Zavrieť

Porady

podiel s.r.o. v českej spoločnosti

ahojte, skúste mi, prosím, poradiť s takýmto problémom:
s.r.o.-čka na Slovensku má dvoch spoločníkov a teraz táto spoločnosť zakladá s.r.o.-čku v Českej republike s tým rozdielom, že u nás sa volá Firma s.r.o. a tam bude Firma CZ s.r.o. a bude mať i tretieho spoločníka. Viete mi poradiť, ako zaúčtovať vklad do tejto spoločnosti a ako je to potom s rozdelením zisku? Pretože v Čechách bude zdanený, prevedený podiel zodpovedajúci dvom tretinám bude poslaný na účet slovenskej spoločnosti - ako to budem účtovať? Ako nejaký príjem, ktorý budem musieť znova zdaniť? Kto vie, nech prosím poradí, je to dosť súrne. Vopred ďakujem, Monika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podiely na zisku sa u nás nezdaňujú...dáš to na 665 a odpočítaš v DPPO. Ale nesúhlasia Tvoje údaje.
    Ak zakladateľom FIRMY CZ je FIRMA s.r.o. plus dalsí spoločník v CZ, tak FIRMA CZ bude mať dvoch spoločníkov a nie troch.
    Je však pravda, že može mať 2/3-podiel na ZI.

    A ak zakladatelom su iba spoločníci, tak to so slov.firmou nemá nič spoločné......ale tento prípad to podľa zadania určite nie je.

    kvietok je offline (nepripojený) kvietok

    kvietok
    asi som to písala v priveľkom strese a nepresne: slovenská spoločnosť bude mať 2l3-vý podiel a spoločníkom bude slovenská spoločnosť (ktorú vlastnia 2 spoločníci). ospravedlňujem sa za nepresnosti... a ako zaúčtujem vklad?

    podiel s.r.o. v českej spoločnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.