Zavrieť

Porady

sadzba dane

Dobrý deň,
naša firma vlastní citroen Berlingo, zdvihový objem motora je 1587, hmotnosť 1.25, počet náprav 2. Ročnú sadzbu dane som vyplnila podľa údajov vo vašej tabuľke - 4050 Sk, z daňového mi volali, že je to zle, malo to byť 3360 Sk.

Keď som si to znova kontrolovala, myslím,že by tam malo byť 4050 Sk.
Prosím Vás, ako som to mala vyplniť?

Vopred ďakujem za odpoveď.
Silvia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Pozeráš do zlej tabuľky. Berlingo je úžitkové vozidlo, teda ak má dve nápravy a hmotnosť 1.25 ton, v tabuľke pre úžitkové vozidlá a autobusy je to druhý riadok Vozidlá EURO 3 a to je 3360 Sk. U tohto úžitkového auta nás zdvihový objem motora nezaujíma, to iba pri osobných automobiloch.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Pozor berlingo môže byť aj auto kategórie M1, teda osobné.
    smith Pozri príspevok
    Pozor berlingo môže byť aj auto kategórie M1, teda osobné.
    To je pravda, ale podľa toho čo tu pani píše v jej prípade je úžitkové.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    silvia777 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    naša firma vlastní citroen Berlingo, zdvihový objem motora je 1587, hmotnosť 1.25, počet náprav 2. Ročnú sadzbu dane som vyplnila podľa údajov vo vašej tabuľke - 4050 Sk, z daňového mi volali, že je to zle, malo to byť 3360 Sk.

    Keď som si to znova kontrolovala, myslím,že by tam malo byť 4050 Sk.
    Prosím Vás, ako som to mala vyplniť?

    Vopred ďakujem za odpoveď.
    Silvia
    ada.hanuliakova Pozri príspevok
    To je pravda, ale podľa toho čo tu pani píše v jej prípade je úžitkové.
    No ja zo zadania neviem usúdiť či je to M1, alebo N. Lebo nevieme ani kraj, takže ani sadzby.

    Apropo: Ak je to prípad r. 2008 načo vôbec sa podávalo priznanie teraz? Keď je termín 31.1.2009.
    Keď podáš, nikto sa hnevať nebude. Veď termín je do 31.01. 2009 nie práve v ten deň. Daňový úrad je len rád, že ľudia platia. Nikde sa nepíšem, že nesmieš podať.
    Tak teta nech nám teda povie za ktorý to je rok a aký kraj. Možno jej pomôžeme. Ale za minulý rok to asi nebude, to už malo byť dávno podané.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ada.hanuliakova Pozri príspevok
    Keď podáš, nikto sa hnevať nebude. Veď termín je do 31.01. 2009 nie práve v ten deň. Daňový úrad je len rád, že ľudia platia. Nikde sa nepíšem, že nesmieš podať.
    Tak teta nech nám teda povie za ktorý to je rok a aký kraj. Možno jej pomôžeme. Ale za minulý rok to asi nebude, to už malo byť dávno podané.

    Zákon o miestných daniach a miestnom poplatku ....
    § 90 Daňové priznanie a oznamovacia povinnosť

    (1) Daňovník je povinný podať daňové priznanie za zdaňovacie obdobie do 31. januára po uplynutí tohto zdaňovacieho obdobia.

    (2) Daňovník, ktorému vznikne alebo zanikne daňová povinnosť, je povinný oznámiť túto skutočnosť správcovi dane miestne príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa vzniku alebo zániku daňovej povinnosti, okrem daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a).

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    ada.hanuliakova Pozri príspevok
    Keď podáš, nikto sa hnevať nebude. Veď termín je do 31.01. 2009 nie práve v ten deň. Daňový úrad je len rád, že ľudia platia. Nikde sa nepíšem, že nesmieš podať.
    Tak teta nech nám teda povie za ktorý to je rok a aký kraj. Možno jej pomôžeme. Ale za minulý rok to asi nebude, to už malo byť dávno podané.
    ... zvýraznené je síce pravda, ale predpoklad je aj ten, že veci sa počas roka môžu meniť a ide o to, aby to DP bolo vyplnené po skončení roka.
    To by potom napr. aj živnostníci mohli podávať DP každý štvrťrok počas roka.......

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    ada.hanuliakova Pozri príspevok
    Keď podáš, nikto sa hnevať nebude. Veď termín je do 31.01. 2009 nie práve v ten deň. Daňový úrad je len rád, že ľudia platia. Nikde sa nepíšem, že nesmieš podať.
    Tak teta nech nám teda povie za ktorý to je rok a aký kraj. Možno jej pomôžeme. Ale za minulý rok to asi nebude, to už malo byť dávno podané.
    Podľa mňa je možné priznanie účinne podať na tlačive vyhlásenom DRSR, a keďže pre rok 2008 také tlačivo vyhlásené nebolo, priznanie zbytočne podá, je neplatné.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Myslím, že je to napísané úplne zreteľne :
    (1) Daňovník je povinný podať daňové priznanie za zdaňovacie obdobie do 31. januára po uplynutí tohto zdaňovacieho obdobia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.