Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie a MRP

Zamesnankyňa, ktorá pracovala u nás celý rok 2007 na dohodu- program vypíše zrážkovú daň, ale zamestna.ktorý bol najskôr na dohodu a potom prešiel do prac.pomeru- program vypíše len preddavkovú daň.ako to mám vyriešiť?? aj sme volali do Mrp, ale tvrdia, že program by to mal robiť
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
danakl Pozri príspevok
Zamesnankyňa, ktorá pracovala u nás celý rok 2007 na dohodu- program vypíše zrážkovú daň, ale zamestna.ktorý bol najskôr na dohodu a potom prešiel do prac.pomeru- program vypíše len preddavkovú daň.ako to mám vyriešiť?? aj sme volali do Mrp, ale tvrdia, že program by to mal robiť
Zrážková daň je vysporiadaná daň, preto nie je v RZD riadného zamestnanca.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ak chce zamestnanec, aby sa mu vrátila aj zrážková daň musí podať daň.priznanie sám ( treba prepočítať aký vysoký preplatok by vyšiel. ) Záleží od príjmu (ak mal nízky príjem celý rok tak sa mu oplatí podať.)
0 0
danakl danakl

danakl je offline (nepripojený) danakl

Ďakujem za rýchlu odpoveď.Som začiatočníčka.... :-( a ešte sa chcem spýtať, ak mám zamest.od r.2008, kto mu robí ročné zúčtovanie??
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
danakl Pozri príspevok
Ďakujem za rýchlu odpoveď.Som začiatočníčka.... :-( a ešte sa chcem spýtať, ak mám zamest.od r.2008, kto mu robí ročné zúčtovanie??
Bývalý zamestnávateľ. Nebol zamestnancom v r. 2007 u vás nemáš prečo robiť RZD.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Posledný zamestnávateľ v r.2007
Naposledy upravil Andyke : 06.02.08 at 19:44 Dôvod: Vymazala som nesprávnu časť
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Andyke Pozri príspevok
Posledný zamestnávateľ v r.2007
príp. ak ich mal viac tak ten koho požiada.
Musí posledný zamestnávateľ, nemôže ten u koho bol zamestnaný napr. od 06-08/2007 ale u toho kde pracoval 09-12/2007.
0 0
danakl danakl

danakl je offline (nepripojený) danakl

áno, ale myslím, ak mám nových zamestnancov v 01/2008.kto mu má urobiť RZD- bývalý zamestnanec, alebo je to mojou povinnosťou
0 0
danakl danakl

danakl je offline (nepripojený) danakl

Ďakujem .
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
danakl Pozri príspevok
áno, ale myslím, ak mám nových zamestnancov v 01/2008.kto mu má urobiť RZD- bývalý zamestnanec, alebo je to mojou povinnosťou
Keď si ich prijala v 01/2008, tak jednoznačne bývalý zamestnávateľ. Odpoveď č.5
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 06.02.08 at 19:58
0 0
danakl danakl

danakl je offline (nepripojený) danakl

ZAMESTNANKYŇA, ktorá je od roku 2006 na materkej- rodičovskej, v 05/2007 porodila druhé dieťa do 10/2007 poberala matersku a 11-12 mesiac poberala rodičovský príspevok- mám jej robiť RZP
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Nie , lebo nemá od Vás r.2007 žiaden príjem
0 0
danakl danakl

danakl je offline (nepripojený) danakl

ďakujem si zlatá..
Kedy sa oplatí zamestnancovi uplatniť si nárok na manželku, ktorá poberá invalidný dôchodok ročne 93 600,- Sk a čo k tomu potrebuje??
0 0
danakl danakl

danakl je offline (nepripojený) danakl

mrp a nemoc??
Pri vkladaní nemoci zamestnanca v MRP programe mi neudáva vymeriavacií základ, čo mám zle nastavené??
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
danakl Pozri príspevok
mrp a nemoc??
Pri vkladaní nemoci zamestnanca v MRP programe mi neudáva vymeriavacií základ, čo mám zle nastavené??
Nerozumiem celkom otázke. ZC bol celý mesiac PN?
0 0
danakl danakl

danakl je offline (nepripojený) danakl

mám zamestnanca, ktorý bol PN od 15-26 dňa daného mesiaca.Pridám ZN, KN a v dolnej časti toho okna mi stále ukazuje priemer pre ND,1 koefic., suma 2 koeficd. ukazuje stále 0,.-Sk , ALE len pri niektorých ZC
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
danakl Pozri príspevok
mám zamestnanca, ktorý bol PN od 15-26 dňa daného mesiaca.Pridám ZN, KN a v dolnej časti toho okna mi stále ukazuje priemer pre ND,1 koefic., suma 2 koeficd. ukazuje stále 0,.-Sk , ALE len pri niektorých ZC
To robí aj mne niekedy, ale keď dám výpočet mzdy, tak náhradu vyrátava správne. Neviem prečo.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

smith Pozri príspevok
Musí posledný zamestnávateľ, nemôže ten u koho bol zamestnaný napr. od 06-08/2007 ale u toho kde pracoval 09-12/2007.
Túto odpoveď doplním.
Zamestnanec môže požiadať o ročné zúčtovanie dane posledného zamestnávateľa, u ktorého si uplatňoval nezdaniteľnú čiastku a nie u koho mal posledný pracovný pomer v danom roku. Ak si neuplatňoval v priebehu roka u žiadneho, môže požiadať kohokoľvek.
0 0
piškotka piškotka

piškotka je offline (nepripojený) piškotka

Milý poraďáci, chcem sa opýtať prečo mi MRP nevyráta ročné zúčtovanie? U každého zamestnanca mi vychádza preplatok. Zadám príjmy, odpočítateľné položky vyráta mi to základ dane, ale už mi nevyráta daň, ale všetkú daň, ktorá je zaplatená mi dáva do preplatku. Neviete mi poradiť čo robím zle???? Prosííííííííííím.............
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
piškotka Pozri príspevok
Milý poraďáci, chcem sa opýtať prečo mi MRP nevyráta ročné zúčtovanie? U každého zamestnanca mi vychádza preplatok. Zadám príjmy, odpočítateľné položky vyráta mi to základ dane, ale už mi nevyráta daň, ale všetkú daň, ktorá je zaplatená mi dáva do preplatku. Neviete mi poradiť čo robím zle???? Prosííííííííííím.............
Tomuto celkom nerozumiem.
0 0
danakl danakl

danakl je offline (nepripojený) danakl

Zamestnanec mal ročný príjem približne 163 866,-SK jeho manželka je invalid a jej príjem bol93 600,-SK zamest.má 56 r.oplatí sa mu uplatniť si pri RZD nezdaňiteľnú časť na manželku??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať