Zavrieť

Porady

Sociálka a tlačivá.... ???!!

sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
V Trnave na sociálke absolútne nechcú brať moje vytlačené na Soc.poisť. - furt mi cpú ich farebné, ale do tých sa bohužiaľ akokoľvek snažím v Olympe neviem trafiť, každé je asi iné...

prosím čo ostatní ?? - berú Vám na sociálky z Olympu tlačivá??

A Daňové priznanie vzali už niekomu z ALFY len čiernobiele ??? - dííík:p

dajte rady ľudkovia upíšem sa k smrti... vďaka....

Usporiadat
Kimáková Kimáková

Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

Aby som vliala trošku ružového svetla do tých tlačív. Tak v Olympe chystáme do najbližších verzií možný posun okrajov, aby bolo možné tlačiť aj do originálov a aby ste výkazy nemali "šišaté" (ako tu niekto poznamenal).

Problém je ten, že SP si dáva tlačiť originály v rôznych tlačiarňach a z každej tlačiarne "vylezie" iný originál (myslím veľkosťou - posun o 1-2 mm). My zapracujeme do programu väčšinou originál, ktorý máme z ústredia SP. Samozrejme ak vytlačia rôzne tlačiarne rôzne originály, tak s tým v Olympe môžte mať problémy napasovať to do správnych políčok. Takže práve kvôli tomu chystáme možnosť posúvať okraje.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Kimáková
Tak v Olympe chystáme do najbližších verzií možný posun okrajov, aby bolo možné tlačiť aj do originálov a aby ste výkazy nemali "šišaté" (ako tu niekto poznamenal).
... Takže práve kvôli tomu chystáme možnosť posúvať okraje.
pani Kimáková, nechcem byť veľmi múdra a som si vedomá, že máte mnoho práce so zapracovávaním stále nových legislatívnych zmien do programu, ale toto "vyhlásenie o posune okrajov" som počula na školení začiatkom roka 2004 ... neviete náhodou, v akom časovom horizonte možno očakávať tie najbližšie verzie?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Kimáková
Aby som vliala trošku ružového svetla do tých tlačív. Tak v Olympe chystáme do najbližších verzií možný posun okrajov, aby bolo možné tlačiť aj do originálov a aby ste výkazy nemali "šišaté" (ako tu niekto poznamenal).

Problém je ten, že SP si dáva tlačiť originály v rôznych tlačiarňach a z každej tlačiarne "vylezie" iný originál (myslím veľkosťou - posun o 1-2 mm). My zapracujeme do programu väčšinou originál, ktorý máme z ústredia SP. Samozrejme ak vytlačia rôzne tlačiarne rôzne originály, tak s tým v Olympe môžte mať problémy napasovať to do správnych políčok. Takže práve kvôli tomu chystáme možnosť posúvať okraje.
to by bolo super!!!!

A ešte mimo tému - ja som veľmi spokojná s Krosom, v OMEGA bola chybička pri DPH orig.tlačive a keď som si stiahla upgrade - už aj bola fuč - tá chyba - super, super !!! - moja vrelá vďaka!!!!
0 0
Lenka Lenka

Lenka je offline (nepripojený) Lenka

som "blazniva" baba, milujuca zivot a svoju rodinku:))))) ...viac
Poslala som postou a tetuska mi ho postou aj vratila spat....
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

ja s pohodou nemam ziaden problem (zatial)ani SP ani v zdravotných poistovniach sideria všeobecna, spolocna, dovera v KE, Soc.poisť. KE a KE okolie. jeden cas som tlacil farebne na laserovke ,ale teraz len na cierno bielo.
0 0
Kimáková Kimáková

Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

vladan
pani Kimáková, nechcem byť veľmi múdra a som si vedomá, že máte mnoho práce so zapracovávaním stále nových legislatívnych zmien do programu, ale toto "vyhlásenie o posune okrajov" som počula na školení začiatkom roka 2004 ... neviete náhodou, v akom časovom horizonte možno očakávať tie najbližšie verzie?
Vladan, máte pravdu, že legislatíva sa mení tak šialene rýchlym tempom, že aj keď strašne chceme doplniť aj takéto "pikošky" do programu, tak vždy do toho príde nová legislatíva a tá musí mať najvyššiu prioritu. Ale čo sa týka tých okrajov už sa na nich pracuje, takže počítam niekedy v letných mesiacoch. Momentálne sa chystá verzia na elektronické zasielanie výkazov pre ZP.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Kimáková
Vladan, máte pravdu, že legislatíva sa mení tak šialene rýchlym tempom, že aj keď strašne chceme doplniť aj takéto "pikošky" do programu, tak vždy do toho príde nová legislatíva a tá musí mať najvyššiu prioritu. Ale čo sa týka tých okrajov už sa na nich pracuje, takže počítam niekedy v letných mesiacoch. Momentálne sa chystá verzia na elektronické zasielanie výkazov pre ZP.
Pani Klimáková, mám otázočku, prečo sa tu musíme všetci serinkovať s dákymi originál výkazmi od SP a milimetrami hore dolu? Prečo nemôžu akceptovať jednoducho č-b verzie vytlačené z takých dobrých programov ako je Olymp!!! Čo ich k tomu oprávňuje takto buzerovať, keď už aj DÚ akceptuje č-b verzie vytlačené z internetu!!! Vylobovali si dáky zákon aby "ich" tlačiarne mali kšeft, prípadne dáky ich softwér, ktorý treba farbou kŕmiť! , alebo je to len svojvôľa (len tak mimochodom - nami platených a vysoké odmeny kasírujúcich) šéfov v SP ?!!!
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Aha, a práve sa vrátil synátor z DU (BA I.) a zobrali mu bez komentára tlačivá vyplnené v internete, súvaha a výsledovka z OMEGY - všetko tlačené jednostranne! Dokonca som mala v 1 firme také DP, že strany 1-6 boli vytlačené z internetu, str. 7 bola (kvôli podpisu konateľa) odtrhnutá z originál tlačiva ! Výkazy aj DP boli nezošité - len voľné strany. Toľko novinky za BA I. v Bratislave dňa 23.3.roku pána 2005
0 0
Kimáková Kimáková

Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

luebchenko
Pani Klimáková, mám otázočku, prečo sa tu musíme všetci serinkovať s dákymi originál výkazmi od SP a milimetrami hore dolu? Prečo nemôžu akceptovať jednoducho č-b verzie vytlačené z takých dobrých programov ako je Olymp!!! Čo ich k tomu oprávňuje takto buzerovať, keď už aj DÚ akceptuje č-b verzie vytlačené z internetu!!! Vylobovali si dáky zákon aby "ich" tlačiarne mali kšeft, prípadne dáky ich softwér, ktorý treba farbou kŕmiť! , alebo je to len svojvôľa (len tak mimochodom - nami platených a vysoké odmeny kasírujúcich) šéfov v SP ?!!!
Tak to ste mi prečítali myšlienky, len som to takto kruto nechcela tu uvádzať. K tomu, že SP neberie ČB tlačivá fakt nemám slov. A bolo by to na dlhú debatu a asi by som použila veľa nelichotivých slov. Nehovoriac o tom, ak nám zavolá človek z Košíc od ktorého v januári 2005 (!!!!!) žiadajú pracovníčky SP 1/4 ročný výkaz zodpovednosti za škodu za rok 2004.
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Ja som stiahla tlačivá (mesačné výkazy, prihlášky-odhlášky, ELDP) z internetovej stránky SP a vyplňam ich v počítači. Zobrali mi ich bez slova.
0 0
ppalii ppalii

ppalii je offline (nepripojený) ppalii

Ak SZCO zacala podnikat uprostred roka, ako sa pocitaju potom odvody do SP a ZP?
napr. rok 2004 podnika 6 mesiacov, potom:
(DAN.ZAKLAD / 2 / 6 ) x dane percenta ??? Co je povinne pri plateni odvodov a co nie?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

No mne zatiaľ po minulé roky vzali DP z Alfy ale s problémami a prehováraním, ale niektorým klientom nevzali a museli ich prepisovať priamo na DÚ.
Takže tento rok som ich všetky vypísala na ich tlačivá aby bol pokoj. Lebo sa na to jedovali. To isté bolo aj SP. Tá tiež robila problémy, zdravotná vôbec.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

DP za rok 2004 vytlačené programom ALFA mi zobrali na DÚ v Trnave
aj v Pezinku bez problémov.

Čo sa týka SP - riešila som to tak, že som firmy prehovorila, aby sa
išli prihlásiť na elektronické odovzdávanie, aj keď majú menej ako 20
pracovníkov. A som teraz v pohode - žiadne triafanie sa do rámčekov.

Zdravotné poisťovne mi zatiaľ berú všetky výkazy/čierno-biele/ vytlačené
z OLYMPU bez problémov - ale možno sa ešte sami nespamätali zo
zmien r. 2005. Ak bude možnosť elektron. odovzdávania, urobím to
ako so sociálkou a bude pokoj.
0 0
Majopa Majopa

Majopa je offline (nepripojený) Majopa

Prelúskal som sa stránkou sociálnej poisťovne, a v sekcii INFORMÁCIA PRE SAMOSTATNE ZÁROBKOVO ČINNÉ OSOBY
O ZMENÁCH VYPLÝVAJÚCICH ZO ZÁKONA O SOCIÁLNOM POISTENÍ

link http://www.socpoist.sk/index/podstra...id=277&lang=sk

je celkom dole uvedené:
Všetky tlačivá, ktoré je SZČO povinná používať pri komunikácii so Sociálnou poisťovňou sú prístupné na pobočkách a na internetovej stránke Sociálnej poisťovne (www.socpoist.sk).

0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Ale ved to je minimalne rok stary clanok.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Majopa
Prelúskal som sa stránkou
vďaka za ochotku !!! - o tom viem, ale tu išlo o SW OLYMP - tam máme aj tieto tlačivá, keď je veľa pracovníkov, nechce sa mi to prepisovať!!
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Aňuška
DP za rok 2004 vytlačené programom ALFA mi zobrali na DÚ v Trnave
aj v Pezinku bez problémov.

Čo sa týka SP - riešila som to tak, že som firmy prehovorila, aby sa
išli prihlásiť na elektronické odovzdávanie, aj keď majú menej ako 20
pracovníkov. A som teraz v pohode - žiadne triafanie sa do rámčekov.

Zdravotné poisťovne mi zatiaľ berú všetky výkazy/čierno-biele/ vytlačené
z OLYMPU bez problémov - ale možno sa ešte sami nespamätali zo
zmien r. 2005. Ak bude možnosť elektron. odovzdávania, urobím to
ako so sociálkou a bude pokoj.
Veˇich môžeš vypísať priamo na socpoist.sk,nemusíš sa triafať do rámčekov!!
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Olymp: mne sa podarilo trafiť presne do políčok pri tlači výkazov a príloh do SP.


Postup:
- tlač do originálneho výkazu
- hore v lište je ikona: printer setup, kde zmeníte papier: z A4 na 8,5 x 13
- dáme ok, a tlačiť.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
M3G
Olymp: mne sa podarilo trafiť presne do políčok pri tlači výkazov a príloh do SP.


Postup:
- tlač do originálneho výkazu
- hore v lište je ikona: printer setup, kde zmeníte papier: z A4 na 8,5 x 13
- dáme ok, a tlačiť.
no, dík, toto skúsim !!!!
0 0
Majopa Majopa

Majopa je offline (nepripojený) Majopa

Niekto sa môže trafiť presne a niekto nie. Závisí to aj od tlačiarne. Niektoré ( napr. atramentové, ihličkové) nevedia tlačiť od začiatku papiera po jeho koniec. Lepšia je situácia u laserových tlačiarní.

Môžete si to vyskúšať. Napríklad vo Worde si cez Súbor-Vzhľad stránky nastavte horný aj dolný okraj na 0,1 cm. Potvrďte Ok. Word Vám ponúkne možnosť opravy - nastavenie najmenších možných okrajov.
Napríklad moja HP PSC 500 (atramentová so skenerom) nastaví spodný okraj na 1,28 cm. A nižšie nevytlačím nič aj keby som sa ako snažil.
S laserovkou už nieje problém.
A presnosť tlačív, druhý problém. Nastavím na prvom a druhé už je zas iný originál.
Acrobat reader: vytlačil som tlačivo z internetu a bolo iné ako originál.
Pozrel som sa bližšie a v Acrobat readeri cez voľbu Soubor Tisknout je voľba Měřitko stránky. Musí byť :Žádné. Ja som tam mal :Přispúsobít velikosti papíru.

Dúfam, že to niekomu pomôže.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať