Zavrieť

Porady

Koncesionárke poplatky

Prosím o názor na tento problém:
Rodičia vlastnia rodinný dom a byt. Trvalé bydlisko majú v mieste rodinného domu, kde platia koncesionárske poplatky. V byte býva ich syn, kde má prechodné bydlisko. Trvalé bydlisko ich syn má svojich u rodičov v mieste rodinného domu.
Má ich syn platiť v byte koncesionársky poplatok za TV a rozhlas podľa nového "zástrčkového" zákona ? Nie je vlastníkom bytu, ani tam nemá trvalé bydlisko.
Ďakujem
Usporiadat
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Jozef Mihál Pozri príspevok
To do jednej zástrčky v dome či byte tečie prúd z Východu a do druhej zo Západu?

Ešte že je to striedavý prúd a tak sa to spravodlivo strieda.
Nie to znamená že mám byt v BA a aj v KE, doteraz platím konc.poplatky len v BA .Odkial budu vedieť VSE že platím v BA?
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

pivko Pozri príspevok
Nie to znamená že mám byt v BA a aj v KE, doteraz platím konc.poplatky len v BA .Odkial budu vedieť VSE že platím v BA?
Ani ZSE a ani VSE sa nezaujímajú o to, či platíš výpalné. O to sa zaujíma výpalnícka firma sídliaca v Bratislave.
Aj ZSE a aj VSE budú len povinné (ak sa páni poslanci zobudia a opravia "kopanec" v zákone) "nabonzovať" Ťa tej výpalníckej firme, že si odberateľom elektriny.

Potom je na tej výpalníckej firme (a s veľmi vysokou pravdepdobnosťou aj na Tebe, aby si tej výpalníckej firme vysvetlil ako sa veci majú), aby si dala Tvoje údaje zo západu a aj z východu do správnych súvislostí.
Neverím tomu, že sa im to podarí "bez zakopnutia".
Môžeš sa preto už teraz "tešiť" na to, že niekedy v lete Ti z výpalníckej firmy príde na východ upomienka za nezaplatenie výpalného za odberné miesto na východe.

Ak, samozrejme, neprevezmeš iniciatívu do svojich rúk a nepôjdeš do výpalníckej firmy urobiť poriadok osobne skôr ako Ti príde nejaká upomienka.
Prajem Ti pevné nervy.
Naposledy upravil endrju : 30.03.08 at 19:58
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

§6
Platiteľ podľa § 3 písm. a) platí úhradu 140 Sk za každý aj začatý kalendárny mesiac.

§ 7
Povinnosť platiť úhradu vzniká od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom sa osoba stala platiteľom, a zaniká posledný deň mesiaca, v ktorom osoba prestala byť platiteľom.



Takze mal by platit aj za zacaty mesiac, ale skutocna "povinnost" platit vznika az od nasledujuceho mesiaca.
Cudna rec. Ale ten, kto doteraz koncesionarom nebol, sa v aprili prihlasi a plati az od maja.
Naposledy upravil bodliak : 30.03.08 at 19:27
0 1
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

tajnostkárka Pozri príspevok
A čo teraz?V minulom roku mi zomrela svokra,elektrina sa však platí nasledovne,tam kde je telka-platí svokor na svoje meno elektrinu,avšak ide o dvojdom a elektrina na mieste,kde bývam ja s manželom je ešte stále evidovaná na svokru.Teraz musíme prehlásiť elektrinu a prihlásiť sa na koncesie?Teda dedil svokor,takže na neho to prepísať.Takže na jednom súpisnom čísle s dvomi odbermi elektriny bude platiť dvakrát koncesie?????
A keď sme kúpili dom,musíme sa prihlásiť na koncesie a odhlásiť pôvodných majiteľov z platieb?či jak
Dvojdom sú dva domy a predpokladám, že majú rôznych majiteľov. Každý odoberá el. en., pretože sú tam 2 el.hodiny. Ak by platil oba odbery el.en. iba jeden, platil by iba jeden koncesionársky poplatok. Keďže platíte el. en. každý za seba, tak aj konc. poplatky musí platit každý za seba.
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

K tej registrácii do 30.04.2008 sa chcem spýtať, či stačí vyplniť len jeden registračný formulár, ktorý sa považuje za spoločný pre STV a SRO?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
príspevok od: Jozef Mihál
To do jednej zástrčky v dome či byte tečie prúd z Východu a do druhej zo Západu?

Ešte že je to striedavý prúd a tak sa to spravodlivo strieda.
__________________

Nie to znamená že mám byt v BA a aj v KE,
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
Naposledy upravil hanelie : 31.03.08 at 15:00
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Ester plus Pozri príspevok
K tej registrácii do 30.04.2008 sa chcem spýtať, či stačí vyplniť len jeden registračný formulár, ktorý sa považuje za spoločný pre STV a SRO?


Ano, ide o sro spolocnu pre obe "institucie", ona im potom platby spravodlivo rozdeli.
0 1
Jano23 Jano23

Jano23 je offline (nepripojený) Jano23

Hlavolam: Neviete ako správne vyplniť formulár na koncesionárske poplatky pre domácnosť? V. I časti formulára A je SIPO/VS.
Je tam 10 štvorčekov. Sipo ma 10 čísiel tak je to v poriadku, ale napravo je vo formulári uvedené :Číslo odberného miesta/miesto spotreby uvedené na faktúre za el.energiu. Tiež sú tam štvorčeky
pre 10 miestné číslo, ale na faktúre za elektrinu žiadne 10 miestne číslo nevidím. Na fakúre je uvedené : Odberné miesto a následuje
6 /slovom šesť miestné číslo/. Tak ma to pletie. Nevyplňovali ste náhodou, to tlačivo, ako je to správne? Tlačivo je aj na internete.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Jano23 Pozri príspevok
Hlavolam: Neviete ako správne vyplniť formulár na koncesionárske poplatky pre domácnosť? V. I časti formulára A je SIPO/VS.
Je tam 10 štvorčekov. Sipo ma 10 čísiel tak je to v poriadku, ale napravo je vo formulári uvedené :Číslo odberného miesta/miesto spotreby uvedené na faktúre za el.energiu. Tiež sú tam štvorčeky
pre 10 miestné číslo, ale na faktúre za elektrinu žiadne 10 miestne číslo nevidím. Na fakúre je uvedené : Odberné miesto a následuje
6 /slovom šesť miestné číslo/. Tak ma to pletie. Nevyplňovali ste náhodou, to tlačivo, ako je to správne? Tlačivo je aj na internete.
Nevyplňuj tlačivo. Stačí ak uvediš aj na akomkoľvek "zdrape papiera" všetky údaje, ktoré sú označené ako povinné na tlačive.
Povinnosť vyplniť tlačivo Ti zo zástrčkového zákona nevyplýva. Si iba povinný písomne oznámiť výpalníckej firme tie údaje, ktoré sú uvedené ako povinné na tom tlačive. Na formáte písomného oznámenia vôbec nezáleží. Tlačivo je iba pomôcka pre tých, čo sa nevedia zorientovať v zákone. Takže v absolútnej pohode v oznámenia napíš to číslo odberného miesta, ktoré máš na faktúre.
A ešte jeden "detail". Na mojej faktúre od dodávateľa elektriny sa to nevolá "číslo odberného miesta", ale "číslo miesta spotreby"
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

bodliak Pozri príspevok
Ano, ide o sro spolocnu pre obe "institucie", ona im potom platby spravodlivo rozdeli.
A pred rozdelením nezabudne nadeliť z vybraného výpalného niečo aj sebe ako odmenu za námahu vynaloženú pri vyberaní výpalného
Naposledy upravil endrju : 02.04.08 at 20:29
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Toto je jedna z 3 tém existujúcich na tomto fóre, v ktorých paralelne prebieha diskusia o rovnakých problémoch. Navrhujem, aby sa podľa možnosti diskusia sústredila v najstaršej z týchto 3 tém:

http://www.porada.sk/t61543-dalsi-ne...poplatkov.html

Ďakujem za porozumenie.
0 0
Jano23 Jano23

Jano23 je offline (nepripojený) Jano23

endrju Pozri príspevok
Nevyplňuj tlačivo. Stačí ak uvediš aj na akomkoľvek "zdrape papiera" všetky údaje, ktoré sú označené ako povinné na tlačive.
Povinnosť vyplniť tlačivo Ti zo zástrčkového zákona nevyplýva. Si iba povinný písomne oznámiť výpalníckej firme tie údaje, ktoré sú uvedené ako povinné na tom tlačive. Na formáte písomného oznámenia vôbec nezáleží. Tlačivo je iba pomôcka pre tých, čo sa nevedia zorientovať v zákone. Takže v absolútnej pohode v oznámenia napíš to číslo odberného miesta, ktoré máš na faktúre.
A ešte jeden "detail". Na mojej faktúre od dodávateľa elektriny sa to nevolá "číslo odberného miesta", ale "číslo miesta spotreby"
Nechal som ten problém riešiť na pošte /SIPO/. Poštárka pri tom riadne
"maturovala". Telefonovala dlho niekam /asi 10 minút/ , až som sa hanbil, že sa za mnou vytvorila dlhá rada čakajúcich pre takúto hlúposť.Nakoniec to vraj malo byť správne vyplnené, tak ako som dedukoval, že by to tak mihlo byť.
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

Takýto dokument mi prišiel e-mailom.
Naposledy upravil Fabiana : 19.01.10 at 19:38
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Fabiana Pozri príspevok
Takýto dokument mi prišiel e-mailom.
toto tu už bolo niekde prilepené
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

cactus Pozri príspevok
toto tu už bolo niekde prilepené
Minimálne dvakrát. Ale veď opakovanie je matka múdrosti a tak sa niekto rozhodol pre znovuprilepenie.
Napriek tomu, že s obsahom prilepeného súhlasí prevažná väčšina tých, ktorí si to prečítali, mnohí iba pokorne vyplnia všetky nezmyselné tlačivá a "držia ... a krok"
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

Ja som prelistovala túto tému a tu som to nenašla, nevedela som, že je založených viac tém s touto problematikou...
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý deň,
prosím Vás,ešte stále teda platí povinnosť zamestnávateľa prihlásiť sa do RTVS,ak zamestnáva viac ako 3 zamestnancov,áno?
ďakujem moc
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
https://www.rtvs.sk/rtvs/?__id=mmFHl...6%2C4749674306
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

ďakujem
0 0
harmi harmi

harmi je offline (nepripojený) harmi

Dobry den, mam byt, v nom trvale bydlisko, tu platim aj koncesionarske poplatky. Okrem toho mame este dom, elektrika je tu vsak napisana na manzelku, zijeme v spolocnej domacnosti v dome. Staci, ak platim koncesionarske poplatky v byte alebo mam radsej prepisat elektrinu aj v dome na mna, lebo inak by musela druhy koncesionarsky poplatok platit zena za dom? Dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať