Zavrieť

Porady

Usporiadat
Ivka68 Ivka68

Ivka68 je offline (nepripojený) Ivka68

vikinka ok rozmýšľaš ale ja mám potvrdenie o zdaniteľnej mzde
závislá činnosť
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Petra29 Pozri príspevok
Rozumiem Vikinka, ja rozmýšľam o tomto:
1. dostane peniaze v CZK v hotovosti alebo na CZK účet - to je jasné, použije sa prepočítací kurz podľa §31
2.dostane CZK na svoj SKK účet /prepočítané komerč.kurzom/ - ostáva povinnosť prepočítať kurzom nbs?
Nie, v takom prípade sa počíta kurzový zisk alebo strata.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ivka68 Pozri príspevok
vikinka ok rozmýšľaš ale ja mám potvrdenie o zdaniteľnej mzde
závislá činnosť
Toto nechápem, totiž vikinka je v debate s Petrou, a jej odpovedala.
0 0
Ivka68 Ivka68

Ivka68 je offline (nepripojený) Ivka68

machianek ale aspoň sme si pokecali a vieš ja som myslela, že viete čítať aj moje myšlienky no nefungovalo to.
nabuduce budem dôslednejšia a podám dostatošné informácie
dik a pekný večer pa
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Ivka68 Pozri príspevok
vikinka ok rozmýšľaš ale ja mám potvrdenie o zdaniteľnej mzde
závislá činnosť
Ak je to závislá činnosť,použiješ ten výhodnejší,buď mesačný priemerný alebo v ten deň,v ktorom peniaze pijal,ale z potvrdenia to nezistíš,takže mesačný,nájdeš na www.nbs.sk v menu je kurzový lístok a ďalej si otvoríš mesačný priemer za rok 2007 v konkrétnom mesiaci,alebo napíš ktorý mesiac potrebuješ a akú menu presne.
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

vikinka Pozri príspevok
Nie, v takom prípade sa počíta kurzový zisk alebo strata.
Zdaní to, čo dostal na účet SKK.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ivka68 Pozri príspevok
Tak este raz mám potvrdenie o príjme zo zavislej činnosti z ČR za rok 2007 (mesiac1,2) nakoľko mal aj príjmy zo ZČ zo SR robím daňové priznanie "A" a príjem z ČR potrebujem prepočítať kurzom tieto prepočítace kurzy sú zverejnené na DÚ, alebo na DR SR.
ja ich neviem tak vás prosim ak niekto vie konktrétny kurz pre rok 2007 ČR(konkretne číslo) tak prosim napíšte. Dik
Pre upresnenie a snáď aj nepopletenie následných čitateľov :
Pri príjmoch zo závislej činnosti je viacero možností na prepočet kurzom, pričom je treba vybrať kurz pre daňovníka najvýhodnejší ...

(2) Ak daňovník nie je účtovnou jednotkou, na prepočet sa použije priemerný kurz zakalendárny mesiac, v ktorom bol poskytnutý príjem, alebo sa použije kurz platný v deň, vktorom bol prijatý príjem v cudzej mene alebo bol pripísaný bankou, s výnimkou uvedenou v odseku 3. Tento kurz sa použije aj na príjmy zo závislej činnosti plynúce zo zdrojov v zahraničí alebo sa na tieto príjmy použije ročný priemerný kurz za zdaňovacieobdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie, alebo sa použije priemer z priemerných mesačných kurzov za kalendárne mesiace, v ktorých daňovník poberal príjmy, za ktoré podáva daňové priznanie.


0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Petra29 Pozri príspevok
Rozumiem Vikinka, ja rozmýšľam o tomto:
1. dostane peniaze v CZK v hotovosti alebo na CZK účet - to je jasné, použije sa prepočítací kurz podľa §31
2.dostane CZK na svoj SKK účet /prepočítané komerč.kurzom/ - ostáva povinnosť prepočítať kurzom nbs?
vikinka Pozri príspevok
Nie, v takom prípade sa počíta kurzový zisk alebo strata.
Pointa témy je závislá činnosť a k tej kurzové rozdiely nepasujú .
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Tak to som nepochopila či bola otázka od Petra29 o závislej činnosti, v tomto období myslím iným smeromna SZČO,súhlasím,zdaní to čo príde na účet.
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Johanka Pozri príspevok
Pointa témy je závislá činnosť a k tej kurzové rozdiely nepasujú .
áno, ja som to pochopila tak, dúfam, že správne, že "kurzový rozdiel" je súčasťou príjmu, ktorý zdaňujem. Teda, ak dostanem viac prepočtom komerčným /oproti tomu, keby som dostala cash CZK/ - zdaním viac a opačne.
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Zamotala som sa sama?
Vznikli by rozdiely v zdanení príjmu, ktorý prišiel na účet SKK prepočítaný komerčným kurzom banky z CZK, ak
1. by išlo o závislú činnosť
2. SZČO - účtovná jednotka
3. SZČO - paušalista, ktorý nie je účt.jednotka?

Ide mi o to, či používam §31, ak už mám príjem, či už podľa §5 al.6 prepočítaný bankou na SKK účte.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Petra29 Pozri príspevok
áno, ja som to pochopila tak, dúfam, že správne, že "kurzový rozdiel" je súčasťou príjmu, ktorý zdaňujem. Teda, ak dostanem viac prepočtom komerčným /oproti tomu, keby som dostala cash CZK/ - zdaním viac a opačne.
Ale aký kurzový rozdiel? Však to je záležitosť v účtovníctve a nie v závislej činnosti ...
Daňovník s príjmami so závislej činnosti zdaní práve toľko, koľko dostane.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Petra29 Pozri príspevok
Zamotala som sa sama?
Vznikli by rozdiely v zdanení príjmu, ktorý prišiel na účet SKK prepočítaný komerčným kurzom banky z CZK, ak
1. by išlo o závislú činnosť
2. SZČO - účtovná jednotka
3. SZČO - paušalista, ktorý nie je účt.jednotka?

Ide mi o to, či používam §31, ak už mám príjem, či už podľa §5 al.6 prepočítaný bankou na SKK účte.
Čo ste to tu vôbec začali, aké kurzové rozdiely ?
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Johanka Pozri príspevok
Čo ste to tu vôbec začali, aké kurzové rozdiely ?
Nie nechcela som hovoriť o kurz.rozdieloch, ale:
zarobí v CZK, reálne dostane SKK na účte,
otázka bola, či zdaňuje príjem v CZK, či už na výplatnej páske alebo na faktúre znejúcej na CZK alebo príjem vykázaný v SKK na účte.

Ospravedlňujem sa za nezrozumiteľnosť.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Pri závislej činnosti príjem z potvrdenia prepočíta podľa § 31 odst.2,ak je účt.jednotkou zdaňuje sumu z faktúry podľa ods.1,vtedy vzniká kurz.rozdiel,ak dostane príjem v SKK na účet v slovenskej banke.
0 0
inguska08 inguska08

inguska08 je offline (nepripojený) inguska08

Ja by som sa chcela opýtať, akým kurzom prepočítam vývoz služby do EU, dátumom vystavenia fa, alebo dátumom dodania?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať