Zavrieť

Porady

zahranicna firma a DPH

opat potrebujem poradit, tentokrat mam pred sebou fakturu od zahranicnej firmy v CZK, pricom je tu uvedene a vypocitane aj DPH 19%, jedna sa o dopravu, ja by som to zauctovala ako FA v CZK, pricom DPH by som dala neovplyvnujuce, kedze si nebudeme spatne narokovat jej vratenie a cela suma by isla jednoducho do nakladov, co vy nato?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivoviz je offline (nepripojený) ivoviz

    ivoviz
    vanilka Pozri príspevok
    opat potrebujem poradit, tentokrat mam pred sebou fakturu od zahranicnej firmy v CZK, pricom je tu uvedene a vypocitane aj DPH 19%, jedna sa o dopravu, ja by som to zauctovala ako FA v CZK, pricom DPH by som dala neovplyvnujuce, kedze si nebudeme spatne narokovat jej vratenie a cela suma by isla jednoducho do nakladov, co vy nato?
    Ak ste si objednali dopravu na IČDPH tak by som faktúru reklamoval. V opačnom prípade nič proti účtovaniu až na vyčíslenie DPH, náklady vrátane DPH.

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    dnes mi prisla faktura od ceskej firmy, hodnota tovaru je v CZK aj SKK, DPH je nulove, pricom uhradit ju chcu v SKK, co v takomto pripade? zauctujem ju ako zahranicnu fakturu v SKK a typ DPH bude 19% ovplyvnujuce - samozdanenie ?

    zahranicna firma a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.