Zavrieť

Porady

vystahovanie najomnika z bytu

Ahojte,

nedavno som si kupila byt od jednej pani. byt je uz zapisany na katastri a mam aj list vlastnictva. zaroven som povodnej majitelke umoznila v tomto byte byvat este 3 mesice. ustne sme sa dohodli na sume, ktoru aj zaplatila. lenze teraz po 3 mesiacoch sa nechce vystahovat. vymenila zamok, takze do bytu sa uz nemozem dostat. a neviem co teraz. mozem ju dat vystahovat? potrebujem pri tom asistenciu policajtov alebo nie? a este otazka, da sa niekde ulozit nabytok (v BA), s tym ze ak si ho cca po mesiaci majitel nevyzdvihne, tak moze byt predany, nieco ako bazar. dakujem
Usporiadat
ilem ilem

ilem je offline (nepripojený) ilem

Ďakujem Vám za rady. Žiaľ je to trosku komplikované a ešte ma mrzí jedna vec. Existuje predbežné opatrenie, ktoré platí hneď, ešte len súd prebieha napr. nemožnosť predať. Ale neexistuje žiadne nariadenie súdu, o uvoľnení bytu ihneď, ale sa musí čakať na rozhodnutie súdu, odvolacieho súdu a príp. najvyššieho súdu.
0 0
dunacafe dunacafe

dunacafe je offline (nepripojený) dunacafe

vydrazili sme byt po neplaticovi, ako sa najrychlejsie dostat k bytu, kedze byvala najomnkyna sa odmieta vystahovat? Moze drazbu zpochybnit??
Dakujem
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dunacafe, pokiaľ je to už na dražbu, tak bol asi dôvod, že bola neplatička a na to sú predsa dôkazy. Dražobná spoločnosť si pred vykonaním dražby všetko preverí a zdokladuje.
0 0
dunacafe dunacafe

dunacafe je offline (nepripojený) dunacafe

Verkaz, neplatička vzniesla námietku a podala návrh na spochybnenie dražby, o týždeň máme súd. Najhoršie bude ak nepríde, môže sa ospravedlniť a naťahovať to? Ja mám list vlatníctva a musím platiť nájom.Neviem ako dlho sa to potiahne ale nechápem že neexistuje nič čo by ju prinútilo sa okamžite vysťahovať.???Ďakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Okamžite?
Holohlavý chlapci, ináč nič. Musíš počkať na súd, iné neostáva. A ak sa ona nezúčastní pojednávania súd môže rozhodnúť bez nej. Ak tam nie sú oprávnené dôvody dražby, tak naozaj súd môže dražbu zrušiť, ale tuším len do troch mesiacov od konania dražby abo tak nejako.

Výhodou dražby je najmä fakt, že vlastnícke právo prechádza na vydražiteľa už momentom udelenia príklepu, a to aj k nehnuteľnostiam (vlastnícke právo k nehnuteľnostiam sa do katastra nehnuteľností zapisuje záznamom a nie formou vkladu ako pri kúpnej zmluve). Ďalšou výhodou je vysoká miera právnej istoty nadobúdateľa (vydražiteľa), nakoľko priebeh dražby osvedčuje notár v notárskej zápisnici a zároveň neplatnosť dražby je možné napadnúť len v lehote troch mesiacov od dátumu konania dražby (prekluzívna lehota), pričom súd určí neplatnosť dražby len, ak je na tom naliehavý právny záujem. Po márnom uplynutí uvedenej lehoty teda nie je možné účinne napadnúť alebo spochybniť vlastníctvo vydražiteľa.

Podrobnosti ohľadom procesu konania dražby môžete nájsť v Zákon o dobrovoľných dražbách. Tešíme sa na spoluprácu s Vami a dúfame, že sa uvidíme na niektorej s nami organizovaných dražieb.
http://www.pbd.sk/
2 0
dunacafe dunacafe

dunacafe je offline (nepripojený) dunacafe

Verkaz, neplatička vzniesla námietku a podala návrh na spochybnenie dražby, o týždeň máme súd. Najhoršie bude ak nepríde, môže sa ospravedlniť a naťahovať to? Ja mám list vlatníctva a musím platiť nájom.Neviem ako dlho sa to potiahne ale nechápem že neexistuje nič čo by ju prinútilo sa okamžite vysťahovať.???Ďakujem
0 0
dunacafe dunacafe

dunacafe je offline (nepripojený) dunacafe

Ja sa len bojim ze ak rozhodne v nas prospech, pani sa odvola na krajsky sud a opat sa to pretiahne.to moze ze? Inak uz presli 3 mesiace od drazby....Uvidime ako to dopadne...dakujem za odpoved
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Tak daj návrh na súd na exekučné vysťahovanie danej pani, dostaneš exekúčny príkaz, dobehne exekútor policajti vyhádžu jej veci a ideš.

Asi preto u nás na dražbách kupujú také byty holohlavý chlapci im nevedia povedať nie pôvodný majitelia.

A prečítaj si "Zákon o dobrovoľných dražbách" nájdeš tam návod čo ako dalej.
1 0
dunacafe dunacafe

dunacafe je offline (nepripojený) dunacafe

Návrh na vysťahovanie sme už podali , pani dostala aj výzvu na vysťahovanie..ale ona si nepreberá poštu. Len teraz neviem či ju môžu vysťahovať skor ako súd vydá rozsudok?? alebo treba čakať za rozhodnutím a až tak ju vysťahujú? lebo ja musím platiť nájom a kto mi potom vráti tie peniaze?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

dunacafe Pozri príspevok
Návrh na vysťahovanie sme už podali , pani dostala aj výzvu na vysťahovanie..ale ona si nepreberá poštu. Len teraz neviem či ju môžu vysťahovať skor ako súd vydá rozsudok?? alebo treba čakať za rozhodnutím a až tak ju vysťahujú? lebo ja musím platiť nájom a kto mi potom vráti tie peniaze?
Možno by sa dalo použiť toto, čo navrhovala Mária 27:

Mária27 Pozri príspevok
Máš právo otvoriť svoj vlastný byt, aj násilene, a vymeniť si zámky. Máš právo vyhodiť ich na ulicu - vážne a doslova - bez akéhokoľvek náhradného ubytovania. Ak ich nechceš vyhodiť na ulicu, vysťahuj ich do hotela - na ich náklady. V prípade, že by mala k nim záväzky ubytovania pôvodná majiteľka (napr. člen domácnosti), je to jej záležitosť - vyplýva ti to z kúpnej zmluvy.

Máš právo vymáhať si od dnich bezdôvodné obohatenie vo výške nájomného za užívanie tvojho bytu bez právneho dôvodu.
2 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Môžeš konať tak, ako ti radí "Mária27". Len si ku všetkému privolaj nezávislú osobu ako svedka, aby nemohla tvrdiť, že jej niečo zmizlo. Ak budeš premiestňovať veci, tak všetko zapisuj. Mala som podobný prípad, kde sme zásuvky prelepovali a pečatili. Keď sa nájomníčka vrátila, tak nás obvinila, že tam mala vkladné knižky. Našťastie sa tam našli.
Všetky náklady, ktoré ti tým vzniknú si môžeš nárokovať.
Na súdy nečakaj, ona sa bude snažiť to predlžovať.
1 0
dunacafe dunacafe

dunacafe je offline (nepripojený) dunacafe

Výzvu na vypratanie dostala od dražobnej spoločnosti a teraz je podaná aj žaloba..takže musím čakať na rozhodnutie súdu???A platiť nájom aby si pani bývala dalej ...riadny bordel v tomm je..v stredu máme súd tak uvidím či sa vobec dostaví ..ak nie neviem čo mám robiť.Nemám ani peniaze ani byt
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať