Zavrieť

Porady

Pomazánky

som farmárka,vlastním spolu s manželom ranč,kde prevádzkujeme jazdeckú školu, minizoo a vesternovú reštauráciu ...viac
Výborná pomazánka: 10 dkg parízeru, 1celá krabica Lunexu,20 dkg Ramy,3dl pohár zaváranej kápie,5 uvarených vajec, 2 PL horčice, sol, korenie podla chuti. Všetko rozmixovat. Ak lúbite štiplavé pridajte feferonku. Vyskúšajte a pridajte recepty na pomázanky.
Usporiadat
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Znie to dobre, ale miesto Ramy radšej pridám klasické maslo. ďakujeme.....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Sardinkova, alebo tuniakova pomazanka

2 konzervy sardiniek / alebo tuniak/, stavu alebo olej trocha zlejem,
1 balenie Lunexov
Trocha masla
3 PL horcice
sol,korenie, citronova stava
1/2 pohara maleho majonezy
1 cibula
Vsetko dam do mixera a hotovo. Citronovu stavu davam aj potom este, podla chuti kazdeho. Majoneza je uplne super na to,teda aspon pre nas doma. Mame este stale dobry cholesterol.
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
Syrová pomazánka s mrkvou

250g eidamu
1-2 jemne postrúhané mrkvy
2 strúčiky alebo podľa chuti viac prelisovaného cesnaku
tatárska omáčka podľa konzistencie
Všetko zmiešať je to hotovo!
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
Tarif Pozri príspevok
Výborná pomazánka: 10 dkg parízeru, 1celá krabica Lunexu,20 dkg Ramy,3dl pohár zaváranej kápie,5 uvarených vajec, 2 PL horčice, sol, korenie podla chuti. Všetko rozmixovat. Ak lúbite štiplavé pridajte feferonku. Vyskúšajte a pridajte recepty na pomázanky.
Tarif, ja som dala do nátierky Perlu.Bola super. Rodina ďakuje za recept.
0 0
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

Pripájam sa ja ja k pomazánkam.Túto mám osvedčenú a je fakt mňam.
Špekáčková. 5 špekáčkov,1 cibuľa pomlieť.1 PL sójová omáčka, 1PL worčestrová omáčka, 1PLolej, 1PL ocot 1 až 2 ČL cukor.Trocha povariť aby sa cukor rozpustil. Nechať vychladnúť a zmiešať so špekáčkami. Necháme asi 1 hod.v ladničke.
0 0
lucmar lucmar

lucmar je offline (nepripojený) lucmar

tuto robievam aj ja a je vynikajuca. Len miesto spekacikov davam jemnu salamu.
0 0
Katka91 Katka91

Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

lorelei Pozri príspevok
Sardinkova, alebo tuniakova pomazanka

2 konzervy sardiniek / alebo tuniak/, stavu alebo olej trocha zlejem,
1 balenie Lunexov
Trocha masla
3 PL horcice
sol,korenie, citronova stava
1/2 pohara maleho majonezy
1 cibula
Vsetko dam do mixera a hotovo. Citronovu stavu davam aj potom este, podla chuti kazdeho. Majoneza je uplne super na to,teda aspon pre nas doma. Mame este stale dobry cholesterol.
Ja robím podobnú, len som prestala dávať cibuľu, radšej tam rozotriem strúčik cesnaku a namiesto majonézy používam pochúťkovú smotanu. A keď sa občas vyskytne v mojej chladničke kúsok tvrdého syra, tak ho tam najemno postrúham.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Aj ja sa pridam k jedlu, vola sa to Falošná treska, ale ja to používam ako pomazánku, ale je to super aj namiesto vlašského šaláta pre návštevu:
uvarit 3 vajcia na tvrdo- postruhat na struhadle, taktiez postruhat 1 velku mrkvu, 3 zavárané uhorky,1 cibulu, k tomu zmiesat 1 tvaroh, 1 čaj.lyž. soli,
1 poliev.lyž. horčice a to vsetko zmiesat s 1 majonézou. uvidite , ze si oblížete pršteky, mnam,mnam,mnam....dobru chut.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
Jarní pomazánka
Ředkvičková pomazánka 100g rostlinného tuku, 150g měkkého tvarohu, 100g ředkviček, 100g karotky, 2 vejce natvrdo, sůl, pažitka
Změklý rostlinný tuk vyšleháme s tvarohem, přidáme jemně nakrájené ředkvičky a karotku, nastrouhaná vejce, sůl, sekanou pažitku a vše dobře prošleháme.

Vajíčková pomazánka
2 vařená vejce, 100g tvrdého sýra, 1 malá cibulka, 150 g rostlinné máslo, plnotučná hořčice, sůl, pepř
Vařená vejce nastrouháme spolu se sýrem na struhadle. Přidáme máslo, 1 lžičku hořčice a na malé kousky pokrájenou cibulku. Nakonec ochutíme solí a pepřem.


Sýrová pomazánka
150g rostlinného másla, 100g krémového sýry (žervé), 100g ementálu, 70g oloupaných jablek, citronová šťáva, sůl
Rostlinné máslo promícháme s krémovým sýrem, přidáme nastrouhaný ementál a jablka, dochutíme citronovou šťávou a solí. Vše dobře promícháme a mažeme na tmavý chléb.
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
Ja hľadám recept na chrenovú pomazánku ale takú co sa da sterilizovať. Alebo nejaký spôsob ako sa dá zavariť chren, tolko sme ho na zahradky vyrýlovali, že je ho škoda zahodiť.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Niekde tu bola aj pomazánka z fazule a neviem ju nájsť? Poradí mi niekto a napíše kde ju nájdem?
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
katarina.j Pozri príspevok
Aj ja sa pridam k jedlu, vola sa to Falošná treska, .
tak toto je moja obľúbená. Aspoň raz za mesiac musí byť. Tiež to jedávame aj ako šalát, podľa toho, či sa nám to chce mazať na chlebíky alebo to "vyžerieme" rovno z misky
0 0
gabizu gabizu

gabizu je offline (nepripojený) gabizu

Jedna z našich obľúbených :

250 g mäkkého tvarohu
1 veľká nastrúhaná cibuľa
1 konzerva sardiniek (alebo iných rýb)v paradajkovej šťave
soľ
mleté čierne korenie podľa chuti (ja dávam dosť)
1 lyžica masla

Všetko spolu pomiešam a papáme
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

Nase najoblubenejsie:

Cukinova pomazanka
Na oleji oprazit cibulku, pridat na drobno nakrajanu mensiu cukinu, 1 papriku na drobno a spolu zdusit. Ked je to rozvarene, pridam 1 bambino a 2 struciky cesnaku

Pomazanka z udenaca
Obrat udenaca od kosti (manzel ! ), pridat cibulku, 1 kav.lyzicku horcie, trocha masla, asi 2 trojuholniky lunexu - vsetky v mixeri pomixovat.
0 0
karka karka

karka je offline (nepripojený) karka

katarina.j Pozri príspevok
Aj ja sa pridam k jedlu, vola sa to Falošná treska, ale ja to používam ako pomazánku, ale je to super aj namiesto vlašského šaláta pre návštevu:
uvarit 3 vajcia na tvrdo- postruhat na struhadle, taktiez postruhat 1 velku mrkvu, 3 zavárané uhorky,1 cibulu, k tomu zmiesat 1 tvaroh, 1 čaj.lyž. soli,
1 poliev.lyž. horčice a to vsetko zmiesat s 1 majonézou. uvidite , ze si oblížete pršteky, mnam,mnam,mnam....dobru chut.
namiesto tvarohu davam tofu skuste. nasim to chutii
0 0
monspa monspa

monspa je offline (nepripojený) monspa

Pripájam ďalší recept : 3 mrkvy, 2 petržleny, 1 zeler, 1 krabica Lunexu, 1 malá majolka, cesnak podľa chuti, soľ, korenie. Tú zeleninu už dávam odoka, záleží na veľkosti.
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Aby ste si popravili chute pri uzávierkach , daňových priznaniach, alebo len tak pre radosť .
Dobrú chuť
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

nuž variacii natieriek a chutoviek je nespočetne množstvo,len škoda že je malo času na ich prípravu http://www.svetreceptov.estranky.sk/...rky-a-chutovky http://hospodyne.mojerecepty.sk/cate...anky-chutovky/
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
Videla som tu mnoho receptov na pomazánky, ale z droždia nie, takže potrebujeme: cca 5 kociek čerstvého droždia, cibuľu, olej, vajíčko, mlieko, soľ, čierne korenie a trocha strúhanky. Cibuľku opražíme na oleji, pridáme droždie ( počkáme až sa rozleje), ešte trocha popražíme, pridáme soľ, korenie, v mlieku rozšľahané vajíčko a na zahustenie použijeme trocha strúhanky a pomazánka je hotová. Necháme vychladnúť a natierame na chlebík. Je to veľmi chutné, ale hlavne zdravé. Dobrú chuť.
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

babijanka Pozri príspevok
Videla som tu mnoho receptov na pomazánky, ale z droždia nie, takže potrebujeme: cca 5 kociek čerstvého droždia, cibuľu, olej, vajíčko, mlieko, soľ, čierne korenie a trocha strúhanky. Cibuľku opražíme na oleji, pridáme droždie ( počkáme až sa rozleje), ešte trocha popražíme, pridáme soľ, korenie, v mlieku rozšľahané vajíčko a na zahustenie použijeme trocha strúhanky a pomazánka je hotová. Necháme vychladnúť a natierame na chlebík. Je to veľmi chutné, ale hlavne zdravé. Dobrú chuť.
Musím potvrdiť, je naozaj fantastická, ja ju robievam tiež a nevieme sa jej dojesť. Ja ešte pred dokončením - zoberiem z ohňa a pridám maslo.
A ešte niečo : najčastejšie robievam z 1 kocky a pridávam tak 3-4 vajíčka.

http://www.porada.sk/t4173-p3-pomazanky.html
Naposledy upravil marči : 07.02.09 at 15:25
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať