Zavrieť

Porady

rocne zuctovanie zdravotneho poistenia za rok 2007

Dobry den, viete mi prosim poradit? Je potrebne robit rocne zuctovanie zdravotneho poistenia SZCO za rok 2007, za predpokladu, ze SZCO nedosiahla ziaden prijem a nemala ziadne vydaje? A zaroven bola cinnost v priebehu roka 2007 aj pozastavena.Ci staci zaslat do poistovne len kratke oznamenie?Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Povinnosť vykonať RZZP má každý poistenec o.i. pokiaľ bol aspoň 1 deň v roku SZČO.


    Máš povinnosť splniť si oznamovaciu povinnosť o prerušení (ukončení) živnosti v zmysle zákona o zdravotnom poistení do 8. dní od vzniku zmeny na predpísanom tlačive. Priložíš oznámenie o zrušení resp. prerušení živnostenského oprávnenia.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    0500429 Pozri príspevok
    a viete poradit aj typ tlaciva?srdecna vdaka.
    Skúste typ "X", nič tým nepokazíte.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Pripomínam ešte jednu maličkosť - oficiálne ešte tlačivá RZZP za rok 2007 neexistujú.

    0500429 je offline (nepripojený) 0500429

    0500429
    januar 2007 - bol nezamestnany, evidovany na UP a zaroven bola pozastavena zivnost. februar 2007 - bol zamestnany a zaroven bola obnovena zivnost.od marca 2007 - bol zamestnany ale zivnost opat pozastavil.do konca roka 2007 bol zamestnany (prijem zo zavislej cinnosti).

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ďalšia otázka - aké vysoké boli príjmy v zamestnaní za rok 2007 (spolu), stačí napísať či boli vyššie ako 91200 Sk.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Potom si počkajte na nové tlačivo S, kde s ním vyplníte list SA za zamestnanie a list SB za činnosť SZČO.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Pripomínam ešte jednu maličkosť - oficiálne ešte tlačivá RZZP za rok 2007 neexistujú.
    A neviete kedy budú? Na stránke www.RZZP.sk je len oznam, že sa pripravujú, ale kedy budú neviem. Poslala som im aj otázku, ale neodpovedali mi. Ja by som rada popri DP urobila aj RZZP tým, ktorý to majú úplne jednoduché - t.j. boli celý rok len SZČO a nemali iné príjmy. Takto sa budem musieť hrabať v ich papieroch ešte raz a bude mi to trvať dlhšie. Viem, že RZZP sa podáva až do 30.6., ale už by raz mohli na tom ministerstve spraviť niečo, za čo by sme ich mohli pochváliť a vydať tlačivá skôr.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Môžem len súhlasiť - ešte sa len pripravujú...

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    JAJA11 Pozri príspevok
    A neviete kedy budú? Na stránke www.RZZP.sk je len oznam, že sa pripravujú, ale kedy budú neviem. Poslala som im aj otázku, ale neodpovedali mi. Ja by som rada popri DP urobila aj RZZP tým, ktorý to majú úplne jednoduché - t.j. boli celý rok len SZČO a nemali iné príjmy. Takto sa budem musieť hrabať v ich papieroch ešte raz a bude mi to trvať dlhšie. Viem, že RZZP sa podáva až do 30.6., ale už by raz mohli na tom ministerstve spraviť niečo, za čo by sme ich mohli pochváliť a vydať tlačivá skôr.
    Už mi odpovedali, ale ma nepotešili, vraj koncom marca.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.