Zavrieť

Porady

Dopravné žiakom

Dobrý deň,

veľmi pekne prosím o radu. Ako mám správne zaúčtovať dopravné žiakom, ktoré sa týka roka 2007 a vyplatili sme ho vo februári tohto roka?
Je tento postup správny?
Zápis k 1.1 MD 428/383
Výber z účtu do pokladne 261/222
Príjem do pokladne 211/261
Výplata dopravného z pokladne 383/211
následne zaúčtujem : D 222 + RK 637030 mínusom
D 222 + RK 642014 plusom
Ďakujem za pomoc.
Usporiadat
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahoj, ja som takto zaúčtovala poistné za minulý rok (poistenie osôb na služobnej ceste, nepredložili doklad v decembri, vyplácali sme im to v 1/08, nemala som urobený iný predpis).
Ahoj.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ErikaVac ErikaVac

ErikaVac je offline (nepripojený) ErikaVac

Ďakujem.
0 0
jana2323 jana2323

jana2323 je offline (nepripojený) jana2323

Dobrý, vie mi niekto poradiť ako mám zaúčtovať dopravné za rok 2007, ktoré bolo koncom roka odoslané na OÚ a ten mi financie vrátil až teraz vo februári 2008.
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

Ja som zaúčtovala nasledovne:222 7/ 357 AU ako novú dotáciu. Až v čerpaní rozpočtu oddelím sumu, ktorú som preniesla z roku 2007 a zaúčtujem ju na 222 09121 642 014 1317. Tieto peniaze však treba minúť do 31.3.2008!!!!
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Mám otázočku. Ako postupujete pri vyplácaní dopravného? Niektorí žiaci používajú čipové karty, niektorí klasické preukážky, iní si denne kupujú lístky, ďalších vozia rodičia autom, a ešte rôzne kombinácie. Ako ste si to ujednotili, alebo na základe čoho im to dopravné vyplácate.
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

U nás sa účtuje takto:Zástupca riaditeľky zozbiera údaje dochádzky žiakov a hodnotu lístka SAD obojsmernú. Na základe toho sa deťom vypláca cestovné. K pokladni si potom priložím zoznam žiakov s dochádzkou, ktoré sa posiela na KŠU. Lístky už nezbieram.Musí im to stačiť.
0 0
jana2323 jana2323

jana2323 je offline (nepripojený) jana2323

Ďakujem sojciaková, financie za rok 2007 mám už vyčerpané a ešte k tomu vyplácaniu dopravného ja mám aj potvrdenie od SAD o výške žiackeho cestovného na jednotlivé trasy.
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

My sme museli koncom roka vrátiť nedočerpadné dotácie na dopravné zriaďovateľovi (vyplácali sme ich okolo 22.12.07) on ich musel vrátiť do nejakého dátumu koncom roka KŠU, takže tento rok nám ich už nevrátili. Minulý rok som to urobila ako Sojciaková v prísp.5
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

malalulu Pozri príspevok
My sme museli koncom roka vrátiť nedočerpadné dotácie na dopravné zriaďovateľovi (vyplácali sme ich okolo 22.12.07) on ich musel vrátiť do nejakého dátumu koncom roka KŠU, takže tento rok nám ich už nevrátili. Minulý rok som to urobila ako Sojciaková v prísp.5
Vôbec ich nemuseli vrátiť. Ja viem takto:Peniaze, ktoré prišli po termíne 1.10.2007 sa mohli čerpať do 31.3.2008. Zriaďovateľ mal tie peniaze na dopravné podržať a potom v novom roku vrátiť na Váš účet. Pri dopravnom to nevadí, ale ak Vám zostanú v budúcnosti nevyčerpané normatívne financie z prevádzky školy a zriaďovateľ ich chce poslať do štátneho rozpočtu nedovoľte mu to. Už sa k nim nikdy nedostanete!!!
0 0
ErikaVac ErikaVac

ErikaVac je offline (nepripojený) ErikaVac

My sme preniesli normatívne financie z roku 2007 a prostriedky na dopravné žiakom do roku 2008 a krajský školský úrad nám to vytkol, že údajne sme jediná škola na Slovensku, ktorá preniesla normatívne financie a dopravné z predchádzajúceho roka do nasledujúceho. Peniaze prebehli na konci roka cez účet obce.
0 0
Katka 30 Katka 30

Katka 30 je offline (nepripojený) Katka 30

prosím vysvetlite mi niekto, kedy má škola preplácať žiakom cestovné,my nepreplácame, ani zriaďovateľ /obec/nám takýto pokyn nedal.ďakujem
0 0
uctovnicka uctovnicka

uctovnicka je offline (nepripojený) uctovnicka

Škola má povinnosť preplácať cestovné žiakom, ak v rámci školského obvodu, ktorý má zriaďovateľ vytvorený mu dochádzajú žiaci z iných okolitých obcí v rámci uvedeného školského obvodu. Vtedy dá požiadavku na dopravné žiakom cez zriaďovateľa na KŠÚ v zmysle §8 ods.6 a7 zákona NR SR č. 596/2003 Z.z. a smernice č. 11/2005-R z 20.7.2005 a aSmernice č. 1/2007-R z 1.2.2007,ktorými sa určujú podmienky a postup úhrady cestovných nákladov na dopravu žiakov základnej školy.
Ak žiak nepredloží mesačný cestovný lístok, určia sa finančné prostriedky na dopravné žiaka ZŠ na 1 mesiac podľa čl.5 ods.4 písm.b Smernice ako súčin denných nákladov na dopravné a počtu dní prítomnosti žiaka v ZŠ. Je potrebné priložiť aj doklad dopravnej spoločnosti o výške mesačných alebo denných nákladov na dopravné žiaka do školy a späť.

Ešte pripomínam - komu prešli prostriedky na dopravné z minulého roka nezabudnite dať kód zdroja 1317(nevyčerpané prostriedky z r. 2007) FS 11/2007.
0 0
Katka 30 Katka 30

Katka 30 je offline (nepripojený) Katka 30

ďakujem za bleskovú odpoveď....podľa tohoto sa to našej školy netýka...už som si myslela,že som niečo prehliadla...
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

ErikaVac Pozri príspevok
My sme preniesli normatívne financie z roku 2007 a prostriedky na dopravné žiakom do roku 2008 a krajský školský úrad nám to vytkol, že údajne sme jediná škola na Slovensku, ktorá preniesla normatívne financie a dopravné z predchádzajúceho roka do nasledujúceho. Peniaze prebehli na konci roka cez účet obce.
Tak to teda nie ste jediná škola na Slovensku. Nám kázal zriaďovateľ ,aby sme do konca roka minuli norm. financie.Obratom som volala na KŠÚ v Banskej Bystrici, kde mi jasne povedali, že môžeme preniesť normatívne financie, ale nesmú byť použité na mzdy a platy, len čisto na prevádzku.Načo by potom bola v správe o hospodárení škôl kolónka "z toho presun do roku 2008"?
Tie peniaze nám uľahčujú toto hluché obdobie bez financií, takže dúfam že aj na ďalej budeme môcť presúvať financie z roka na rok.
0 0
ErikaVac ErikaVac

ErikaVac je offline (nepripojený) ErikaVac

sojciakova Pozri príspevok
Tak to teda nie ste jediná škola na Slovensku. Nám kázal zriaďovateľ ,aby sme do konca roka minuli norm. financie.Obratom som volala na KŠÚ v Banskej Bystrici, kde mi jasne povedali, že môžeme preniesť normatívne financie, ale nesmú byť použité na mzdy a platy, len čisto na prevádzku.Načo by potom bola v správe o hospodárení škôl kolónka "z toho presun do roku 2008"?
Tie peniaze nám uľahčujú toto hluché obdobie bez financií, takže dúfam že aj na ďalej budeme môcť presúvať financie z roka na rok.
Ja dúfam tiež. Veď nám to umožňuje aj zákon o rozpočtových pravidlách. Len mi nie je jasné, že z akého dôvodu sa tomuto presunu bráni aj zriaďovateľ aj KŠÚ. Žeby to bolo kvôli tomu, že potom majú o niečo viac práce?
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

sojciakova Pozri príspevok
U nás sa účtuje takto:Zástupca riaditeľky zozbiera údaje dochádzky žiakov a hodnotu lístka SAD obojsmernú. Na základe toho sa deťom vypláca cestovné. K pokladni si potom priložím zoznam žiakov s dochádzkou, ktoré sa posiela na KŠU. Lístky už nezbieram.Musí im to stačiť.
Aha, takže stačí, ak budem rozlišovať to, ktorí žiaci používajú čipové karty a ktorí klasické preukážky. A tým čo cestujú autom, preplatím len vo výške čipovej karty. Samozrejme, všetko podľa dochádzky. Správne?
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

Ja ani netuším kto ako cestuje. Zaujíma ma len to, koľko dní do mesiaca bol v škole a podľa ceny SAD za deň vyplatím cestovné. Napríklad: Bol 20 dní v škole. Lístok stojí 14 Sk: 20x14= 280,- Sk.Môže prísť do školy aj peši, alebo na helikoptére stále mu vyplatím 280,- Sk. Ak pôjde peši, ušetrí, ak na helikoptére prerobí.
To máš ako s cestovným pre zamestnancov: môžu ísť vlasným autom, ale cestu im preplatíme len do hodnoty cestovného lístka SAD. Tak to totiž máme v smernici.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Ďakujem.Ja to rozdeľovať budem, keďže ceny sú pre kartu aj preukážku rozlišné. Karta - max. výška žiackeho lístka platného pre karty, preukážky - pre preukážky a tým, čo chodia autom, akoby mal kartu. Všetko dám počtom dní čo bol v škole a basta.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Ahojte. Nevyčerpané prostriedky na dopravné žiakom z roku 2007 mi zriaďovateľ previedol späť na účet až v apríli. Čo s tým teraz keď mali byť minuté do konca marca?? Ja som účtovníctvo školy prebrala až od marca a predchodkyňa ma na nič takéto neupozornila. Dá sa s tým niečo robiť?? Poraďte, prosím.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Jednalo sa o peniaze z roku 2007, keďže neboli použité do konca marca 2007, vráť ich obci, a obec ich je povinná vrátiť na Krajský školský úrad. Ja som z Košického kraja, obce dostali pokyny od tohto KŠÚ vrátiť ich do 5.apríla 2008.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať