedať, že mi chutila, pekne voňala a asi si istý čas budem kupovať len túto. Doteraz zelená Jacobs-ka mi akosi prestala chutiť, ale myslím si, že tie, čo som kupovala, boli nejaké neštandartné "partiové" šarže, zrejme preto boli aj podozrivo lacné. Takže nabudúce sa neulakomím . Dobrá káva má mať aj svoju cenu.
Boli časy, keď káva mala označené a viditeľné písmenká od "a" až po "d", pričom "a" bola I.A trieda a "d" také smeti.
V 90-tych rokoch "a" mala len Douwe Egberts, voňala vynikajúco, farba a chuť skvelá. Dnes tieto písmenká tam nevidieť, Jacobs aj mne už prestala chutiť a keď mi niekde spravia Tchibo, tak to mi riadne vykrúti tvár ...
Momentálne pijeme taliansku, má skvelú chuť a z kávovoru hustú, cca 0,8 cm penu ...
A moji kolegovia sa čudujú, prečo už v práci kávu nepijem ...
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Silvernola Pozri príspevok
Myslíš, že to neviem?! Prečítaj si môj príspevok ešte raz a čítaj aj medzi riadkami
Zdalo sa mi , že čítam , alebo sa mi to zdá ....že je niečo medzi riadkami ...

Silvernola Re: Kávičkári na slovíčko
Citát:Pôvodca textu príspevku: emilly1
V osemdesiatych rokoch káva nebola až takým obľúbeným nápojom ako dneska. V tom období trh ponúkal mletú kávu Fénix a zrnkovú nemletú kávu. V dnešnej dobe trh ponúka neskutočné mnžstvo káv ako instatných tak aj pomletých. Hoci zo zdravotných dôvodov nemôžem piť zrnkovú kávu, pijem Velvet alebo Senzacione, ale podľa môjho názoru je najlepšou kávou na našom trhu naša Popradská káva.

Úplne súhlasím. Popradská Extra špeciál aj mne chutí najviac. Najviac pripomína Štandard zmes, ktorú si pamätám spred 20 rokov. Ked som urobila mame kávu, cítila ju aj z prízemia. Dnes máloktorú cítiť zo susednej miestnosti. A práve výrobka BOP Poprad v niektorých reťazcoch vôbec nedostať. Napr Kaufland s nimi ukončil spoluprácu. Viac mi neprezradili. Tesco od nich berie len minimum produktov. Zdá sa mi, že kvalitné slovenské výrobky tieto reťazce odmietajú. Napríklad aj ich vynikajúci čaj Mistral
Možno teraz nie je káva až taká obľúbená , ako bola v 80-tych rokoch....
Ten bordel , pozametaný po veľkých halách sa nenazýva káva - aspoň ja to tak nenazývam ...

V 70 až 80-tych rokoch bola napríklad v KE na Hlavnej predajňa - espresso na stojáka , u Meinla sme to volali ...
Kde je dnes nejaký taký podnik , ktorý by urobil poriadnu kávu , ktorej by som onikal ????
Tie poondiate kaviarne , kde podávajú tie macate , biele , smoranove 3 v 1 , 23 v 3 , alebo iné tzv. " variácie na kávu " , hlavne , že sme in ....
Jedna in káva za 2 - 6 eury / Banán + Ali / , fuj , hanba by ma bila , toľko love za dva malé hlty .....

Keby si vedela pozadie tých kšeftov , len veľmi málo sa vyplaví na povrch .....!!!
Kontrolní otázka :

Vieš pozadie kšeftov ? Ak áno , prezraď , stačí jednou , podotýkam , holou vetou ...
1 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Nedávno som pila výbornú kávu, na obale bolo uvedené "kaawa" a pod tým Africká Fairtrade káva z úpätia hory Kilimanjaro.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Niečo ku káve
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Skusal niekto z vas kavu znamej nemeckej znacky, ktora vyraba okrem ineho aj cigarety? Uz dlhsiu dobu sa pohravam ochutnat od nich Arabicu Grande Cuveé. Zaujima ma predovsetkym priprava takejto kavy.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

2009 Pozri príspevok
Niečo ku káve
Úžasné.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..teda!!..2.10.2009 sa prestala piť káva?..posledným príspevkom sa odplavila dobrota z nášho života?..lebo odvtedy už nikto nič na tému ""káva"" nenapísal.....(alebo už sa pije káva len na šuťáku?..

.mne momentálne chutí zelený Jakobs, ten kronung,klasika do kotlíka,teda do hrnčeka, podobného kotlu..veľa kávy, do pol zaliať a ostatok doliať studenou...to preto, aby sa mohla hneď vypiť,lebo ja som na kávu pažravá..tak..
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Pepsi,

takto som volakedy pijavala kavu i ja a vyber kavy rovnaky, najlepsie chutí, teraz si ju dam z casu na cas v podobe nescafe /ale len odvar/ to, aby som nezabudla ako kava chutí.Z núdze som presedlala na varenu cokoladu, ale nad kavu nie je to mas svätu pravdu, mama ked si 3x do dna uvarí uz som pri nej a aspon cucham ako nas pudel.
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..Vieroč, ja nesku moc nemusím, nemám ten správny sócový pôžitok...škoda, že ťa núdza prinútila piť bársčo, lebo kávik je kávik..
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Sharon Pozri príspevok
Nedávno som pila výbornú kávu, na obale bolo uvedené "kaawa" a pod tým Africká Fairtrade káva z úpätia hory Kilimanjaro.
taketo oznacenie maju vyrobky,ktore su spracovavane setrne,maju tu pravu chut,väcsinou su to vyrobky z bio kultur a z rucnej vyroby/napr.rucne oberane plody a pod./....
su o nieco drahsie,ale cena zodpoveda ozaj kvalite.ziadne pozametane smeti.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kupujeme si bud Julius Meinl-cervenu alebo zltu,alebo v poslednej dobe Bellarom/z lidl/Gold.tieto nam chutia.
tchibo je hrozna,jacobs monarch este ujde-ale kupujem ju len v krajnych pripadoch.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať