Zavrieť

Porady

medzinárodný prenájom pracovnej sily

ahojte,
mám takú špecialitku.
poskytli sme svojho zamestnanca jednej spoločnosti do iného členského štátu EÚ. jedná sa o zamestnanca, ktorý už pre nás vôbec nepracuje, pracuje pre tú druhú spoločnosť, ktorá si ho však nechce vziať ako svojho zamestnanca (je to naša matka) a preto nás "núti" im faktúrovať náklady s ním spojené. takže my vyplácame mzdu, a každý mesiac vystavíme faktúru, kde spočítame všetky náklady od auta, cez počítač a mzdu, nemáme žiadnu maržu, len im faktúrujeme náklady.

chcem sa opýtať, či niekto má skúsenosti s podobnou situáciou. prečítala som rôzne príspevky, aj zmluvu o dvojitom zdanení atď, ale nesedí na nás žiadna zmluva. pri dočasnom pridelení by musel vykonávať prácu pre nás, čo nie je pravda, pretože my na neho nemáme žiadny vplyv a prácu mu prideľuje nový zamestnávateľ. myslím, že formulár E101 nemá opodstatnenie v tomto prípade. takže zrejme by mal poistenie platiť do českého systému...čo vy na to?

čo sa týka dane z príjmu, tam by nám mala zrejme vzniknúť stála prevádzkareň....neviete mi poradiť nejakú www stránku, kde by sa dali zistiť info o tom, kam sa registrovať a ako?

ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    medzinárodný prenájom pracovnej sily

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.