Zavrieť

Porady

Stravné a stravné lístky SZČO

SZČO vykonáva 10 -15 dní prácu v ČR, vtedy má nárok na stravné+ vreckové. Zbytok pracovných dní vykonáva v mieste bydliska. Má nárok na stravné lístky? Musí pracu nejakým spôsobom vykázať?
Ď.
Usporiadat
Denisa13 Denisa13

Denisa13 je offline (nepripojený) Denisa13

Petra29 díky ti moc, ale vidíš obchádzam to tu okolo horúcej kaše a pritom stále som na tom istom mieste. Otvorene ti poviem, že ide o SZČO, ktorý býva napr. v Rv a každý deň dochádza za výkonom zváračskej práce do KE na základe zmluvy. Teda SZČO si potom fakturuje odpracované hodiny tej firme u ktorej pracuje. Si strašne zlatá a díky ti za ochotu. Prosím vyjadri sa...díky moc.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Denisa13 Pozri príspevok
Petra29 díky ti moc, ale vidíš obchádzam to tu okolo horúcej kaše a pritom stále som na tom istom mieste. Otvorene ti poviem, že ide o SZČO, ktorý býva napr. v Rv a každý deň dochádza za výkonom zváračskej práce do KE na základe zmluvy. Teda SZČO si potom fakturuje odpracované hodiny tej firme u ktorej pracuje. Si strašne zlatá a díky ti za ochotu. Prosím vyjadri sa...díky moc.
To dochádza do KE každý pracovný deň v roku, alebo len niekoľko mesiacov a potom má zákazku u inej firmy?
0 0
Denisa13 Denisa13

Denisa13 je offline (nepripojený) Denisa13

Jarka 1 zdravím ťa a prajem ti peknú nedeľu. Vieš práve to ma nejako vyfádza z mieri, že on vlastne každý deň dochádza do KE a vykonáva v jednej firme zvárača ako SZČO. Tak preto sa neviem rozhodnúť. Vieš to sú tí špekulanti, čo nechcú zamestnávať na pracovný pomer a nútia ľudí vybavovať si živnosť. Ešteže vymysleli novelizáciu toho zákonníka práce. Poraď mi, ako by si to robila ty? ďakujem ti krásne.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Denisa13 Pozri príspevok
Jarka 1 zdravím ťa a prajem ti peknú nedeľu. Vieš práve to ma nejako vyfádza z mieri, že on vlastne každý deň dochádza do KE a vykonáva v jednej firme zvárača ako SZČO. Tak preto sa neviem rozhodnúť. Vieš to sú tí špekulanti, čo nechcú zamestnávať na pracovný pomer a nútia ľudí vybavovať si živnosť. Ešteže vymysleli novelizáciu toho zákonníka práce. Poraď mi, ako by si to robila ty? ďakujem ti krásne.
V tomto prípade mi to nijako nesedí na pracovnú cestu. On tam vlastne má celý rok miesto pracoviska. Mal si kupovať stravné lístky v hodnote 89,- Sk a tie by mu išli do nákladov. Takto si myslím, že má smolu. Jedine sa poučiť do budúcnosti. Veľa SZČO si myslí, že nebudú kupovať SL. Musia si ich kúpiť dopredu, alebo aspoň priebežne počas roka a postupne dávať do nákladov podľa odpracovaných dní. Zdá sa im to veľa peňazí naraz. Až na konci roka zistia akú urobili chybu. Peniaze prejedli aj tak a v nákladoch ich nemajú.

Jedine, ak by mal ešte nejaké bloky za obedy v reštike z minulého roka. Tie by sa dali použiť. Celý nárok však do nákladov dostaneš ťažko.
0 0
Denisa13 Denisa13

Denisa13 je offline (nepripojený) Denisa13

ešte názor niekoho???? to nie je pracovisko, lebo nie je zamestnanec...sú to obcodný partnery a vykonáva zákazky na základe zmluvy o dielo.Ďakujem všetkým...pomôžte....prosím.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Ak je tá zmluva urobená rozumne a nespĺňa podmienky závislej práce (Zo skúsenosti viem, že DÚ pri kontrole kontroluje aj obsah zmluvy.), myslím si, že to môže účtovať ako pracovné cesty.
0 0
Denisa13 Denisa13

Denisa13 je offline (nepripojený) Denisa13

aké podmienky závislej práce máš na mysli?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Denisa13 Pozri príspevok
aké podmienky závislej práce máš na mysli?
Podľa zákonníka práce - je ich viac, tak si pozri zákonník na 1.strane porady. Aj téma je tu o tom.
0 0