Zavrieť

Porady

Zakladanie dokladov

Dobrý deň prajem!
Od 01.01.2008 začínam účtovať rozpočtovú organizáciu. Na začiatok nechcem nič pokaziať a preto prosím o radu súviasiacu zo zakladaním dokladov.
Na konci mesiaca pri predpise miezd čo sa prikladá k účtovnému dokladu, a pri úhrade nabudúci mesiac, aký doklad mám vyhotoviť a čo k tomu priložiť.
Pri úhrade faktúr čo mám priložiť k výpisu. Na začiatok by mi to veľmi pomohlo. Ďakujem.
Usporiadat
asma asma

asma je offline (nepripojený) asma

dokady k faktúram - keď príde faktúra, tak ju zapíšem do modulu faktúry a vyhotovím krycí list a v module účtovníctvo vo vstupoch - dodávateľské faktúry - vznik záväzku - zaúčtujem krycí list (5xx/321). Potom si znovu v module dodávateľské faktúry vyhotovím k faktúre platobný poukaz, kde sú uvedené všetky údaje z faktúry, tento vytlačím a vytvorím z neho príkaz na úhradu do banky. K výpisu z banky si priložím platobný poukaz a úhradu zaúčtujem v module účtovíctvo - vstupy - dodávateľské faktúry - účtovanie úhrady faktúry.
K predpisu miedz si založím zostavu od mzdovej účtovníčky, kde je vidieť sumy, ktoré účtujem v predpise, k výdavkovému dokladu si priložím mnou vyhotovenú tabuľku za rozúčtovanie jednotlivých súm a účtujem natvrdo - tzv. in.účt.dokladom priamo v účtovníctve - vstupy.
Dúfam že je to zrozumiteľné.
0 0
stefania71 stefania71

stefania71 je offline (nepripojený) stefania71

Prosím môžete mi poradiť? Napr. keď mi prídu podielové dane k bankovému výpisu mám nejaký doklad priložiť, môžem to robiť spôsobom, že tam priložím list z daňového úradu, alebo to môžem vyhotoviť v ostatných dokladoch. Akým spôsobom účtujete bankové výpisy? Zo zakladaním dokladov a čo kde priložiť mám väčší zmätok ako zo zaúčtovaním účtovných prípadov.
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

stefania71 Pozri príspevok
Prosím môžete mi poradiť? Napr. keď mi prídu podielové dane k bankovému výpisu mám nejaký doklad priložiť, môžem to robiť spôsobom, že tam priložím list z daňového úradu, alebo to môžem vyhotoviť v ostatných dokladoch. Akým spôsobom účtujete bankové výpisy? Zo zakladaním dokladov a čo kde priložiť mám väčší zmätok ako zo zaúčtovaním účtovných prípadov.
Ja si zakladám každý druh dokladu zvlášť tj. bank.výpis+príkaz na úhradu, faktúry+krycí list, ID+prílohy, pokladňa+prílohy, cest. príkazy+prílohy .....
Zrovna minulý týždeň na školení nás upozornila školiteľka, že práve takýmto spôsobom sa majú zakladať doklady.

Pekný deň
0 0
renata77 renata77

renata77 je offline (nepripojený) renata77

Prosím, môžem to robiť nasledovným spôsobom, pri výpise z banky napr. uhradím členské, môžem k tomu doklad vyhotoviť doklad napr. v ostatných dokladoch, že ten bol vyhotovený na základe výpisu z banky č.....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať