Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie a MRP

Zamesnankyňa, ktorá pracovala u nás celý rok 2007 na dohodu- program vypíše zrážkovú daň, ale zamestna.ktorý bol najskôr na dohodu a potom prešiel do prac.pomeru- program vypíše len preddavkovú daň.ako to mám vyriešiť?? aj sme volali do Mrp, ale tvrdia, že program by to mal robiť
Usporiadat
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

Antonia1 Pozri príspevok
Urobila som RZD zamestnancovi, ktorý ukončil u nás PP 31.12.2007. Dala som si cez agendu načítať RZD do miezd 2/2007. Pri výpočte mzdy mi dalo, že zamestnanec nie je v aktuálnom období v stave. Tak som vymazala ukončenie pracovného pomeru.
Datum ukoncenia prac. pomeru nechaj vyplneny. V Nastaveni -> Program je parameter "vystavovat mzdy len zamestnancom v stave" ten vypni, a tak mu vystav mzdu.
0 0
momaria momaria

momaria je offline (nepripojený) momaria

Andyke Pozri príspevok
Ak chce zamestnanec, aby sa mu vrátila aj zrážková daň musí podať daň.priznanie sám ( treba prepočítať aký vysoký preplatok by vyšiel. ) Záleží od príjmu (ak mal nízky príjem celý rok tak sa mu oplatí podať.)
To znamená,že keď je zamestnanec zamestnaný u jedného zamestnávateľa na PP od 8-12/2007 /zrážala sa mu preddavková daň/ a od 1-7/2007 mal u toho istého zamestnávateľa zopár DoVP / zrážala sa mu zrážková daň/,tak zamestnávateľ mu nemôže urobiť na požiadanie ročné zúčtovanie,ale si musí podať DP,keď chce aby mu prípadný preplatok dane bol vrátený??? Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
momaria Pozri príspevok
To znamená,že keď je zamestnanec zamestnaný u jedného zamestnávateľa na PP od 8-12/2007 /zrážala sa mu preddavková daň/ a od 1-7/2007 mal u toho istého zamestnávateľa zopár DoVP / zrážala sa mu zrážková daň/,tak zamestnávateľ mu nemôže urobiť na požiadanie ročné zúčtovanie,ale si musí podať DP,keď chce aby mu prípadný preplatok dane bol vrátený??? Ďakujem
Ak sa rozhodne, že zrážkovú daň bude považovať za preddavkovú v súlade s § 43 ZoDP musí podať DP typu A. Totiž v RZD zrážková daň sa nedá vysporiadať.
0 0
momaria momaria

momaria je offline (nepripojený) momaria

Dik za rýchlosť a radu. Tak to je pre mňa novinka.Urobím DP,lebo je to pre ňu zaujímavé a pre mňa viac práce.
0 0
danakl danakl

danakl je offline (nepripojený) danakl

ahojte, nevie mi prosím niekto povedať najvyssie vymeriavacie základy na poistenie v nezamstnanosti od 01/2005 po 12/2008
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

danakl Pozri príspevok
nevie mi prosím niekto povedať najvyssie vymeriavacie základy na poistenie v nezamstnanosti od 01/2005 po 12/2008
od 1.7.2004 - 43 095 Sk
od 1.7.2005 - 47 475 Sk
od 1.7.2006 - 51 822 Sk
od 1.7.2007 - 56 283 Sk
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Petra29 Pozri príspevok
V MRP - keď dám výpočet - ročné zúčtovanie dane, vyhodí mi chybové hlásenie "Table does not exist",
to sa mi ešte v žiadnom roku nestalo, taktiež sa neviem dostať k starým zúčtovaniam, ostatné výstupy sú ok,
dala som opraviť indexy, optimalizovať dáta, preinštalovala som najnovší upgrade 5.10.006,
nestretli ste sa s tým niekto?
Pre info: nakoniec bol problém v chybných dátach a keďže ja stále prepisujem poslednú zálohu novou zálohou, pravdepodobne mi tieto dáta nebudú vedieť v MRP opraviť.
Preto odporúčam ostatným používateľom, zálohovať si dáta napr.podľa mesiacov. Na opravu chybných dát potrebujú min.1 inú zálohu nie staršiu ako 1 rok od chybnej.
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

Petra29 Pozri príspevok
keďže ja stále prepisujem poslednú zálohu novou zálohou, pravdepodobne mi tieto dáta nebudú vedieť v MRP opraviť.
Program vytvara zalohy aj automaticky do priecinku DataZal. Z aktualnej a nejakej starsej zalohy by sa dali dat tie udaje do hromady. Skus poslat do mrp daju ti to dokopy.
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

No ty si poklad, už mi to ide z takejto zálohy, ďakujem, hold, nie som technický typ...
0 0
danakl danakl

danakl je offline (nepripojený) danakl

Ahojte.Urobila som zamestnancom RZD a práve im tlačím vyhlásenie o poukázaní 2% .na potvrdení o zaplatení dane je riadok 03 nulový.r.01 9126,-SK r.02 13140,-SK r 03 0,-SK

nemôže daný zamest.poukázať 2 %???
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

danakl Pozri príspevok
Ahojte.Urobila som zamestnancom RZD a práve im tlačím vyhlásenie o poukázaní 2% .na potvrdení o zaplatení dane je riadok 03 nulový.r.01 9126,-SK r.02 13140,-SK r 03 0,-SK

nemôže daný zamest.poukázať 2 %???
Nie, pretože po odpočítaní daň. bonusu od zrazenej preddavkovej dane ostane 0.
0 0
kalko kalko

kalko je offline (nepripojený) kalko

Ako zaúčtujem v programe Mzdy a personalistika preplatok dane za rok 2008 bývalému zamestnancovi?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
V nastaveniach Parametre mzdy - stačí odškrtnúť vystavovať mzdy len zamestnancom v stave. Potom klasicky vystavíš mzdu,v agende dáš načítať ročné vyúčtovanie dane.
0 0
kalko kalko

kalko je offline (nepripojený) kalko

Vďaka za rýchlu odpoveď.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať