Zavrieť

Porady

Pracovný úraz

Dobrý večer, chcela by som poprosiť o radu ohľadom pracovného úrazu. Počas pracovnej doby sa mi stal úraz pri umývaní riadu, praskol mi pohár v ruke a rozrezal mi ruku na 6 stehov. Mám PN ktorá bude trvať viac ako 3 týždne (pravá ruka - šľachy). Lekár mi vypísal PN a uviedol mi to ako pracovný úraz. Vedúca mi vrátila PN aby som si to išla dať prepísať, že umývanie riadu nespadá do mojej náplne práce, že to pracovný úraz nieje. Pritom mi navrhla že sa nejak dohodneme.
Preto prosím o radu ako mám postupovať ďalej, či to spadá do pracovných úrazov alebo nie.
Ďakujem
Usporiadat
bugatkar bugatkar

bugatkar je offline (nepripojený) bugatkar

111/1975 Zb. VYHLÁŠKA Slovenského úradu bezpečnosti práce a Slovenského banského úradu z 1.októbra 1975 o evidencii a registrácii pracovných úrazov a o hlásení prevádzkových nehôd (havárií) a porúch technických zariadení

§ 2

Pracovný úraz

(1) Za pracovný úraz sa pokladá akékoľvek poškodenie zdravia alebo smrť, spôsobené pracovníkovi nezávisle od vlastnej vôle krátkodobým, náhlym a násilným pôsobením vonkajších vplyvov pri plnení pracovných úloh alebo v priamej súvislosti s ním. 1)
(2) Za pracovný úraz podľa odseku 1 sa na účely tejto vyhlášky pokladá aj úraz, ktorý utrpel pracovník na pracovisku alebo v priestoroch organizácie pri činnosti, ktorá nesúvisí s plnením pracovných úloh, alebo iná osoba, ktorá sa s vedomím organizácie zdržiava na jej pracoviskách alebo v priestoroch, ktoré inak nie sú verejne prístupné.
(3) Pracovným úrazom nie je úraz, ktorý sa pracovníkovi prihodil na ceste do zamestnania a späť. 2)
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

bugatkar Pozri príspevok
111/1975 Zb. VYHLÁŠKA Slovenského úradu bezpečnosti práce a Slovenského banského úradu z 1.októbra 1975 o evidencii a registrácii pracovných úrazov a o hlásení prevádzkových nehôd (havárií) a porúch technických zariadení

§ 2

Pracovný úraz

(1) Za pracovný úraz sa pokladá akékoľvek poškodenie zdravia alebo smrť, spôsobené pracovníkovi nezávisle od vlastnej vôle krátkodobým, náhlym a násilným pôsobením vonkajších vplyvov pri plnení pracovných úloh alebo v priamej súvislosti s ním. 1)
(2) Za pracovný úraz podľa odseku 1 sa na účely tejto vyhlášky pokladá aj úraz, ktorý utrpel pracovník na pracovisku alebo v priestoroch organizácie pri činnosti, ktorá nesúvisí s plnením pracovných úloh, alebo iná osoba, ktorá sa s vedomím organizácie zdržiava na jej pracoviskách alebo v priestoroch, ktoré inak nie sú verejne prístupné.
(3) Pracovným úrazom nie je úraz, ktorý sa pracovníkovi prihodil na ceste do zamestnania a späť. 2)
111/1975 Zb. - Vyhláška Slovenského úradu bezpečnosti práce a Slovenského banského úradu o evidencii a registrácii pracovných úrazov a o hlásení prevádzkových nehôd (havárií) a porúch technických zariadení (čiastka 26/1975)
Platnosť: od: 16. 10. 1975 do: 30. 6. 2006
Účinnosť: od: 1. 1. 1976 do: 30. 6. 2006

(zrušený 124/2006 Z. z.)
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

bugatkar Pozri príspevok
111/1975 Zb. VYHLÁŠKA Slovenského úradu bezpečnosti práce a Slovenského banského úradu z 1.októbra 1975 o evidencii a registrácii pracovných úrazov a o hlásení prevádzkových nehôd (havárií) a porúch technických zariadení

§ 2

Pracovný úraz

(1) Za pracovný úraz sa pokladá akékoľvek poškodenie zdravia alebo smrť, spôsobené pracovníkovi nezávisle od vlastnej vôle krátkodobým, náhlym a násilným pôsobením vonkajších vplyvov pri plnení pracovných úloh alebo v priamej súvislosti s ním. 1)
(2) Za pracovný úraz podľa odseku 1 sa na účely tejto vyhlášky pokladá aj úraz, ktorý utrpel pracovník na pracovisku alebo v priestoroch organizácie pri činnosti, ktorá nesúvisí s plnením pracovných úloh, alebo iná osoba, ktorá sa s vedomím organizácie zdržiava na jej pracoviskách alebo v priestoroch, ktoré inak nie sú verejne prístupné.
(3) Pracovným úrazom nie je úraz, ktorý sa pracovníkovi prihodil na ceste do zamestnania a späť. 2)
Máte prehľad tak čo sa tu radíte ako postupovať?
P.S. V inom príspevku uvádzate že Vaše deti majú 9 a 13 to už nie sú malé deti!
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

legolas Pozri príspevok
Prepáč Nina, ale to si riadne pohnojila. Ja som bezpečákom 15 rokov,ale s takýmto názorom som sa vo svojej praxi ešte nestretol.Apropo a vieš Ty vôbec o zošite drobných poranení, ktorý musí byť na každom pracovisku vedený?,aj na takomto podklade by sa mohol dodatočne spísať pracovný úraz ak by sa to poranenie skomplikovalo nooooo nenachádzam slov ,si proste ........
ĎAKUJEM
ale tieto slvá patria niekomu inému a to zakladateľovi témy - ktorý vystupuje aj ako chlap!
predchádzajúci správca
01.01.2004 sme si zvolili SVB a do dnešného dňa som od predošlého správcu nedostal vyučtovanie za služby spojené s užívaním bytu za rok 2003. Medzitým som zmenil trvalý pobyt (bývam stále v tom istom meste) a až dnes som dostal rozhodnutie a predvolanie na súd, že do dnešného dňa som neuhradil po obdržaní vyučtovania a upomienok na zaplatenie, nedoplatok za služby spojené s užívaním bytu za rok 2003, ktorý som do dnešného dňa neobdržal. Poradí mi niekto ako mám postupovať ďalej?
http://www.porada.sk/t23964-vyuctovanie.html#post372415 príspevok č.7
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Odkaz pre bugatkar : nečítala som všetky príspevky , ale radu do života Ti predsa dám . Poznám človeka z blízkeho okolia ,ktorý sa "dohodol " pri úraze za pár mizerných tisícoviek /8000.- / rana stále hnisala , vyžiadala si dlhodobú PN . Stratil po čase prácu u svojho šéfa a inde sa nezamestnal.Ako nezamestnaného ho opustila manželka a dnes.................. ????????? Je bezdomovec .
0 0
bugatkar bugatkar

bugatkar je offline (nepripojený) bugatkar

Pravdaže ma oslovili so spísaním prac. úrazu, s tým že si mám ísť dať skúsiť prepísať PN a keď mi to lekár neprepíše, tak až potom sa to spíše ako nepriamy prac. úraz, som si vedomá aj toho že umývanie riadu nieje mojou pracovnou náplňou, mám ale taký malý dotaz, bez urážky: Ty si po sebe poháre cez pracovnú dobu neumývaš, počkáš kým skončí prac. doba, až by sa ti náhodou niečo stalo aby sa to neklasifikovalo ako prac. úraz?
0 0
bugatkar bugatkar

bugatkar je offline (nepripojený) bugatkar

Prepáčte, ale pre mňa sú to malé deti, zle som sa vyjadrila sú to neplnoleté deti a môj príjem je pre moju rodinu dosť dôležitý, takže pre mňa nieje prínosom PN.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Chráň si svoje práva - nepoznáš dopredu , aké komplikácie ešte môžu vzniknúť .
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

bugatkar Pozri príspevok
Prepáčte, ale pre mňa sú to malé deti, zle som sa vyjadrila sú to neplnoleté deti a môj príjem je pre moju rodinu dosť dôležitý, takže pre mňa nieje prínosom PN.
A vysvetli prosím Ťa či si chlap alebo žena?
0 0
bugatkar bugatkar

bugatkar je offline (nepripojený) bugatkar

Zaregistroval sa môj manžel, myslím že už z prezývky je jasné, že bugatkar je chlap, nevedela som, že je to problém, môžem sa teda zaregistrovať ako nový užívateľ "porady".
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

bugatkar Pozri príspevok
Pravdaže ma oslovili so spísaním prac. úrazu, s tým že si mám ísť dať skúsiť prepísať PN a keď mi to lekár neprepíše, tak až potom sa to spíše ako nepriamy prac. úraz, som si vedomá aj toho že umývanie riadu nieje mojou pracovnou náplňou, mám ale taký malý dotaz, bez urážky: Ty si po sebe poháre cez pracovnú dobu neumývaš, počkáš kým skončí prac. doba, až by sa ti náhodou niečo stalo aby sa to neklasifikovalo ako prac. úraz?
Ale áno ako iný úraz a to je podstatný rozdiel.
Podstatnú vec si neuviedol/a/ že pracuješ vo firme ktorá sa zaoberá sprostredkovaním obchodu aj to je veľmi dôležitý fakt. Pokiaľ by si bol/a/ čašník /čka/ tak by to bola úplne iná situácia.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

bugatkar Pozri príspevok
Zaregistroval sa môj manžel, myslím že už z prezývky je jasné, že bugatkar je chlap, nevedela som, že je to problém, môžem sa teda zaregistrovať ako nový užívateľ "porady".
toto tu už bolo riešené dvaja ľudia jeden NICK a tiež to nedopadlo dobre. Odporúčam zaregistrovať sa alebo jasne napísať ako napr. VladoaKatka!
0 0
bugatkar bugatkar

bugatkar je offline (nepripojený) bugatkar

111/1975 Zb. - Vyhláška Slovenského úradu bezpečnosti práce a Slovenského banského úradu o evidencii a registrácii pracovných úrazov a o hlásení prevádzkových nehôd (havárií) a porúch technických zariadení (čiastka 26/1975)
Platnosť: od: 16. 10. 1975 do: 30. 6. 2006
Účinnosť: od: 1. 1. 1976 do: 30. 6. 2006

(zrušený 124/2006 Z. z.)


takže vidíte že až taký prehľad nemám, preto som žiadala o radu
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
bugatkar Pozri príspevok
Zaregistroval sa môj manžel, myslím že už z prezývky je jasné, že bugatkar je chlap, nevedela som, že je to problém, môžem sa teda zaregistrovať ako nový užívateľ "porady".
Nemusíš sa registrovať nanovo , ale môžeš ak chceš .
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ninna Pozri príspevok
toto tu už bolo riešené dvaja ľudia jeden NICK a tiež to nedopadlo dobre. Odporúčam zaregistrovať sa alebo jasne napísať ako napr. VladoaKatka!
Ninka , išlo skôr o jedného človeka s dvoma nickmi. Ale načo sa má celá rodina registrovať ,ak raz potrebuje radu jeden a raz zasa druhý z manželov.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Melnick Pozri príspevok
Ninka , išlo skôr o jedného človeka s dvoma nickmi. Ale načo sa má celá rodina registrovať ,ak raz potrebuje radu jeden a raz zasa druhý z manželov.
Nebude to čudné keď si tu bude raz písať ako chlap a raz ako žena?
0 0
bugatkar bugatkar

bugatkar je offline (nepripojený) bugatkar

Uviedla som to v mojom 3 príspevku že pracujem vo firme zaoberajúcou sa sprostredkovaním obchodu. Zrejme pre rozvitejšiu diskusiu ste to prehliadli.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

bugatkar Pozri príspevok
Uviedla som to v mojom 3 príspevku že pracujem vo firme zaoberajúcou sa sprostredkovaním obchodu. Zrejme pre rozvitejšiu diskusiu ste to prehliadli.
Ja sa Tebe ospravedlňujem.
Ja som si bola vedomá že pracuješ v sprostredkovaní obchodu ale pán X,Y si neoveril skutočnosti a pritom je 15 rokov bezpečák a nazval ma ....
To ma vytočilo a preto som reagovala ako som reagovala.
Záver : treba úraz preklasifikovať ako iný úraz nie pracovný.
A držím palce v skoré uzdravenie
0 0
bugatkar bugatkar

bugatkar je offline (nepripojený) bugatkar

To je v poriadku, ďakujem za všetky príspevky (aj pre aj proti). Zmiatlo ma to že ma najskôr poslali dať si prepísať PN, potom mi navrhli dohodu, a nakoniec že až nebudem mať prepísanú PN tak sa to potom zapíše. Takže mi to nejak nedalo.
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
Melnick Pozri príspevok
Odkaz pre bugatkar : nečítala som všetky príspevky , ale radu do života Ti predsa dám . Poznám človeka z blízkeho okolia ,ktorý sa "dohodol " pri úraze za pár mizerných tisícoviek /8000.- / rana stále hnisala , vyžiadala si dlhodobú PN . Stratil po čase prácu u svojho šéfa a inde sa nezamestnal.Ako nezamestnaného ho opustila manželka a dnes.................. ????????? Je bezdomovec .
Milá Maja, myslím, že Nina Tvoj odkaz bugatkár pochopila zle, čo Ty na to?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať