Zavrieť

Porady

Brokolica

Pomoooooooooc,mam vela brokolice,kupila som v akcii,a neviem co s nou.Ma niekto spracovane recepty z brokolice,poradte.Dakujem
Usporiadat
elaurie elaurie

elaurie je offline (nepripojený) elaurie

Ja z brokolicou robievam iba zapekané cestoviny:

Na 1 kg brokolice ide 35 dkg cestovin, 1 balenie nivy a
2 rozšľahané vajcia s trochou mlieka. Brokolicu treba rozdelit na menšie časti, hodiť do osolenej vriacej vody (keď voda začne znovu vrieť, brokolicu treba vybrať), rozobrať na drobno (hlúby pokrájať). Takto pripravenú brokolicu zapiecť s uvarenými cestovinami a nivou, zaliať rozšľahanými vajcami. Pečie sa 30 - 40 min.

Alebo treba pozrieť nejaké recepty na internete
napr.
http://www.receptar.sk/index.php?ID=...cID=1762183084
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ja robím jednoduchú polievku. Postup je veľmi podobný ako pri zeleninovej. Na maslo dáš udusiť pórik a potom pridáš brokolicu(hlúbiky nakrájané nadrobno a hlavičky aj väčšie kusy), zaleješ vodou, soľ, korenie, necháš vrieť 15 minút a pri konci pridáš vegetu a buď rozšľahané vajíčko alebo krupicové halušky.
1 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Uvarenú brokolicu na mäkko prelisujeme alebo roztlačíme vydličkou pridáme vajíčko, múku soľ, korenie a obalíme v strúhanke. Vyprážame karbonátky na oleji. Mňam.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Co tak uskladniť ju v mrazničke? Ja ju nechám nad parou aspoň 10 minút a potom vychladenú dám zmraziť. Používam tak isto, ako je tu popísané. Pokiaľ ideš vyprážať ako karfiol, tak rozmraziť iba na polovicu, potom obaliť vo vajíčku a v strúhanke. Ja v múke neobaľujem ani karfiol. Nezabudni posypať postrúhaným Niva syrom, ten jej dodá dobrú chuť.
0 0
ediika ediika

ediika je offline (nepripojený) ediika

ja by som ti poradila www.receptar.sk najdes tam mnozstvo vybornych receptov
0 0
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

Môžeš je dať ja do mrazničky. Je taká ako čerstvá. Inak brokolica je veľmi zdravá.
0 0
Tarif Tarif

Tarif je offline (nepripojený) Tarif

som farmárka,vlastním spolu s manželom ranč,kde prevádzkujeme jazdeckú školu, minizoo a vesternovú reštauráciu ...viac
Ja tam ešte pridám jedno Bambinko a strúčik cesnaku.
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Ja brokolicu uvarím v osolenej vode /nie veľmi na mäkko/ urobím k tomu syrovu omáčku - karičku syr dám na cibuľku prilejem mlieko, možeš tam dať aj viac druhov syra. Podáva sa to s cestovinami a je to veľmi rýchle a výborne jedlo.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Ja mam velmi rada brokolicu. Robim z nej kremovu polievku a mozem ju jest kazdy den.Je vyborna aj pre tych co drzia dietu.

Robim ju " od oka " takze vsetko co napisem bude len odhad, ked ju urobite uz budete vediet presne ako ju urobit aby bola akurat.

2 litre vody, 6 - 8 vacsich kuskov brokolice, 4 mrkvy, 2 velke zemiaky.
Do vody dam brokolicu a nakrajanu mrkvu.Ked zacne vriet pridam 2 - 3 polievkove lyzice vegety.Ked je mrkva skoro uvarena, pridam na kusky pokrajane zemiaky a ked su zemiaky makke, odstavim.
Ponornym mixerom dobre rozmixujem . Polievka by mala byt hustejsia a kremova.Kto chce moze si do nej pridat uz na tanieri opeceny chlebik nakrajany na kocky.
Je naozaj super a velmi zdrava.

Dalej robim brokolicu ako prilohu. Trosku prevarim, rozoberiem na mensie kusky a opeciem na troche olivoveho oleja s cesnakom.

Zapekam: smotana, nastruhany syr, vajicka, na drobno nakrajana predvarena brokolica.Vsetko zmiesam vylejem na cestoviny a dam zapiect.
1 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Výborné je aj brokolicové pyré.

Postup je úplne rovnaký, ako pri príprave zemiakovej kaše (pyré), akurát väčší podiel tvorí brokolica. Zhruba 3:1. Po uvarení sa pripraví klasickým spôsobom - maslo, mlieko, dochutiť soľou a poriadne vyšľahať na kašu. Je to nesmierne chutné jedlo a môže sa použiť ako príloha všade tam, kde zemiaková kaša.
0 0
JankaV. JankaV.

JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

Tak ju môžeš aj zavariť a budeš mať ako kompót. Si ju uvaríš nie do mäkka a dáš do pohárov (môžeš dať cibuľku, mrkvu) urobíš sladko-kyslý nálev zaleješ ju ním a zavaríš a máš hotovo. Fajnotka napr. ku mäsku.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

ja davam brokolicu deckam do skoly surovu a vecer pri telke sa tiez dobre chrume
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Pridavam zopar "studentskych" tipov:
1. Prazenica s brokolicou (vajicka, brokolica, olej, sol, korenie, kto chce aj cibula)
2. Na uvarenu rozobranu brokolicu polozim platok tvrdeho syra a dam zapiect do mikrvlnky, spolu so zemiakmi je to super (alebo 1 vacsie acidko namiesto zemiakov a delena strava je na svete)
Inac vsetkym dakujem za recepty, mam brokolicu velmi rada, urcite ich vyskusam.
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
Ja robím brokolicu iba na pare a keďže nemáme radi syrovú omáčku, tak ju nahrádzam tatárskou omáčkou.
0 0
bobo1 bobo1

bobo1 je offline (nepripojený) bobo1

Ja som zatial robila len krémovú smotanovú polievku, ale už som sa inšpirovala....
Na tú polievku :
1 zel. bujón, nakrájaná brokolica - uvariť, tesne pred koncom pridať pretlačený cesnak. Rozmixovať, pridať sladkú smotanu s trochou hladkej múky, prevrieť, pred podávaním posypať nasucho opraženými mandlami - môžem jesť každý deň. A ozaj vôbec netreba soliť
0 0
kisar kisar

kisar je offline (nepripojený) kisar

Skuste dusenu brokolicu nesolenu s uvarenymi cestovinami a cesnakovym smotanovym dresingom.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

najskor som vybuchla od smiechu,lebo som si pomyslela ,ze to od volakade poznam-aj ja kupujem v akcii,moj muz vravi ze to uz mam ako chorobu.
ale s tym rozdielom,ze ja nekupujem len tak,lebo je akcia,ale presne viem co a na co chcem a potom kukam ci je na to kdesi akcia.

brokolica sa rychlo pokazi-ozltne,tak si ju rychlo osetri:
rozdel ju na mensie na ruzicky a daj do sacku zamrazit.ak mas velmi vela,rozdel si ju do viacerych vreciek.zamrazena vydrzi velmi dlho,mozes skusat vyssie uvedene recepty.
dolne casti-stopky osup z hrubej supky.mozes to jest cerstve s chlebom-chuti to ako kalerab a ma to vela vitaminov,ale ked sa neodvazis vyskusat cerstvu brokolicu,nakrajaj hlubiky na kocky a daj tiez zamrazit.mozes si vzdy trochu hodit do polievky,ozivi to chut akejkolvej polievky.
recepty nepisem,davala som sem kdesi brokolicovu omacku na spagety alebo ju aj predvarenu zapekam s vajickami a syrom,ale na nete je toho hromada,takze najdi si co by ti vyhovovalo.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

JankaV. Pozri príspevok
Tak ju môžeš aj zavariť a budeš mať ako kompót. Si ju uvaríš nie do mäkka a dáš do pohárov (môžeš dať cibuľku, mrkvu) urobíš sladko-kyslý nálev zaleješ ju ním a zavaríš a máš hotovo. Fajnotka napr. ku mäsku.
fajnotka to mozno je,ale ja by som nazabijala tie vitaminy co ma.brokolica je neuveritelne zdrava,hlavne cerstva-na srdiecko
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať