Zavrieť

Porady

prelom rokov a uctovanie vynosov u lekara

Ahojte,

prosim o pomoc tych ktory robia PU lekarom. Ako riesite uctovanie vynosov na konci roka?
Ide mi hlavne o mozne dobropisy a tarchopisy ktore bude lekar musiet vystavit. Myslim ze uz vacsinu mam, ale neviem to isto ... u poistovni tazko povedat co si zmyslia.
Ako to riesite?


Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    kattka.c Pozri príspevok
    Ahojte, prosim o pomoc tych ktory robia PU lekarom. Ako riesite uctovanie vynosov na konci roka?
    Ide mi hlavne o mozne dobropisy a tarchopisy ktore bude lekar musiet vystavit. Myslim ze uz vacsinu mam, ale neviem to isto ... u poistovni tazko povedat co si zmyslia. Ako to riesite? Dakujem
    Počkať na vrátenie "akceptačných listov" (t.j. potvrdení od poisťovní o uznaní / neuznaní fakturovaných výkonov), resp. sa porovnať s nabehnutými úhradami v ďalšom roku. Na základe týchto podkladov vyhotoviť interný doklad a zúčtovať prípadné dobro-ťarchopisy....
    Naposledy upravil Stefan2005 : 21.02.08 at 09:59 Dôvod: preklepy

    kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

    kattka.c
    ahoj,

    akceptacie uz za dec mam.
    ale pr:
    v july sme poslali fa do poistovne a obratom dostali akceptaciu, v ktorej nam uznali viac ako sme fakturovali. V decembri mi dosla ale dalsia akceptacia, na to iste obdobie kde mi uznali dalsiu ciastku navyse. Cize na jedno obdobie mam 2 akceptacie a jedna mi dosla o pol roka neskor.
    Co ak sa mi to stane s decembrom?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Len u niektorých poisťovní akceptácia trvá aj tri mesiace.
    Bohu žiaľ. Aj ja účtujem lekára v PÚ, a je to večný problém. Ak akceptačný list nedôjde do uzávierky roka, tak účtujem v nasledujúcom roku ako dobropis alebo ťarchopis. Ale to je najhoršie, že ani dohadné položky sa nemôžu vytvárať, lebo nepoznáme sumu, ktorá bude uznaná zo strany poisťovne.

    kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

    kattka.c
    takze ak dostanes v dalsom roku "dobropis" a tyka minuleho roku das to do noveho roku do vynosov?
    lebo spraven to nie je ... ale da sa to robit inak?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kattka.c Pozri príspevok
    takze ak dostanes v dalsom roku "dobropis" a tyka minuleho roku das to do noveho roku do vynosov?
    lebo spraven to nie je ... ale da sa to robit inak?
    Veď práve, že správne to nie je. Ale čo mám robiť ak akceptácia za december dôjde napr. 23.03. a daňové už mám odovzdané. Nebudem predsa otvárať nanovo a podávať opravné priznanie.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    smith Pozri príspevok
    Veď práve, že správne to nie je. Ale čo mám robiť ak akceptácia za december dôjde napr. 23.03. a daňové už mám odovzdané. Nebudem predsa otvárať nanovo a podávať opravné priznanie.
    Neskúšal si napríklad zaslať príslušnej zdravotnej poisťovni začiatkom januára odsúhlasenie pohľadávok k 31.12.?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ja som skusala. Na liste, ktory som im poslala, bola veta, ze ak sa nevyjadria do urciteho terminu, berie sa to ako suhlas. A oni sa "vyjadrili" tak, ze poslali svoju evidenciu pohladavok a zavazkov s prazdnymi kolonkami... Tak neviem, ako mam teraz tomu rozumiet... Ziadne neeviduju? Ani neuviedli kontakt, s kym sa da o tom aspon telefonicky hovorit. Zdal sa mi to byt taky nic nehovoriaci papier...

    Elenmarta je offline (nepripojený) Elenmarta

    Elenmarta
    Až včera mi prišla od SZP faktúra, za doznané úkony za rok 2008, čo mám teraz s tým robiť, mám znovu sa vracať do uzávierky a opraviť ju? Je to síce 3 tis. Sk, alebo to nechať tak a ako to zaučtovať v novom roku. Ďakujem, s poisťovňami je to ťažké máte pravdu ale ako na nich. dik

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Elenmarta Pozri príspevok
    Až včera mi prišla od SZP faktúra, za doznané úkony za rok 2008, čo mám teraz s tým robiť, mám znovu sa vracať do uzávierky a opraviť ju? ...
    Áno, ja sa vraciam do uzávierky (resp. neuzavieram dovtedy, kým nemám na 100% uzavretú výnosovú časť) a premietnem zmenu - ak ináč nie, tak v rámci upravujúcich závierkových operácií.
    Že až teraz ti došla faktúra? No treba zistiť, kedy došla ctenému poskytovateľovi - mám za to, že skôr... Ten problém poznám, odovzdávajú (česť výnimkám) faktúry až vtedy, keď im nabehla úhrada. Podobne je to aj s došlými faktúrami, aj tie dajú až po uhradení. Prešli mnohí z FO na PO, ale tažko vysvetliť, že už nie bankový výpis je rozhodujúci; že neexistuje osobná potreba, a pod...

    Elenmarta je offline (nepripojený) Elenmarta

    Elenmarta
    To hovoríš pravdu, presne tak, prešla z JU na PU a doklady mám až po mesiaci. A tie nešťastné dobropisy kto sa v nich vyzná, čo s tým robíš, SZP vlastne vystaví sama fakt. mám ju doložiť miesto tej čo vystaví lekárka? čo myslíš neviem si s tým rady dík

    Elenmarta je offline (nepripojený) Elenmarta

    Elenmarta
    Lenže opravená fa príde z poisť. v marci 2009, týka sa to síce r.2008, ale zdaniteľné plnenie je marec, namá to ísť do nového roka ako dobropis 311/602 - mínusom, tak mi hovorila jedna kontrolorka, že mám sa pozerať na dátum zdaniteľné plnenie, kto mi poradí čo s tým majte sa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.