Zavrieť

Porady

Cenné papiere- zisk do 24900,-

Mám pracovníčku, ktorá má požiadala o ročné zúčtovaie dane. Oznámila mi ale, že v 9/2006 nakúpila cené papiere za 206160,- Sk a v 6/2007 ich predala za 182793,- Sk , zisk teda mala 23367,-/čo je menej ako24900,-oslobodenie od dane/. Okrem príjmov zo závislej činnosti a týchto príjmov žiadne iné príjmy nemala.
Môžem jej vykonať ročné zúčtovanie dane? Ja si myslím, že áno, len ona sa obáva, že tento príjem z predaja cenných papierov nebude mať nikde podchytený, aj keď je oslobodený od dane.
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Katka, ak sú to príjmy dosiahnuté na území SR, dáš to do DP tak, ako uvádzaš.
0 0
-Dana- -Dana-

-Dana- je offline (nepripojený) -Dana-

Dividendy nie sú u nás predmetom dane a do DP ich netreba uvádzať. V druhom štáte však mohla byť daň z pripísanej dividendy strhnutá.
0 0
-Dana- -Dana-

-Dana- je offline (nepripojený) -Dana-

Dividendy nie sú u nás predmetom dane a do DP ich netreba uvádzať. V druhom štáte však mohla byť daň z pripísanej dividendy strhnutá.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Prosím o odpoveď na otázku,keďže som pozerala rôzné témy ale na túto otázku som nenašla priamo odpoveď:

ak podielové listy boli evidované v stredisku cenných papierov a súkromnej osobe boli vyplatené dividendy cez Poštovú banku, ktorá ich odkúpila vo výške 364,10 €, je potrebné tento výnos uviesť v DP za rok 2010? Alebo ich neuvádzať. Ďakujem.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Prosím ešte raz o utvrdenie na predchádzajúcu otázku, nejakého šikuľku Poraďáka. Dopredu ďakujem
0 0
Viba Viba

Viba je offline (nepripojený) Viba

FO obchodovala na trhu s akciami na americkom a českom trhu.
Zisk z obchodovania s akciami k 31.12.2010 sa prepočíta kurzom ECB k 30.12.2010 a uvedie sa v daňovom priznaní - ostatné príjmy.
Mal však aj vyplatené dividendy. - 40,80 USD a 8309 CZK. -
Čo mám urobiť s dividendami????
0 0
Viba Viba

Viba je offline (nepripojený) Viba

Dobre tomu rozumiem, že tie dividendy sa nezahrňajú do základu dane, takže ich nikde uvádzať nebudem???
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať