Zavrieť

Porady

Brokolica

Pomoooooooooc,mam vela brokolice,kupila som v akcii,a neviem co s nou.Ma niekto spracovane recepty z brokolice,poradte.Dakujem
Usporiadat
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

eeee..... nebola to stará téma, aj keď o brokolici sa dá čitať hocikedy .....
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Nevarím ju, iba parím a takú potom zamrazím.Dnes som mala vypraženú brokolicu a tatársku omáčku(aj v pekle môžu byť občas hody a ku zdravému jedlu občas môžem dať aj tatarku)
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

ja tiez zvyknem zablansirovat okrem ineho aj brokolicu - ruzicky a tak zmrazit, uchova si farbu aj tvar. a zvyknem robit polievku (uvarim brokolicu so zemiakmi, rozmixujem, pridam smotanu a dochutim muskatovym orieskom) alebo zapecenu s cestovinami a syrovou omackou alebo ako wagner - vyprazanu ako karfiol.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja mrazim rovno surovu a umytu.na co je dobre blansirovanie?
ak ju varim,pouzijem ju hned zmrazenu,rovnako i na paru,takze nema sancu aby sa z nej stal len dak vechtik....
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

osky Pozri príspevok
ja mrazim rovno surovu a umytu.na co je dobre blansirovanie?
ak ju varim,pouzijem ju hned zmrazenu,rovnako i na paru,takze nema sancu aby sa z nej stal len dak vechtik....
Brokolica sa vraj má dať do mrazáka predvarená, alebo parená. Parím iba chvíľu a vyprážam iba občas. Väčšinou nechám zohriať na pare a do nej dám cibuľku a niva syr. To mi veľmi chutí. Polievku robím málokedy.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

no ved prave,ale nevies aj preco sa ma naparit pred mrazenim?aky to ma ucel?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

osky Pozri príspevok
no ved prave,ale nevies aj preco sa ma naparit pred mrazenim?aky to ma ucel?
Lepšie si uchová farbu a vitamíny. To je môj názor.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

aj o mrkve som citala, ze sa jej vitaminy lepsie uvolnia, ked sa mierne napari alebo obvari. ;-) kedysi som brokolicu ani ja neblansirovala a davala do mrazaku rovno surovu, ale ovela lepsia je zablansirovana, teda kratko povarena, akurat, co chyti krasnu farbu. Neda sa to porovnat.
2 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

wagner Pozri príspevok
Lepšie si uchová farbu a vitamíny. To je môj názor.
http://www.domarada.sk/news/blansirovanie-/

... "Výhody a nevýhody:

Takto upravené potraviny nestratia vitamíny vrátane vitamínu C, ktorý sa vyplavuje veľmi rýchlo, a naopak, niektoré škodlivé látky sú touto technológiou zničené. Zelenina i ovocie si dokonca zachovajú aj svoju arómu, farbu a sviežosť. Možnou nevýhodou je znehodnotenie potravín, ak nedokážeme odhadnúť dobu ich zotrvania vo vriacej vode."

Vhodná príprava aj na konzum, blanšírovať kým trocha nezmäkne, farba zostáva svieža zelená.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať