Zavrieť

Porady

Chronicka unava

Chcela by som Vas poprosit o par rad, ako sa zasobit energiou aby clovek nepocitoval unavu.Kazdy den poobede ma prepadne obrovska unava aj ked spavam 7 hodin, do stravy som sa snazila zaradit ovocie, zeleninu ale ziadne zazraky sa nestali.Snazila som sa to prekonat pooobednajsou prechadzkou ale vratila som sa rovnako unavena.Aktivne sportujem 2x tyzdenne ale aj pred treningom si musim aspon hodinu zdriemnut.Je to dost neprijemne, nakolko sa neviem sustredit.Unava ma prepadne dokonca aj cez vikend, ked vstanem o 9 a uz o 11hod. ma to opat taha spat.za akykolvek prispevok budem vdacna
Usporiadat
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Choď k lekárovi k neurológovi
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

iné problémy nemáš? takáto únava môže byť signálom aj iného problému.
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

Tanče Pozri príspevok
iné problémy nemáš? takáto únava môže byť signálom aj iného problému.
Napriklad ake problemy?
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Leggy Pozri príspevok
Chcela by som Vas poprosit o par rad, ako sa zasobit energiou aby clovek nepocitoval unavu.Kazdy den poobede ma prepadne obrovska unava aj ked spavam 7 hodin, do stravy som sa snazila zaradit ovocie, zeleninu ale ziadne zazraky sa nestali.Snazila som sa to prekonat pooobednajsou prechadzkou ale vratila som sa rovnako unavena.Aktivne sportujem 2x tyzdenne ale aj pred treningom si musim aspon hodinu zdriemnut.Je to dost neprijemne, nakolko sa neviem sustredit.Unava ma prepadne dokonca aj cez vikend, ked vstanem o 9 a uz o 11hod. ma to opat taha spat.za akykolvek prispevok budem vdacna
Podstupila si nejake vysetrenia? Napriklad imunologicke vysetrenie?
Priciny tvojho stavu mozu byt rozne.Telesne , ale moze to byt sposobene aj zlym nastavenim psychiky.
Najskor by si mala absolvovat maximalne mnozstvo vysetreni.
Ako si unavena viac? Fyzicky alebo dusevne? Nepresla si davnejsie nejakym silnym stresovym obdobim? Nejaka emocna udalost?
Zda sa, ze robis pre seba dost. Musis sa vratit spatky pred ochorenie a skumat co v tvojom zivote mohlo takuto unavu nastartovat.
Chapem ta ako ti asi je. Bez energie je zivot nekvalitny.
0 0
vodnár vodnár

vodnár je offline (nepripojený) vodnár

Prepáč, neviem vek, ale ked som bola tehotná, tak som spala stále... Ale môže to byť aj všeličo iné, napr. málokrvnosť, alebo niečo neurologické, ako to už bolo spomenuté. Nechcem strašiť , ale mala by si fakt ísť k lekárovi .
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Leggy Pozri príspevok
Napriklad ake problemy?
či nemáš zvýšené teploty, nechutí ti jest, nezvracias, nesrajduješ....

ale určite by som fyzickú námahu vynechala keď si v takom stave, to ťa ešte viac vysiluje. Nemáš stresy zo školy?
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Tanče Pozri príspevok
či nemáš zvýšené teploty, nechutí ti jest, nezvracias, nesrajduješ....

ale určite by som fyzickú námahu vynechala keď si v takom stave, to ťa ešte viac vysiluje. Nemáš stresy zo školy?
što éto? to co si myslim?
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

kitky Pozri príspevok
Podstupila si nejake vysetrenia? Napriklad imunologicke vysetrenie?
Priciny tvojho stavu mozu byt rozne.Telesne , ale moze to byt sposobene aj zlym nastavenim psychiky.
Najskor by si mala absolvovat maximalne mnozstvo vysetreni.
Ako si unavena viac? Fyzicky alebo dusevne? Nepresla si davnejsie nejakym silnym stresovym obdobim? Nejaka emocna udalost?
Zda sa, ze robis pre seba dost. Musis sa vratit spatky pred ochorenie a skumat co v tvojom zivote mohlo takuto unavu nastartovat.
Chapem ta ako ti asi je. Bez energie je zivot nekvalitny.
Zatial ziadne vysetrenie nebolo, vacsinou som skusala len rozne ,,triky,, ako nastartovat telo vitaminmi.Mam 17 a nevladzem chodit ani po meste, stale ma to taha domov a spat alebo si len zdriemnut.Nemam vsak klasicke priznaky chronickej unavy ako je bolest hlavy, skrabanie v hrdle, uzliny,..ostava tam len neprekonatelny pocit na spanok.Tazko povedat ci ide o fyzicku alebo dusevnu unavu, skor ako kedy, stres zaziva asi kazdy z nas, ale urcite neprezivam tazke stresove obdobie.Neviem od coho sa mozem tak velmi unavit, mozno by to vyriesila obycajna kava s ktorom vsak velmi nechcem zacinat kedze by som neskor bola na nu odkazanu stale.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Leggy Pozri príspevok
Zatial ziadne vysetrenie nebolo, vacsinou som skusala len rozne ,,triky,, ako nastartovat telo vitaminmi.Mam 17 a nevladzem chodit ani po meste, stale ma to taha domov a spat alebo si len zdriemnut.Nemam vsak klasicke priznaky chronickej unavy ako je bolest hlavy, skrabanie v hrdle, uzliny,..ostava tam len neprekonatelny pocit na spanok.Tazko povedat ci ide o fyzicku alebo dusevnu unavu, skor ako kedy, stres zaziva asi kazdy z nas, ale urcite neprezivam tazke stresove obdobie.Neviem od coho sa mozem tak velmi unavit, mozno by to vyriesila obycajna kava s ktorom vsak velmi nechcem zacinat kedze by som neskor bola na nu odkazanu stale.
Unavu moze sposobit aj zla funkcia stitnej zlazy. Takze najskor chod k lekarke nech ta poukaze k endokrinologovi.Ked budu vysledky v norme treba patrat dalej.Ale toto urcite urob ako prve.
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

kitky Pozri príspevok
Unavu moze sposobit aj zla funkcia stitnej zlazy. Takze najskor chod k lekarke nech ta poukaze k endokrinologovi.Ked budu vysledky v norme treba patrat dalej.Ale toto urcite urob ako prve.
Vysetrenie stitnej zlazy som absolvovala nedavno, ale nie kvoli unave, bolo to kvoli vysokemu cholesterolu a zvysenemu krvnemu tlaku, z vysetrenia vyslo len to, ze je to hranicne.Mohla by s tym byt suvislost?
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Leggy Pozri príspevok
Vysetrenie stitnej zlazy som absolvovala nedavno, ale nie kvoli unave, bolo to kvoli vysokemu cholesterolu a zvysenemu krvnemu tlaku, z vysetrenia vyslo len to, ze je to hranicne.Mohla by s tym byt suvislost?
Určite áno, ja mám tiež hraničné hodnoty a pociťujem rovnaké príznaky ako Ty. Akurát že beriem aj tabletky na zníženú činnosť ŠŽ.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
príčinou môže byť aj anémia.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Moze to byt sz...mamina sa presne takto isto citila, tiez cvici, zdravo sa stravuje ale prespala tamer cely den, citila sa tak unavena ze sa jej ani vstat nechcelo....teraz uz berie lieky a je to lepsie.
Ale moze to byt aj nieco ine, mozno ide len o "jarnu unavu"
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Syndrom chronickej únavy sa dá liečiť. Treba ísť k lekárovi a ten by Ťa mal poslať na potrebné vyšetrenia. Ja som to mala vlani a trvalo to asi pol roka. Kde som sadla, tam som spala. Potom som si dala koezím Q10 - 30mg a ten mi pomohol trochu sa z toho dostať. Ale absolvovala som vyšetrenia na imunológii, mám zníženú bunkovú imunitu a chronický únavový syndrom. Teraz som ho začala brať znovu. Únava pretrváva, ale v menšej miere. Teraz mi stačí, keď si pospím po obede, cez víkend aj pred obedom aj po obede. Radím Ti, choď k lekárovi a pýtaj sa na vyšetrenie. Príznaky únavy môžu byť aj iné - cukrovka, srdcová slabosť, štítna žľaza a mnohé iné.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Leggy Pozri príspevok
Vysetrenie stitnej zlazy som absolvovala nedavno, ale nie kvoli unave, bolo to kvoli vysokemu cholesterolu a zvysenemu krvnemu tlaku, z vysetrenia vyslo len to, ze je to hranicne.Mohla by s tym byt suvislost?
Cely endokrinny system ked je rozhaseny a neslape tak ako ma vie narobit velke problemy.Niekedy ani len netusime co vsetko moze sposobit.
Neviem co sa robi, ked su hranicne hodnoty, niekedy sa totiz aj liekmi ked nie su spravne nastavene moze zmenit funkcia stitnej zlazy zo znizenej na zysenu atd.Ked ti lekarka nedala lieky, nech ta pravidelne sleduje.
Kedy mas naplanovany dalsi odber ?
Niekedy sa neoplati cakat.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Ninna Pozri príspevok
Určite áno, ja mám tiež hraničné hodnoty a pociťujem rovnaké príznaky ako Ty. Akurát že beriem aj tabletky na zníženú činnosť ŠŽ.
Ja som mala zvysenu cinnost, tiez unava, depresie, atd. Po roku brania carbimazolu som " cista". Lieky ma nastavili na normalne hodnoty.
Ale som sledovana.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
wagner Pozri príspevok
Syndrom chronickej únavy sa dá liečiť. Treba ísť k lekárovi a ten by Ťa mal poslať na potrebné vyšetrenia. Ja som to mala vlani a trvalo to asi pol roka. Kde som sadla, tam som spala. Potom som si dala koezím Q10 - 30mg a ten mi pomohol trochu sa z toho dostať. Ale absolvovala som vyšetrenia na imunológii, mám zníženú bunkovú imunitu a chronický únavový syndrom. Teraz som ho začala brať znovu. Únava pretrváva, ale v menšej miere. Teraz mi stačí, keď si pospím po obede, cez víkend aj pred obedom aj po obede. Radím Ti, choď k lekárovi a pýtaj sa na vyšetrenie. Príznaky únavy môžu byť aj iné - cukrovka, srdcová slabosť, štítna žľaza a mnohé iné.
Chronicky unavovy syndrom je dost problematicke diagnostikovat.
Absolvovala si nejake specialne vysetrenia?
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

kitky Pozri príspevok
Chronicky unavovy syndrom je dost problematicke diagnostikovat.
Absolvovala si nejake specialne vysetrenia?
Specialne este nie, vo stvrtok sa chystam k pediatricke tak sa jej to pokusim opisat co najpodrobnejsie.Nieje trochu ,,zle,, viazat sa na taketo lieky v pomerne v mladom veku alebo sa postupne vysadia?
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Leggy Pozri príspevok
Specialne este nie, vo stvrtok sa chystam k pediatricke tak sa jej to pokusim opisat co najpodrobnejsie.Nieje trochu ,,zle,, viazat sa na taketo lieky v pomerne v mladom veku alebo sa postupne vysadia?
Mozno aj tvoj vek je dovod, preco ti ich nenasadila.Neviem.Na vsetko sa spytaj.
0 0
Laco2 Laco2

Laco2 je offline (nepripojený) Laco2

Naozaj ti je ťažko radiť, keby si mala miernu horúčku, únavu, bolesti svalstva, poruchy spánku, emočnú labilitu tak by si mala toxoplazmózu ako ja aj keď okrem únavy sa u mňa nič iné neprejavovalo ale manželka potratila a keď jej brali krv na vyšetrenie tak len tak zo srandy zobral krv doktor aj mne /doktor je kamarát/ manželka bola negatívna a ja šup na mesiac na infekčné.
Neviem či chováš nejaké zvieratá alebo piješ domáce mlieko prípadne ješ bifteky - to sú najčastejšie vstupy pre toxoplazmózu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať