Zavrieť

Porady

Súvaha-MRP

Mám problém, v riadku 110 v súvahe mám -64000,-.

Počiatočný stav na 341 je 64000,--to je daň za rok 2003
tá bola zaplatená.
V roku 2004 sa platili preddavky na 341 v celkovej sume 64000,-
a teraz mi v súvahe ukazuje na riadku 110 -6400,-
Podľa mňa by sa malo zobraziť 6400,- na riadku 054 ako daňové pohľadávky.
Ak mám pravdu ako to dostanem na ten riadok 054 v súvahe.

Ďakujem za skoru odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Aby to bolo v súvahe na r. 054, tak treba ten účet preradiť do aktívnych účtov a potom to tam bude. Tieto účty môžu byť aj pasívne alebo aktívne. technicky neporadím, neúčtujem v MRP, ale myslím si, že to nie je problém, treba sa pozrieť v účtovnej osnove, možno stačí aditovať riadok a P prepísať na A.
    Alebo otvoriť nový účet 341 AU, zaradiť ho do súvahy medzi akjtíva a ten zostatok z 341 AU tam preúčtovať a budeš mať potom 1 účet aktívny a 1 pasívny a podľa toho, aký zostatok Ti vychádza na konci roka, tak preúčtuješ.
    Naposledy upravil Zuzka : 22.03.05 at 07:12

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Nemozes prepisovat nic v uctovnej osnove tak ako radi zuzka, lebo by ti nesedeli potom pociatocne hodnoty. Staci ked pred tlacou stlacis tlacitko Editacia a v stlpci predpis sa vzdy nachadzaju ucty, ktore sa toho riadku napocitavaju. Cize staci na P strane tento ucet vymazat a pridat si ho do prislusneho riadku na stranu A.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Adinka, v druhom prípade, aby si tovorila nový AU 341 a zaradila ho ako aktívny a preúčtovala tam ten zostatok. To je predsa korektné, či nie?
    Nakoniec, veď si jej poraila to isté čo ja, len možno trošku inak, pretože to technicky v tomto programe neovládam, ja ho už roky nepoužívam.

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Zuzka
    Adinka, v druhom prípade, aby si tovorila nový AU 341 a zaradila ho ako aktívny a preúčtovala tam ten zostatok. To je predsa korektné, či nie?
    Nakoniec, veď si jej poraila to isté čo ja, len možno trošku inak, pretože to technicky v tomto programe neovládam, ja ho už roky nepoužívam.
    Technicky je to to iste, ale prakticky nie, lebo by to hlasilo chybu v uctovnej osnove. Tam je tusim podmienka, ze ak mas ucet synteticky ako aktivny musia byt vsetky analytiky aktivne bez ohladu na to aky maju zostavok.
    Blizsie info ohladom vykazov je na strankach: http://www.mrp.cz/faqsk/default.asp?...ion=AnswerOpen

    Mamka je offline (nepripojený) Mamka

    Mamka
    Ďakujem za rady.

    Nakoniec som to vyriešila tak,že som ručne prepísala a prepočítala súvahu tak mi poradila auditorka.
    Čiže na riadku 110 kde som mala mínusom 64000,- som dala 0
    a na riadok 054 som dala plusom 64000,- a prepočítala súvahu.
    Dokonca mi vravela audítorka,že ona bežne tak robí ak je banka v mínuse.
    Ale pozor v počiatočných stavoch to musíte urobiť tiež.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.