Zavrieť

Porady

Ziadost o predlzenie lehoty na podanie DP

dobrý den,

chcem podat ziadost o predlzenie lehoty na podanie danového priznania PO. Neviete mi poradit, aky dôvod by som mala uviest do ziadosti?

dakujem za skoru odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    No ja ti poviem jeden skutočný dôvod, ktorý sa mne stal cca 5 rokov dozadu.

    3 dni pred podaním daňového priznania sa dám dostal do počítača-účtovného programu vírus.
    Hneď sme zavolali servisného technika, ktorý nám dal potvrdenie, že celé účtovníctvo je zničené a že údaje sú nepoužiteľné pre daňové a účtovné účely a že celý rok treba spracovať od začiatku roka.

    S jeho potvrdením a s našou žiadosťou sme išli na DU. Tam nám potvrdili prijatie žiadosti a do týždňa nám prišla vyhovujúca odpoveď a predĺžili nám lehotu na podanie DP do 30.4.

    Ahoj

    Hana je offline (nepripojený) Hana

    Hana
    dakujem velmi pekne za odpoved, ja som vsak na tom tak, ze casovo absolutne nestiham a asi sa mi ziadne potvrdenie nepodari vybavit. Ale myslim si ze casova tiesen DU nezaujima, ze? :-)

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Nóóó to máš pravdu, ich to nezaujíma.

    No potom neviem, ale nemáš náhodu nejakého známeho serviného technika, ktorý by ti nejaké takéto potvrdenie o víruse dal ?

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Moja známa práve dnes podávala žiadosť na DÚ , uviedla zdravotné problémy. Volala mi, že to akceptovali a nič ďalej neskúmali.
    Ja mám tento rok obdobný problém. Manžel (SZČO) je od 12/2004 na PN-ke. Prekonáva mozgovú príhodu. Termín podania DP sa blíži a tiež chceme požiadať o odklad. Ale nie DP, ale o odklad zaplatenia dane FO, resp. aspoň dohodnúť splátkový kalendár. Nakoľko to vychádza tak,že by sme v roku 2005 mali platiť aj preddavky, chceme požiadať aj o odpustenie platenia preddavkov v r.2005. Veď načo platiť preddavky, keď by nám ich potom museli vrátiť späť. Jediný doklad, ktorý môžeme k žiadosti priložiť je fotokópia PN-ky.
    Dá sa na jednej žiadosti adresovanej na DÚ požiadať o obe veci naraz, alebo treba napísať dve žiadosti?

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Dá sa to napísať aj v jednej žiadosti. Len pri splátke dane sa bude rátať aj diskontný úrok.

    Ziadost o predlzenie lehoty na podanie DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.