Zavrieť

Porady

pripočítateľné položky

Ak mám na účtoch 518 a 501, 548 nedaňové náklady, ktoré sa majú pripočítať a nie sú konkrétne uvedené v riadkoch tabuľky A v III.časti Daň.priznania PO ani v riadkoch II.časti, neviem či ich mám dať do r. 180 alebo do r.130 a riadku 14 tabuľky A?Aký je medzi týmito riadkami rozdiel-180 a r.14 tabuľky A??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    zuzana Pozri príspevok
    Ak mám na účtoch 518 a 501, 548 nedaňové náklady, ktoré sa majú pripočítať a nie sú konkrétne uvedené v riadkoch tabuľky A v III.časti Daň.priznania PO ani v riadkoch II.časti, neviem či ich mám dať do r. 180 alebo do r.130 a riadku 14 tabuľky A?Aký je medzi týmito riadkami rozdiel-180 a r.14 tabuľky A??
    V r.14 tabuľky A ,uvádzaš náklady, ktoré nie sú daňovými výdavkami podľa §21, alebo boli vynaložené v rozpore s § 19 a neuviedla si ich v predch.riadkoch. Ak si mala na účtoch 518,501,548 niečo ako nedaňové , asi boli mimo obdobia, limitu ap. Dala by som to do r. 14.

    V r. 180 dávaš ostatné inde neuvedené
    napr. rozdiel o ktorý účt. zostatk. hodnota prevyšuje daňovú zost. hodnotu
    45% straty vlastneho strav. zariadenia
    oceňovací rozdiel účtovaný ako náklad pri predaji kapitalovej účasti
    ...

    pripočítateľné položky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.