Zavrieť

Porady

Nadobudnutie pozemku - zmluvná versus reálna cena

Ahojte všetci.
Dnes je už síce neskoro a nie som si istý, či tu ešte niekoho nájdem, ale predsa sa o to pokúsim, pretože ma tlačí čas. Chcel by som Vás poprosiť o radu pri nasledovnom probléme.
S manželkou by sme v najbližšom období radi nadobudli už vopred vyhliadnutý pozemok a následne by sme na ňom radi postavili rodinný dom. S predávajúcim pozemku sme sa predbežne dohovorili na kúpnej cene za meter štvorcový. Predávajúci však neskôr prišiel s požiadavkou o úprave oficiálnej kúpno - predajnej ceny pozemku vzhľadom k dani z príjmu, kedže pozemok ešte nevlastní viac ako 5 rokov. Na uvedenú skutočnosť sme zareagovali zmiešanými pocitmi, pretože, nadobudnutie pozemku budeme realizovať prostredníctvom hypotéky (ktorá sa neskôr rozšíri na stavbu domu) a predpokladám, že pri nadobúdaní pozemku bude dôležitá pre banku reálna cena pozemku. Vedel by mi niekto poradiť ako sa vymotať z tejto situácie, kedže o ten pozemok máme naozaj záujem?
- Vyplývajú pre mňa nejaké riziká na základe požiadavky predávajúceho?
- Bude banka požadovať zdokladovanie kúpno - predajnej ceny pozemku (prípadne kedy)?
- Existuje v tatrabanke naozej hypotéka, ktorú je možné čerpať postupne bez dokladovania účtov a faktúr?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nadobudnutie pozemku - zmluvná versus reálna cena

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.