Zavrieť

Porady

Daňové priznanie A [FO] Pomoc

Vopred sa ospravedlnujem ak tato tema uy existuje ale nepodarilo sa mi ju najst.
Takze na zaciatok vas vsetkych zdravim,
som na tomto fore novacik, a taktiez prvy krat vyplnam danove priznanie tak sa obraciam na Vas skusenych pouzivatelov o malu radu.
Danove priznanie si vyplnam z dovodu ze ako denny student VS by som si chcel uplatnit narok na vratenie zrazenej dane z prijmu.
Pocas minuleho roku som brigadnicky pracoval u dvoch zamestnavatelov, pricom jeden z nich mi zrazal dan. U toho zamestnavatela som mal zaklad dane cca 9000. U druheho cca 13000.
Pokial sa nemylim tak celkova suma nepresiahla min. nezdanitelnu ciastku aj ked to asi nieje relevantne.
Kazdopadne moja otazka znie ako mam v tomto pripade vyplnit dan.priznanie...

Dakujem za cenne rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Sčítaj si úhrny zúčtovaných a vyplatených príjmov, tie napíš do kolónky 32 DP, potom sčítaš sumy za poistné a príspevky a napíš ich do kolónky 33. Keď si sčítaš čiastkové základy dane dostaneš sumu do riadku 34. Túto sumu potom prenesieš do r. 36. Do r. 37 ide suma 95616,- Sk. Ak máš životné poistenie, sumu zapíš do r. 41. V r. 44 dostaneš základ dane. Na r. 45 si vypočítaš 19% daň. Úhrn preddavkov si napíšeš do r. 62 alebo 63 podľa toho či ide o zrážkovú daň alebo preddavky.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    r.32 22.000
    r.34 22.000
    r.36 22.000
    r.37 95.616
    r.43 95.616
    r.44 0
    r.45 0
    r.54 0
    r.56 0
    r.63 1.710 (toto bola asi spolu zrážková daň-vypíšeš podľa potvrdení)
    r.65 1.710

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Miška, poistenie nemá, keď "brigádoval". A ak má životnú poistku, nemá zmysel vypisovať ju do priznania, lebo samotná odpočitateľná položka na daňovníka je vyššia.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ja som to rozpísala preto takto, aby to bola pomôcka aj pre druhých, ktorí majú aj poistné.

    Daňové priznanie A [FO] Pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.