Zavrieť

Porady

vystahovanie najomnika z bytu

Ahojte,

nedavno som si kupila byt od jednej pani. byt je uz zapisany na katastri a mam aj list vlastnictva. zaroven som povodnej majitelke umoznila v tomto byte byvat este 3 mesice. ustne sme sa dohodli na sume, ktoru aj zaplatila. lenze teraz po 3 mesiacoch sa nechce vystahovat. vymenila zamok, takze do bytu sa uz nemozem dostat. a neviem co teraz. mozem ju dat vystahovat? potrebujem pri tom asistenciu policajtov alebo nie? a este otazka, da sa niekde ulozit nabytok (v BA), s tym ze ak si ho cca po mesiaci majitel nevyzdvihne, tak moze byt predany, nieco ako bazar. dakujem
Usporiadat
ilem ilem

ilem je offline (nepripojený) ilem

Som pisal, ze predchadzajúca majitelka im zrusila pobyt, ale zial, nepodarilo sa jej ich vystahovat, kym som prebiehal vklad. Podla kupnej zmluvy by to mala byt starost realitky a predavajucej, ale ani oni si nevedia rady. V kupnej zmluve mam bod o tom, ze mi maju odovzdat byt bez osobnych veci, najomnikov atd...Uz ked som kupoval byt, tak tam nebola ziadna najomna zmluva. Este ma tak napadlo, mam im zabezpecit nahradne byvanie? Ako vlastnik mam ake prava? Sa mi zda, ze zakon chrani uplne niekoho ineho.
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
ilem Pozri príspevok
Chcem poziadat o radu,
Kupil som byt, a tiez mam problem s osobami, co nechcu uvolnit byt. Tieto osoby nemaju ziadnu najomnu zmluvu a ani trvaly pobyt v tej nehnutelnosti. Najomnu zmluvu nemali min. 3 roky (a nemaju) a trvaly pobyt im bol zruseny este v roku 2008 predavajucou. Zaciatkom tohto roka som sa stal vlastnikom.
Ake mam moznosti okrem zaloby o vypratanie bytu, kedze to cez sudy trva dlho a neexistuje nariadenie sudu na vystahovanie, kym nenadobudne ucinnost rozhodnutie, kedy sa tato lehota moze predlzit odvolanim sa.

Viem, ze tu boli popisane urcite moznosti, ale ja som sa rozhodol napisat tento prispevok, lebo v mojom pripade nejde o najomcov so smluvou, alebo nejakym dozivotnym najmom od statu. Mam tam cudzich ludi.
Zdravím,

v tomto prípade ide evidentne o porušenie vlastníckych práv. Skús pozrieť uvedený link, je tam takmer podobný prípad. Dolu je aj mailová adresa na právneho poradcu spolupracujúceho s uvedenou webovou stránkou, dajú sa mu posielať čitateľské otázky. Myslím, že len cez právnu radu vedie cesta. Verím, že poradí.
Z Tvojho príspevku som pochopil, že cudzia osoba "okupuje" Tvoj byt, teda býva v ňom bez akéhokoľvek nájomného vzťahu k Tebe. To je dosť dôležitý fakt, pretože nedošlo k uzatvoreniu nájomnej zmluvy ani písomnou, ani ústnou formou.

http://www.trh.sk/nehnutelnosti/pora...ravneho-titulu
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Mária27 Pozri príspevok
Máš právo otvoriť svoj vlastný byt, aj násilene, a vymeniť si zámky. Máš právo vyhodiť ich na ulicu - vážne a doslova - bez akéhokoľvek náhradného ubytovania. Ak ich nechceš vyhodiť na ulicu, vysťahuj ich do hotela - na ich náklady. V prípade, že by mala k nim záväzky ubytovania pôvodná majiteľka (napr. člen domácnosti), je to jej záležitosť - vyplýva ti to z kúpnej zmluvy.

Máš právo vymáhať si od dnich bezdôvodné obohatenie vo výške nájomného za užívanie tvojho bytu bez právneho dôvodu.
To je síce pravda, ale stále mám nejaký zlý pocit z toho...je predsa tóóóľko voľných bytov na predaj....že práve tento. Možno sa vo mne prebudilo sociálne cítenie a rada by som vedela, ako prišli tí ľudia do tohto bytu. Či vôbec bývalá vlasníčka neprišla tak isto k nemu len pre kšeft...tým nechcem žiadným spôsobom upierať právo terajšiemu vlastníkovi , ale....keď vidím, čo sa deje okolo nás, ako ľahko dokážu prísť ľudia o strechu nad hlavou...Určite o tých ľuďoch vedel, vedel čo kupuje..., žeby si nebol ani obzrieť čo kupuje?...asi to mal za veľmi dobrú cenu ak šiel do toho a stálo mu to za to...a my mu teraz radíme ako dostať ľudí na ulicu.
Nechcem sa nikoho dotknúť, len rozmýšľam aj z pozície druhej strany , ja by som taký byt nekupovala. No a teraz si dám kávičku a zamyslím sa ako mi je super, že mám strechu nad hlavou
A možno sa mýlim, možno tak im treba...ale to je len špekulácia, neviem o nich nič...a preto nerada takto radím
Naposledy upravil Halli : 24.02.10 at 08:50
0 0
ilem ilem

ilem je offline (nepripojený) ilem

Ďakujem Vám za rady. Žiaľ je to trosku komplikované a ešte ma mrzí jedna vec. Existuje predbežné opatrenie, ktoré platí hneď, ešte len súd prebieha napr. nemožnosť predať. Ale neexistuje žiadne nariadenie súdu, o uvoľnení bytu ihneď, ale sa musí čakať na rozhodnutie súdu, odvolacieho súdu a príp. najvyššieho súdu.
0 0
dunacafe dunacafe

dunacafe je offline (nepripojený) dunacafe

vydrazili sme byt po neplaticovi, ako sa najrychlejsie dostat k bytu, kedze byvala najomnkyna sa odmieta vystahovat? Moze drazbu zpochybnit??
Dakujem
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dunacafe, pokiaľ je to už na dražbu, tak bol asi dôvod, že bola neplatička a na to sú predsa dôkazy. Dražobná spoločnosť si pred vykonaním dražby všetko preverí a zdokladuje.
0 0
dunacafe dunacafe

dunacafe je offline (nepripojený) dunacafe

Verkaz, neplatička vzniesla námietku a podala návrh na spochybnenie dražby, o týždeň máme súd. Najhoršie bude ak nepríde, môže sa ospravedlniť a naťahovať to? Ja mám list vlatníctva a musím platiť nájom.Neviem ako dlho sa to potiahne ale nechápem že neexistuje nič čo by ju prinútilo sa okamžite vysťahovať.???Ďakujem
0 0
dunacafe dunacafe

dunacafe je offline (nepripojený) dunacafe

Verkaz, neplatička vzniesla námietku a podala návrh na spochybnenie dražby, o týždeň máme súd. Najhoršie bude ak nepríde, môže sa ospravedlniť a naťahovať to? Ja mám list vlatníctva a musím platiť nájom.Neviem ako dlho sa to potiahne ale nechápem že neexistuje nič čo by ju prinútilo sa okamžite vysťahovať.???Ďakujem
0 0
dunacafe dunacafe

dunacafe je offline (nepripojený) dunacafe

Ja sa len bojim ze ak rozhodne v nas prospech, pani sa odvola na krajsky sud a opat sa to pretiahne.to moze ze? Inak uz presli 3 mesiace od drazby....Uvidime ako to dopadne...dakujem za odpoved
0 0
dunacafe dunacafe

dunacafe je offline (nepripojený) dunacafe

Návrh na vysťahovanie sme už podali , pani dostala aj výzvu na vysťahovanie..ale ona si nepreberá poštu. Len teraz neviem či ju môžu vysťahovať skor ako súd vydá rozsudok?? alebo treba čakať za rozhodnutím a až tak ju vysťahujú? lebo ja musím platiť nájom a kto mi potom vráti tie peniaze?
0 0
dunacafe dunacafe

dunacafe je offline (nepripojený) dunacafe

Výzvu na vypratanie dostala od dražobnej spoločnosti a teraz je podaná aj žaloba..takže musím čakať na rozhodnutie súdu???A platiť nájom aby si pani bývala dalej ...riadny bordel v tomm je..v stredu máme súd tak uvidím či sa vobec dostaví ..ak nie neviem čo mám robiť.Nemám ani peniaze ani byt
0 0
hiker hiker

hiker je offline (nepripojený) hiker

Nie je mozne niekoho vystahovat len tak svojpomocou, da sa to len zalobou o vypratanie nehnutelnosti a pripadnou naslednou exekuciou. Musi byt nejaky titul na vypratanie. Policia by tiez nemala asistovat pri svojpomocnom vystahovani, niekedy sa to bohuzial stava, ale po zatlaceni na nadriadenych od toho vacsinou upustia.

Jednoducho na ochranu prav su tu prislusne organy a svojpomoc podla § 6 OZ nie je mozne pouzit, pretoze neopravneny zasah nehrozi bezprostredne (ta osoba tam byva uz dlhsi cas).

Existuje na to aj rozhodnutie NS SR, ktore ale vsak nemam pri sebe doma.
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať