Zavrieť

Porady

medzinarodny rodny list

Ahoj porada som tu nova,tak sa tu orientujem zatial.Su tu zaujimave temy,rada som, ze som takuto stranku objavila! Ale co teraz potrebujem som tu nenasla. Som na materskej dovolenke a chcela by som sa spytat, na co treba prekladat madzinarodny rodny list dietata ,kture sa narodilo v state EU,je to na formulari E ,ktory je vo vsetkych statoch EU uznany.A je tym padom viacjazycny...Mate s tym skusenosti????Zda sa mi to ako neznalost nasich uradov.Alebo je to inak?Dakujem za nazory a rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    lu_bi_ka Pozri príspevok
    Nikto?????????????
    lu_bi_ka - si tu nová, tak ťa trochu usmerním.

    Hodina na založenie témy, položenie otázky a nedočkavej poznámky, je trochu krátka doba. Musíš pochopiť, že porada nie je profesionálna služba, ktorá ti zaručuje v každom prípade odpoveď do nejakého určeného času, ale je to dobrovoľné zoskupenie ľudí - odborníkov v rôznej oblasti, ktorí bezplatne a dobrovoľne, v rámci svojho voľného času pomáhajú a radia iným členom porady.

    Nemôžeš očakávať, že tu sedí tím ľudí, ktorí netrpezlivo čakajú, kým niekto založí otázku, aby moholi okamžite odpovedať.

    Musíš dať trochu času, kým si tvoju otázku prečíta viacero ľudí a kým sa nájde niekto, kto sa s podobným prípadom stretol alebo niečo o tom vie.

    Pokiaľ ubehne dlhší čas od zadania otázky (pod dňa, deň) a nikto sa neozve, môžeš posunúť svoju otázku tak, ako si to urobila, ale do textu daj len "posúvam".

    Tiež sa nemôžeš rozčuľovať, ak na niektorú otázku nedostaneš odpoveď. Toto nie je primárna inštitúcia, ktorá sa zaoberá konkrétnou problematikou. Odpoveď by ti musela poskytnúť matrika, do ktorej kompetencie tvoj problém spadá.

    Boli tu aj takí frfľoší, ktorí po krátkej chvíli už urgovali svoju otázku výrazom "To mi tu nikto neporadí???". No asi nie, keď nevieme ako.

    Takže buď trpezlivá a možno sa dočkáš rady.
    Naposledy upravil Chobot : 10.04.08 at 12:55

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Nepoznám "medzinárodný rodný list". Ak sa dieťa narodilo občanom SR v inom štáte ako v SR, bol mu vystavený RL v krajine narodenia, musí mať vystavený aj RL v SR, čiže byť zapísané v osobinej matrike, ktorá sídli v Bratislave. Žiadosť o zápis sa vykoná na formulári Oznámenie a prílohou sú:
    Rodný list dieťaťa(vydaný cudzím štátom) overený notárom(nie matrikou)
    Sobášny list rodičov(overený)
    Fotokópia OP otca a matky
    Oznámenie sa podá na príslušnom matričnom úrade svojho trvalého bydliska, ktorá ho odošle na osobitnú matriku do BL.
    Zápis do osobitnej matriky sa vykoná najneskôr do troch mesiacov od doručenia oznámenia. Osobitná matrika vystavený slov. RL doručí na matriku, kde bolo oznámenie podané.
    Takéto sú moje skúsenosti. Na základe plnej moci som RL vybavovala vnúčikovi.

    lu_bi_ka je offline (nepripojený) lu_bi_ka

    lu_bi_ka
    Pre chobota.
    Dakujem za usmernenie ,nepoznam to tu.A ni som sa nerozculovala,len som bola netrpezliva...a som smutna s toho, ze na uradoch nemaju o tom vedomost.

    lu_bi_ka je offline (nepripojený) lu_bi_ka

    lu_bi_ka
    Ano Marina ,dakujem.Predpokladam, ze ked si vybavovala vnucikovi RL musela si mat splnomocnenie overene notariatom? Myslim overenie podpisu.Dakujem.

    medzinarodny rodny list

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.