Zavrieť

Porady

vyhlasenie konkurzu

Vie mi niekto prosim poradit ako treba postupovat pri vyhlaseni samokonkurzu s.r.o., nakolko je spolocnost v predlzeni.
Usporiadat
coneek coneek

coneek je offline (nepripojený) coneek

Fuuha! S konkurzami v praxi nerobim, ale kedze sa k odpovedi na tuto otazku nikto nehlasi, skusim si spomenut, co si este pamatam (zo skoly). Dufam, ze z toho este nieco plati:

o konkurzoch rozhoduju krajske sudy BA, BB a KE. Navrh treba teda adresovat krajskemu sudu prislusnemu podla sidla s.r.o.
Navrh musi obsahovat:
-urcenie sudu, ktoremu je urceny,
-identifikaciu s.r.o., na ktoru ma byt vyhlaseny konkurz,
-zdovodnenie konkurzu (v tomto pripade predlzenost)

Navrh musi podpisat konatel s.r.o. a musi byt datovany. Pri podani navrhu je treba zaplatit aj preddavok na odmenu predbezneho spravcu (tusim je to 10 000 Sk). Na obsah navrhu si treba dat pozor, pretoze pri konkurzoch sa neuplatnuje poucovacia povinnost sudu a ak budu v navrhu nedostatky, sud jednoducho konanie zastavi (za normalnych okolnosti by Vas vyzval na doplnenie a opravu nedostatkov).
K navrhu je dobre pripojit aj zoznam veritelov a dlznikov a zoznam aktiv a pasiv. (sud to bude chciet na posudenie navrhu)

Sud navrh preskuma, a bud:
-vyhlasi konkurz
-zamietne navrh na vyhlasenie konkurzu pre nedostatok majetku s.r.o. (majetok v s.r.o. by nestacil ani na uhradu trov konania)

No a ak sud konkurz vyhlasi, potom sa to uz iba vlecie.... Vymenovanie spravcu konkurznej podstaty, schodze veritelov, spenazovanie majetku s.r.o. atd.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
katarina30 katarina30

katarina30 je offline (nepripojený) katarina30

Connek, dakujem za odpoved.

Nema niekto vzor navrhu na konkurz, aby ho sud nevratil naspat?
0 0
katarina30 katarina30

katarina30 je offline (nepripojený) katarina30

Dakujem Coneek, vkradol sa mi do pisania skriatok.
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

V januári sme dávali firmu do konkurzu, nám to písala právnička. K tomu bolo potrebné: 2x súvaha, 2x výkaz ziskov a strát, saldo dod.a odb. faktúr, potvrdenie z dopr. inšpektorátu, že nevlastníme dopr.prostriedok, vyhlásenie konateľa, že k tomu dátumu už nevykonáva žiadnu podnikateľkú činnosť + 10000 Sk za podanie, odmena správcu je ďalších 10000. Ak majetok-aktíva nedosiahnu 50000, návrh na konkurz bude zamietnutý a bude daný návrh na výmaz z obch. registra. Jednu firmu sme už takto zlikvidovali pred 2 rokmi, ale nám súd pridelil sprvkyňu konkurz.podstaty, ktorej to trvalo 8 mesiacov, kým to zúradovala.
0 0
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

Prosím poraďte: súd zamietol návrh na konkurz pre nedostatok majetku.
Musím počkať na právoplatnosť uznesenia, potom mám ako postupovať?
Ďakujem
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

dom
Prosím poraďte: súd zamietol návrh na konkurz pre nedostatok majetku.
Musím počkať na právoplatnosť uznesenia, potom mám ako postupovať?
Ďakujem
Ak súd zamietol návrh na konkurz pre nedostatok majetku, tak to znamená, že spoločnosť sa týmto zruší. Musíš počkať na právoplatnosť. Potom ísť na súd si dať potvrdiť právoplatnosť rozsudku (dajú ti na tento list pečiatku). Treba podať daňové priznanie (myslím do 30 dní od právoplatnosti - nie som si istá). Mala som podobný problém a ja som ešte aj všetkým veriteľom, ktorým bola firma dlžná zaslala kópiu právoplatného rozhodnutia.
0 0
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

Olgica
Ak súd zamietol návrh na konkurz pre nedostatok majetku, tak to znamená, že spoločnosť sa týmto zruší. Musíš počkať na právoplatnosť. Potom ísť na súd si dať potvrdiť právoplatnosť rozsudku (dajú ti na tento list pečiatku). Treba podať daňové priznanie (myslím do 30 dní od právoplatnosti - nie som si istá). Mala som podobný problém a ja som ešte aj všetkým veriteľom, ktorým bola firma dlžná zaslala kópiu právoplatného rozhodnutia.
Ďakujem za odpoveď. Myslím, že veriteľom nemusím posielať kópiu právoplatného rozhodnutia. Predpokladám, že firmy sledujú konkurzy v obchodnom vestníku. Ešte nemám jasno: po podaní daňového priznania robím hneď návrh na zrušenie spoločnosti do obhodného registra? Prikladám k návrhu aj súhlas DÚ, alebo to už neplatí?
0 0
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

Nevie mi nikto poradit, čo všetko mám robiť, ako postupovať, keď súd zamietok návrh na konkurz pre nedostatok majetku. Podľa Obch. zákonníka, nevyžaduje sa likvidácia, spoločnosť sa zrušuje zamietnutím návrhu na vyhl. konkurzu pre nedostatok majetku.
Do 30 dní od právoplatnosti tohoto rozhodnutia podám daŇové priznanie/deň zrušenia org./Urobím mimor. účtovnú uzávierku a uzatvorím účtovné knihy, vypracujem daňové priznanie? Niektoré účtovné prípady máme ešte na vymáhaní u právnika, resp. exekútora, čo s tým? Na túto činnosť im boli uhradené preddavky, prípady nie sú ukončené, ako mám postupovať? Neviete mi poradiť?
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Je mi ľúto, že ti neviem poradiť a mám taký dojem, že na Porade nie sú ľudia zbehlí v účtovaní v konkurze. Skúsim aj ja vytiahnuť jeden problém, s ktorým si neviem poradiť.

Účtujem a.s. v konkurze. Mal by mi dať správca konkurzu zoznam veriteľov, ktorí si svoju pohľadávku uplatnili na súde? Predpokladám, že zvyšné záväzky by som mala zaúčtovať do mimoriadnych výnosov, ako nevymožiteľné. Je to tak?
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Kto vie, odpovie. Prosím.
0 0
Aglie Aglie

Aglie je offline (nepripojený) Aglie

predpokladám že ide o tvoje pohladávky voči iným - ja by som tie živé pohľadávky postúpil na niekoho aby spoločnosť nemala žiadny majetok.
0 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

Vyťahujem starú tému, ale nemám s problematikou konkurzu skúsenosti.
ozval sa mi klient, že dostal avízo: firma ktorá mu dlhuje asi 100 tis Sk má ísť každým dňom do konkurzu. Niekto mu povedal, že aby rýchlo napísal žiadosť na "konkurznú podstatu" o vyrovnanie pohľadávky. Na moju otázku kde to treba napísať na akú adresu nič viac nevedel.
Viem že sa dá prihlásiť o peniaze po vyhlásení konkurzu na súde a je určený správca konkurznej podstaty...Ale takto som bezradná. neviem čo vlastne chce. Prosím znalých problematiky o radu. Ďakujem
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Najprv si ujasnime niektoré skutočnosti. Firma je už v konkurze alebo ešte len bude na ňu uvalený konkurz? Ak nie je, tak môže sa obrátiť na právnikov a dať na firmu exekúciu. Je však otázne, či to nebudú vyhodené peniaze, lebo ak by aj bola vyhlásená exekúcia a následne konkurz, konkurzom všetko začína od začiatku a svoju pohľadávku si klient musí uplatniť písomne na súde myslím že do 60 dní od vyhlásenia konkurzu. A to si tvoj klient musí ustriehnuť sám.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
učtovníčka Pozri príspevok
Vyťahujem starú tému, ale nemám s problematikou konkurzu skúsenosti.
ozval sa mi klient, že dostal avízo: firma ktorá mu dlhuje asi 100 tis Sk má ísť každým dňom do konkurzu. Niekto mu povedal, že aby rýchlo napísal žiadosť na "konkurznú podstatu" o vyrovnanie pohľadávky. Na moju otázku kde to treba napísať na akú adresu nič viac nevedel.
Viem že sa dá prihlásiť o peniaze po vyhlásení konkurzu na súde a je určený správca konkurznej podstaty...Ale takto som bezradná. neviem čo vlastne chce. Prosím znalých problematiky o radu. Ďakujem
Preštuduj tento link a príslušný zákon o konkurze a reštrukturalizácii:

http://ekonomika.sme.sk/c/2346458/Ko...ie-2-cast.html
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

mlyn16 Pozri príspevok
Najprv si ujasnime niektoré skutočnosti. Firma je už v konkurze alebo ešte len bude na ňu uvalený konkurz? Ak nie je, tak môže sa obrátiť na právnikov a dať na firmu exekúciu. Je však otázne, či to nebudú vyhodené peniaze, lebo ak by aj bola vyhlásená exekúcia a následne konkurz, konkurzom všetko začína od začiatku a svoju pohľadávku si klient musí uplatniť písomne na súde myslím že do 60 dní od vyhlásenia konkurzu. A to si tvoj klient musí ustriehnuť sám.
mala oprava: prihlášku spolu s prílohami podáva veriteľ v dvoch rovnopisoch správcovi na adresu jeho kancelárie a v jednom rovnopise na súd. Prihláška musí byť doručená správcovi aj súdu do 45 dní od vyhlásenia konkurzu. Na prihlášku doručenú po lehote alebo doručenú v lehote len správcovi alebo len súdu sa v konkurze neprihliada.
Naposledy upravil riccado : 15.11.07 at 20:08
0 0
zlatka.b zlatka.b

zlatka.b je offline (nepripojený) zlatka.b

Prosím o radu - súd rozhodol o zamietnutí návrhu na konkurz pre nedostatok majetku. Rozhodnutie je právoplatné, ale nič sa ďalej nedeje. Mám ukončiť
účtovníctvo spoločnosti mimoriadnou závierkou - k akému dátumu ?
Ako vysporiadať všetky záväzky, keď sú kryté v podstate len neuhradenou stratou minulých období na strane aktív. Treba dať nejaký návrh do Obchodného registra na výmaz spoločnosti, alebo sa to udeje automaticky na základe právoplatného rozhodnutia súdu o zamietnutí konkurzu ? Asi 6 rokov dozadu som účtovala podobný prípad, ale tam spoločník zmizol z dohľadu a na všetky závierky zabudol. Spoločnosť vymazali z OR ani sa nepodali žiadne mimoriadne účtovné závierky a daňové priznania. V podstate sa firma vyparila ... Teraz by som to však potrebovala uzavrieť podľa predpisov tak, ako sa to má.
0 0
zlatka.b zlatka.b

zlatka.b je offline (nepripojený) zlatka.b

posúvam ...
prosím o radu - súd zamietol návrh na konkurz 29.11.2011, odvtedy bolo dlho ticho a dnes som zistila, že 22.2.2012 bola spoločnosť vymazaná z obchodného registra. Ako sa v takomto prípade robí závierka a k akému dátumu ? V súvahe sú v podstate len záväzky voči dodávatľom, štátu a spoločníkovi. Na strane aktív je to kryté neuhradenou stratou minulých období. Má niekto prosím s týmto skúsenosť ? Asi sa už zmeškali nejaké lehoty.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

zlatka.b Pozri príspevok
posúvam ...
prosím o radu - súd zamietol návrh na konkurz 29.11.2011, odvtedy bolo dlho ticho a dnes som zistila, že 22.2.2012 bola spoločnosť vymazaná z obchodného registra. Ako sa v takomto prípade robí závierka a k akému dátumu ? V súvahe sú v podstate len záväzky voči dodávatľom, štátu a spoločníkovi. Na strane aktív je to kryté neuhradenou stratou minulých období. Má niekto prosím s týmto skúsenosť ? Asi sa už zmeškali nejaké lehoty.
a bude ti mať vlastne kto podpísať daňové priznanie, ked´d je firma vymazaná?


Príjmy oslobodené od dane

(1) Od dane je oslobodený príjem

d) plynúce z predaja majetku zahrnutého do konkurznej podstaty38) a z odpisu záväzkov pri konkurze alebo reštrukturalizácii, ktoré sú vykonané podľa osobitného predpisu, 38) vrátane odpisu záväzkov voči veriteľom, ktorí v konkurze neuplatnili svoje pohľadávky voči daňovníkovi; obdobne sa postupuje aj pri odpise záväzkov u daňovníka, ktorý sa zrušuje zamietnutím návrhu na vyhlásenie konkurzu pre nedostatok majetku, a u daňovníka, ktorý sa zrušuje zrušením konkurzu z dôvodu, že majetok úpadcu nepostačuje na úhradu výdavkov a odmenu správcu konkurznej podstaty,
Základ dane
(2) Základom dane daňovníkov, ktorí sa zrušujú s likvidáciou alebo na ktorých bol vyhlásený konkurz, alebo ktorí sa zrušujú zamietnutím návrhu na vyhlásenie konkurzu pre nedostatok majetku75) v zdaňovacom období podľa § 41, je výsledok hospodárenia zistený podľa osobitného predpisu, 1) upravený podľa § 17. Na zníženie základu dane počas týchto zdaňovacích období sa nepoužije § 30. ....
(9) Pri zrušení daňovníka zamietnutím návrhu na vyhlásenie konkurzu pre nedostatok majetku sa zdaňovacie obdobie končí dňom predchádzajúcim dňu zamietnutia návrhu na vyhlásenie konkurzu pre nedostatok majetku daňovníka.
takže daňové podľa mňa k 28.11.
ešte som to nerobila prakticky, takže budem teoretizovať - zružila by som v tom daňovom priznaní všetky pohľadávky - teda urobila by som ich odpis. to by sa zrejme vyrovnalo z neuhradenou stratou, tak by sa mala dostať suvaha na 0 - ale to fakt iba teoretizujem. Neviem, co vsetko tam je.

Asi by bolo vhodné sýtať sa aj na DU.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Keď firma bola vymazaná z obchodného registra, to znamená, že neexistuje. Načo robiť aké učto. To ešte robíš zadarmo? Niekde odlož mzdové listy kvôli zamestnancom a zvyšok zoskartuj. Zadarmo sa nič iné nedá robiť
0 0
zlatka.b zlatka.b

zlatka.b je offline (nepripojený) zlatka.b

ono je to skupina podnikov, z ktorých jeden išiel do krachu, ale chcú mať všetko naporiadku, o uhradu sa nebojím, skôr mi je ľúto iných dodávateľov, tí už nič neuvidia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať