Zavrieť

Porady

príjmy z ČR

Ahojte, potrebujem skontrolovať:
Kamarátka zarobila v ČR za rok 2007:
úhrn príjmov - 96181,-CZK
úhrn poistného - 12038,-CZK
základ dane - 84143,- CZK
zrazená daň - 2897,- CZK

preratávala som to priemerným kurzom českej koruny 1,217

takže vyšlo mi to takto:
r.32-117 052,-
r.33-14650,-
r.34-102402,-
r.36-102402,-
r.37-95616,-
r.43-95616,-
r.44-6786,-
r.45-1289,-
r.49-102402,-
r.50-3525,-
r.51-100,00
r.52-1289,-
r.53-1289,-

to znamená, že nemá žiaden nedoplatok ani preplatok na dani, úhrn príjmov aj úhrn poistného som zaokrúhľovala na celé koruny nadol, môže byť? Ďakujem za kontrolu, pekný večer
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mibi79 Pozri príspevok
Nie, je to české potvrdenie o zdanitel.príjmoch, kde odvody za zamestnanca nie sú uvedené. Neviem,čo Ty myslíš Anik.
V ČR majú superhrubú mzdu. Treba si vyžiadať doklad o zaplatenom poistnom za zamestnanca. (nemajú ho uvedené v potvrdení).
3 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Zmeny oproti minulému roku v potvrdení z ČR nie sú. Odvody za zamestnanca sú výške 11 %, z toho ZP - 4,5 % a SP 6,5 %. Moja skúsenosť je taká, že väčšinou zamestnanci dostávajú k potvrdeniu o zdaniteľných príjmoch aj potvrdenie o výške odvodov. Ak však potvrdenie o výške odvodov nedostane, nezostáva nič iné len si to vyrátať z riadku 1 - úhrn zúčtovaných príjmov.
2 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

ten príjem mal od 1, alebo od 2 zamestnávateľov. Ak má príjem vyšší ako 15.000 czk má povinnosť podať DP , alebo mu zamestnávateľ urobí RZ aj v ČR.
Samozrejme na slovensku ho započítaš a napriek tomu, keď mu bude daň vrátená, ty ju v SL. DP ani nemáš kde zapísať, daň sa tam bude považovať za vysporiadanú a ty tento príjem z ČR jednoducho vyjmeš
2 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Megan mal príjem aj v SR?
Môžeš použiť aj metódu výňatia príjmov ak je to pre neho výhodnejšie. Ustanovenie § 45 ods.3 písm.c/novely zákona č.595/2003 o dani z príjmov.
r.32 - z r.1 potvrdenia o zdaniteľných príjmoch ( 7091....prepočítaš kurzom)
r.33 - 781
Suma poistného z r.6 - 2411 ťa pre podanie DP v SR vôbec nezaujíma.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mibi79 Pozri príspevok
Pýtal si ho, také potvrdenie vraj nevydávajú. To isté som mala aj s dotyčným aj min.roku. Takže mi asi nezostane nič iné len vypočítať poistné za zamestnanca z úhrnu príjmov.
Tento rok som ešte DP s príjami z ČR nerobila, vlani niekolko a nebol problém od zamestnávatela takéto potvrdenie poslať (na firemnom liste). Treba povedať zamestnávatelovi, že na Slovensku je iný systém zdaňovania a je potrebné k DP.
1 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Je to dobre, akurát na riadku 51 je percento 99,99
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Si sikuľka, máš to správne vyrátané.
0 0
anabella anabella

anabella je offline (nepripojený) anabella

preratávala som si to, ale mne ten riadok 51. vychádza 100,00, tak ako to teda bude?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Bud kľudná, ten riadok 51 je skutočne 100 %,
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Mne na Daňovom úrade povedali, že ak mi vychádza 100%, že to nikdy nesmie byť 100%, vždy tam mám dať 99,99%, veď to výjde tak o pár korún rozdiel, aj tak by si nič neplatila, tak sa neplaš
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

dobry den, ja mam taktiez pred sebou potvrdenie o zdan. prijmoch z CR. no nepozdava sa mi zaklad dane.

r.1: uhrn zuct. prijmu = 70 655czk
r.2: z r.1 prijmy vyplacene do 31.1.2009 = 70655czk
r.5: uhrn pojistneho, ktere je povinen platit zamestnavatel sam za sebe z prijmu na r.1 = 24 730czk
r.6: uhrn pojistneho, ktere je povinen platit zamestnavatel sam za sebe z prjimu na r.2 = 24 730czk
r.7: zaklad dane (r.2+r.4+r.6) = 95 385czk
r.8: skutecne srazena zaloha na dan z prijmu z r.1 = 775czk
r.9: skutecne srazena zaloha na dan z prijmu z r.2 = 775czk

mam tomu chapat tak, ze bratranec zarobil 141 310czk?

dakujem.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Nie, zarobil iba 70655,-CZK.
A chápeš to, nie tomu...
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

dakujem za odpoved. ked idem ale vyplnat DP, do r. 32 napisem 88672sk, do r.33 31036sk, a do r.34 mi program da 57636sk. takze zaklad dane je 57636sk. ale na potvrdeni o prijme zamestnavatel uvadza, ze zaklad dane je 95385czk, co je 119708sk. robim to teda spravne? dakujem.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

*agatha* Pozri príspevok
dobry den, ja mam taktiez pred sebou potvrdenie o zdan. prijmoch z CR. no nepozdava sa mi zaklad dane.

r.1: uhrn zuct. prijmu = 70 655czk
r.2: z r.1 prijmy vyplacene do 31.1.2009 = 70655czk
r.5: uhrn pojistneho, ktere je povinen platit zamestnavatel sam za sebe z prijmu na r.1 = 24 730czk
r.6: uhrn pojistneho, ktere je povinen platit zamestnavatel sam za sebe z prjimu na r.2 = 24 730czk
r.7: zaklad dane (r.2+r.4+r.6) = 95 385czk
r.8: skutecne srazena zaloha na dan z prijmu z r.1 = 775czk
r.9: skutecne srazena zaloha na dan z prijmu z r.2 = 775czk

mam tomu chapat tak, ze bratranec zarobil 141 310czk?

dakujem.
Naozaj je v texte riadku 5 a 6 "zamestnavatel" ?
K riadku 7 základ dane sa počíta ako rozdiel úhrnu príjmov a poistného ....uvádzaš , že v predtlači je súčet riadkov 2,4 a 6. Aký text, prípadne číslo je na riadku 4 ?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

*agatha* Pozri príspevok
dakujem za odpoved. ked idem ale vyplnat DP, do r. 32 napisem 88672sk, do r.33 31036sk, a do r.34 mi program da 57636sk. takze zaklad dane je 57636sk. ale na potvrdeni o prijme zamestnavatel uvadza, ze zaklad dane je 95385czk, co je 119708sk. robim to teda spravne? dakujem.
Predbiehaš, ešte nevieš, čo ktoré číslo znamená ... tak ako chceš vyplniť DP ?
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Dievčatá ja nie som účtovníčka, ale manžel pracuje v ČR tak sa zaujímam o DP, keďže mu ho vyplním. Nevidela som ešte ako vyzerá Potvrdenie o príjme ale v ČR je to tak: Daň z príjmu FO v ČR sa vypočítava z tzv.superhrubej mzdy, ktorá sa zaviedla od 1.1.2008. Ta spočíva v zahrnutí vedľajších mzdových nákladov zamestnávateľa ...ako je sociálne tak i zdravotné poistenie platené zamestnávateľom za zamestnanca.
Čiže hrubá mzda + soc. a zdrav. poistenie zamestnávateľa = superhrubá mzda


http://www.finance.cz/dane-a-mzda/in...perhruba-mzda/

Z toho mi vychádza, že vlastne na Potvrdení o príjme z ČR nebude uvádzané poistné platené zamestnancom(nakoľko pre vyplnenie DP v ČR nie je podstatné), ale je tam uvádzané poistné platené zamestnávateľom.
Už som z toho troška nervozná, pretože bude problém pri vypĺňaní DP na Slovensku.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

prikladam potvrdenie...
potvrdenie.jpg  
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

betka631 Pozri príspevok
Dievčatá ja nie som účtovníčka, ale manžel pracuje v ČR tak sa zaujímam o DP, keďže mu ho vyplním. Nevidela som ešte ako vyzerá Potvrdenie o príjme ale v ČR je to tak: Daň z príjmu FO v ČR sa vypočítava z tzv.superhrubej mzdy, ktorá sa zaviedla od 1.1.2008. Ta spočíva v zahrnutí vedľajších mzdových nákladov zamestnávateľa ...ako je sociálne tak i zdravotné poistenie platené zamestnávateľom za zamestnanca.
Čiže hrubá mzda + soc. a zdrav. poistenie zamestnávateľa = superhrubá mzda


http://www.finance.cz/dane-a-mzda/in...perhruba-mzda/

Z toho mi vychádza, že vlastne na Potvrdení o príjme z ČR nebude uvádzané poistné platené zamestnancom(nakoľko pre vyplnenie DP v ČR nie je podstatné), ale je tam uvádzané poistné platené zamestnávateľom.
Už som z toho troška nervozná, pretože bude problém pri vypĺňaní DP na Slovensku.
Takže česká superhrubá, je to isté ako u nás celková cena práce. Ale čo s tým poistným. Kamarátka robí v ČR, pozisťujem čo je nové .
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Potvrzení o zdanitelných příjmech z ČR pre rok 2008 vyzerá takto:
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Johanka Pozri príspevok
Takže česká superhrubá, je to isté ako u nás celková cena práce. Ale čo s tým poistným. Kamarátka robí v ČR, pozisťujem čo je nové .
Ja som už uvažovala o tom, že poviem manželovi nech si vypýta Potvrdenie o tom, koľko zaplatil soc. a zdrav. poistenie za rok 2008. My vlastne budeme podávať DP v ČR, ale následne na základe Potvrdenia o výške zaplatenej dane z FÚ v ČR priznávame celosvetové príjmy v SR.
Johanka ak sa ti podarí niečo zisťiť tak budem vďačná.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať