Zavrieť

Porady

Občianske združenie daňové priznanie

Prosím o radu ako sa podáva Daňové priznanie za občianske združenie, ktoré má príjem iba z reklamy.
minulý rok bola hranica do 300.000 tis sa nezd. ako je to tento rok ak je príjem iba z reklamy a musí sa zdaniť celý príjem alebo sa môžu odpočítať náklady.
Usporiadat
Janette Janette

Janette je offline (nepripojený) Janette

veselá, priateľská..
Veľmi pekne ďakujem.
0 0
jjustka jjustka

jjustka je offline (nepripojený) jjustka

Ahojte, vedeli by ste mi niekto poradit, ak ma obcianske zdruzenie v stanovach, ze na realizaciu predmetu cinnosti zdruzenia ziskava zdruzenie financne prostriedky najma: z clenskych prispevkov a z vynosov z podujati organizovanych zdruzenim, ci:
1. sa tieto vsetky prostriedky povazuju za oslobodene od dane, ak su v akejkolvek vyske?
2. ak ano, ci sa podava DP s nulovymi prijmami a vykazuju sa vydaje, alebo aj tie su nulove, ak suvisia s danymi "nulovymi"prijmami?
Dakujem
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Dobrý večer, OZ do 31.12.2010 účtovala v JÚ, podávala daňové priznanie PO, výkaz o príjmoch a výdavkoch , o majetku a záväzkoch pre NO, v roku 2011 však OZ malo aj príjmy podliehajúce dani z príjmov PO, požiadalo aj o registráciu na DÚ pre daň z príjmu PO. Znamená to teda, že od roku 2011 účtuje v podvojnom účtovníctve? Ako treba nahodiť potom počiatočné stavy z roku 2010? A výkazy k DP PO budeme podávať ako súvahu a výkaz ziskov a strát? Ďakujem za odpoveď
0 0
jjustka jjustka

jjustka je offline (nepripojený) jjustka

jjustka Pozri príspevok
Ahojte, vedeli by ste mi niekto poradit, ak ma obcianske zdruzenie v stanovach, ze na realizaciu predmetu cinnosti zdruzenia ziskava zdruzenie financne prostriedky najma: z clenskych prispevkov a z vynosov z podujati organizovanych zdruzenim, ci:
1. sa tieto vsetky prostriedky povazuju za oslobodene od dane, ak su v akejkolvek vyske?
2. ak ano, ci sa podava DP s nulovymi prijmami a vykazuju sa vydaje, alebo aj tie su nulove, ak suvisia s danymi "nulovymi"prijmami?
Dakujem
Nikto nevie poradit?
0 0
pista011 pista011

pista011 je offline (nepripojený) pista011

Dobrý deň,
Sme o.z. minulý rok sme mali iba jeden príjem a to taký že sme od jednej spoločnosti dostali fakturou 100€ za propragáciu spoločnosti.
Chcem sa Vás teda opýtať sme povinny podať daňové priznanie ? a ak áno môžme ho podať aj ked nemáme DiČ ?budeme platiť ešte najakú daň ?nestačí iba nejaké čestne prehlasenie že nemame ziaden zdaniteľný prijem ? môžeme ešte teraz žiadať odklad daňoveho priznania ?
ďakujem za Váš čas ak si ho pre nás nájdete :-)
0 0
juliam juliam

juliam je offline (nepripojený) juliam

poradí mi niekto? sme OZ fungujúce pri ZŠ (niečo ako bývalé ZRPŠ). okrem príjmov za členské, 2% dane a úrokov na účte (pri týchto príjmoch by sme nemuseli podávať DP) máme aj príjmy vyzbierané od rodičov na zaplatenie učiteľky AJ a príjmy za školský zber šrotu a papiera. môžem považovať tieto príjmy za oslobodené od dane, či nie? ďakujem
0 0
juliam juliam

juliam je offline (nepripojený) juliam

prosím, vie mi niekto odpovedať na príspevok vyššie?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

juliam Pozri príspevok
poradí mi niekto? sme OZ fungujúce pri ZŠ (niečo ako bývalé ZRPŠ). okrem príjmov za členské, 2% dane a úrokov na účte (pri týchto príjmoch by sme nemuseli podávať DP) máme aj príjmy vyzbierané od rodičov na zaplatenie učiteľky AJ a príjmy za školský zber šrotu a papiera. môžem považovať tieto príjmy za oslobodené od dane, či nie? ďakujem
toto by som aj ja potrebovala vysvetlit, prijem za zber srotu,papiera, na zaklade preberac.protokolu kg. nam vycislia sumu a poslu na ucet OZ.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať