Zavrieť

Porady

Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Katka - málo informácii. Aký mal "hrubý príjem", má aj závislú činnosť?
0 0
katkas katkas

katkas je offline (nepripojený) katkas

Nemá závislu činnosť a hrubý príjem je 231.521,- Sk
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Aký má zisk? 671,-Sk je už po odpočítaní nezdaniteľnej čiastky?
0 0
katkas katkas

katkas je offline (nepripojený) katkas

Ano, je to čistý zisk.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Aaký bol čiastkový základ dane ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
katkas
SZCO ma danovy zaklad 671,- Sk. Ak preddavky bude platit to poistovni?
Keď z teba tie informácie ťahajú po troške . Já si myslím že ZP 910,- Sk a SP 2 285,- / neviem teraz presne + - /
0 0
Helenah Helenah

Helenah je offline (nepripojený) Helenah

Ak mal vymeriavaci základ za rok 2004 do 78 000,-Sk, tak bude mesačne platiť do fondov z vymeriavaceho základu 6 500,-Sk. Ak mal vymeriavaci základ vyšší, tak z 1/12 toho vymeriavaceho základu.Vymeriavací základ je daňový základ pred odpočítaním odpočítateľnej položky /80 832,-Sk /
0 0
Zuzaka Zuzaka

Zuzaka je offline (nepripojený) Zuzaka

Chcem sa spytat ako je to so SZCO, ktorý pracuje na trvaly pracovny pomer

musi odvadzat aj zo SZCO ? A ak ano v akej ciastke ?


Zuzana
0 0
Helenah Helenah

Helenah je offline (nepripojený) Helenah

Musí.Teraz to zmenili a od 1.1.2005 aj SZČO, ktorá má trvalý prac. pomer musí do Soc.p. platiť minimálne z vym. základu 6 500,-Sk a do Zdrav. p. sa platí zálohovo.Ale presnú čiastku ti nepoviem. Najlepšie je si tam zájsť a oni ti to vypočítajú presne.Aspoň sa vyhneš zbytočným budúcim "nedoplatkom".Samozrejme,že toto sa odvíja od toho, aké príjmy boli dosiahnuté z podnikania.
0 0
fasia fasia

fasia je offline (nepripojený) fasia

písala som príspevok aj inde, ale možno tu to bude lepšie..

počuli ste o tom že vraj sa majú odvody na sociálku platiť nejako inak.. nie z daňového základu ale z obratu a to nejakým tabuľkovým výpočtom? brrrrrrrrrrrrrr
0 0
katkas katkas

katkas je offline (nepripojený) katkas

Ľuba, čiastkový základ dane bol a aj je 81503,- Sk
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Katka ak mal hrubý príjem /t.j. bez odpočítania výdavkov/ viac ako 78000,- je povinný platiť do SP minimálny odvod , čo je 2155,- Sk. A na ZP samozrejme minimálny odvod 910,- Sk.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Muška, nie je to 12 násobok min. mzdy za min. rok, čiže 6080 X 10 + 6500 X 2 = 73800,-. Ak je to nad túto sumu tak už platí odvody? Alebo to je 6500 X 12 = 78000,-?
Ako je to správne?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zuzka
Muška, nie je to 12 násobok min. mzdy za min. rok, čiže 6080 X 10 + 6500 X 2 = 73800,-. Ak je to nad túto sumu tak už platí odvody? Alebo to je 6500 X 12 = 78000,-?
Ako je to správne?
Správne je to 78 000,-
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Vďaka, už v tom začínam mať guláš .
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Ahoj Zuzička,
ešte nespíš? Ty máš určite všetko hotové. Zuzi volala som práve preto na SP, lebo mám bratovú priateľku na hrane. A povedali hneď, že 78000,- Tiež som skúšala argument ako píšeš vyššie, ale povedala, že je to minimálna mzda , ktorá je aktuálna. Tak snáď je to pravda
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Je to naozaj vždy aktuálna min. mzda /ináč by predsa menej zarobili/
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Ďakujem, ešte nespím, a nemám všetko hotové, ešte mi chýbajú nejaké doklady. A dnes som sa zľutovala nad jednou nešťastnicou, takže ma zase čaká preberanie bločkov a pod. činnosti. A samozrejme svoje. To som ešte ani nezačala. Môžeš byť kľudná, som s Tebou.
A Ty máš ešte veľa roboty?
0 0
paul paul

paul je offline (nepripojený) paul

To akože mám platit odvody aj z minimálnej mzdy?
Helenah
Ak mal vymeriavaci základ za rok 2004 do 78 000,-Sk, tak bude mesačne platiť do fondov z vymeriavaceho základu 6 500,-Sk. Ak mal vymeriavaci základ vyšší, tak z 1/12 toho vymeriavaceho základu.Vymeriavací základ je daňový základ pred odpočítaním odpočítateľnej položky /80 832,-Sk /
0 0
zuso zuso

zuso je offline (nepripojený) zuso

začiatočník v účtovníctve
Prosím Vás už som dopletená:
SZČO: hrubý príjem 40 000
pauš. výd. 10 000
ČZD 30 000

Keďže jeho HP je menej ako 78000,- neplatí odvody do SP, a nemusí tam ani zanášať výpis z DP?
Platí do ZP 910,-
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať