Zavrieť

Porady

Mačky v záhrade

Poradí mi niekto ako sa mám zbaviť v záhrade cudzích mačiek? Odháňanie zrejme nezaberá.
Usporiadat
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Mahena, snaď to nebude také zlé, ja mám susedu, ktorá sa od malička hrala s mačkami, spavala s nimi a mala osem deti!
To nie je pravidlo, že kto sa stýka s mačkou získa toxoplazmózu. Ani alergiu nemá každý...
Mne sa na zahrade osvedcili, zatial, povešané CD disky umiestnené na "oblubené " miesto mačiek vo výške asi 50 cm.
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja mám CD-čka povešané po záhrade na odháňanie drozdov, lebo ma vždy predbehli v oberaní bobuľovín.
Už pri miernom vánku sa CD-čka hýbu a odrážajú svetlo. Vtáky sa tých "behajúcich svetielok" boja, ale mačky ich s radosťou naháňajú
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

dolfort Pozri príspevok
OK cimocimo, takže keď inde na nete (ci uz SK alebo svet) najdes zaruceny a fungujuci sposob ako sa zbavit maciek v zahrade, daj nam prosim vediet.
Myslim, ze ho nenajde...
Ludia by sa mali zacat naucit zit s prirodou a respektovat, ze z nejakeho dovodu sa tie zvierata okolo nas vyskytuju..rovnako ako vtaci, vcely,hmyz a pod.

Preco by si clovek mal narokovat na to, ze nic "ine" okolo neho nema narok na zivot a ma pravo to zabijat?
V prirode je to "vymyslene" tak, ze vsetko ma svoj zmysel a vsetko zapada do prirodneho kolobehu...

Nasi predkovia dokazali zit v jednej miestnosti a na jednom dvore so zvieratami. Nepoznali alergie a mnoho modernych chorob...mali prirodzenu imunitu.

Dnes su ludia taki zmagoreni prilisnou hygienou a casto zhadzuju svoje choroby na zvierata, ze na vsetko hladaju chemiu.
Rastlinky,ktore kedysi ludia pouzivali na liecenie dnes hufne likviduju litrami chemie,aby nedajboze nekazili vzhlad travnika.
Nedajboze,ak to tom sterilnom travnicku prebehne macka, ci preleti nad nim vtak a znecisti ho...

Nakupte chemiu, vsetko zive otravte a zlikvidujte!!! Nezabudnite si odlozit obrazky,aby ste raz mohli vasim detom a vnucatam ukazat,ako vyzera macka, vtak,ci zivy stom...
3 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Samozrejme, že sú ľudia, ktorým nevadí štekajúci a zavýjajúci pes aj auto si od susedových mačiek utrie. Lenže sa dostávame do akejsi divnej logiky. Každý z nás si myslí, že môže chovať psa ( aj v paneláku a kedže zaň platí daň, tak sa mesto má postarať o to aby ho mal kde venčiť a je povinné mu poskytnúť vrecká na trus ), mačku, tigra, leva, jedovatého hada aj pavúka. A všetci okolo sú povinní našu záľubu rešpektovať a nemajú sa o nás starať, lebo my máme právo.

Toto a takto napísané sa mi zdá zvrhlé. Ja nie som povinný znášať obtieranie sa psa o moje dieťa alebo o moje nohy, rovnako nie som povinný strpieť osťaný šalát zo záhonu v svojej záhradke a rovnako osratú strechu od susedových holubov. A to sa ja mám chrániť tak že sa obmurujem a nad celým pozemkom natiahnem strechu ? A to sa ešte v Lampárni dozviem, že chovanie levov a tigrov nevie obec zakázať. To nám tu všetkým naozaj šibe alebo sa mi to len zdá ?
3 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Ak sa tu niekto sťažoval na obťažovanie cudzích mačiek, alebo iných tvorov, bolo to oprávnené. Tieto zvieratá majú svojich majiteľov, ktorí by sa mali starať. Nie je pravda, že nechceme žiť s prírodou, že nám všetko vadí, ale keď ráno otvoríš vchodové dvere a rovno šliapneš do smradľavého mačacieho hovna a ty mačku nemáš, tak ťa to asi vytočí. My sme boli činžiakoví ľudia, mali sme pudlíka, ale vodila som ho na vodítku, každé hovienko po ňom som zdvíhala(sáčkov dnes má človek vždy dosť z nákupov) a hádzala do odpadov.koša. Viem ako sa ľudia hnevali na kopy exkrementov narobených na chodníku od veľkých plemien psov, čím bojovnejšie plemeno, tým voľne pustené bez obojka. Na toto som bola zlá a je to teraz vidno hlavne po zime ten neporiadok, ale samozrejme nie len po zvieratách. Bývam teraz v rod. dome na vidieku, ale tiež miá vadia susedove mačky, ako som už napísala, keby to aspoň zahrabala do zeme (ako si pamätám mačky, že tak robievali), ale nie rovno na chodníku, rovno na trávniku a rovno na schodisku. Prepáčte, ale to mám poslať poďakovanie majiteľovi, že ma takto jeho mačka obšťastňuje??? Viem mačky sa nedajú ustrážiť, ako pes, ale práve preto by tu mala byť nejaká regulácia a starostlivosť aj po veterinárnej stránke už aj na vidieku. Záleží to ale od ľudí, mačky chudery za to nemôžu. Takže neobviňujte nás ktorým sa toto nepáči, že nemáme radi prírodu, zvieratá a pod. Možno viac ako tí ktorí to čo sa nám nepáči, obhajujú.
3 0
jano.123 jano.123

jano.123 je offline (nepripojený) jano.123

mačky nijako neodplašíte, nepokúšajte sa ich otráviť pretože môžete otráviť aj iné živočíchy, ani po nich strieľať so vzduchovkami, lebo ohrozujete susedov a mačky aj tak výstrel zo vzduchovky prežijú a prídu znova, kúpte si klietku (sklopec) ktorú umiestníte na váš pozemok kde registrujete problémy s mačkami, do tejto klietky mačku chytíte do pár hodín, získate tak nad ňou plnú kontrolu a je už len na vás aký humánny spôsob zvolíte
v austrálii nedávno začali riešiť globálny problém s mačkami pretože mačky im hrubo likvidujú vtáctvo aj plazy (napr. jašteričky), u nás mačky tiež likvidujú hlavne vtáctvo, ako užitočné sýkorky a im podobné, ďalej cudzie mačky chodia značkovať susedné územia - zeleniny, jahody, a podobné, doslova chodia kaliť do susedných záhrad pretože vo svojej to nebudú robiť, čiže je len na vás ako sa k tomuto postavíte, tí ktorí chcú chovať mačky tak by si mali zabezpečiť veľkú klietku z ktorej im mačka neutečie, prípadne ju nechávať vo vnútri alebo vonku uviazať na dlhšiu retiazku ----- a ak protestujete tak sa zamyslíte nad tým, ako príjemné by vám bolo keby vám chodili susedné psy osierať záhradu pretože majiteľ by nemal dobre spravenú ohradu, keď môže byť pes v ohrade, v klietke, v byte/dome alebo na reťazi, tak môžu byť aj mačky,
v USA zabijú mačky za jeden deň viac ako 1 milión vtákov, u nás je to teda menej lebo nie sme rozlohou tak veľký štát, ale ten pomer bude rovnaký
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Toxoplazmoza
Medzi obyvateľstvom sú zaužívané rôzne mýty o prenose tejto infekcie v spojitosti s mačkami. Jedná sa však o nedostatočnú informovanosť a neexistuje naozaj rozumný dôvod mačky lynčovať.
Zdrojom infekčných vajíčok sú totiž takmer výlučne mladé mačky, resp. skôr mačatá s akútnymi prejavmi ochorenia - celkové narušenie zdravotného stavu - zápal pľúc, spojiviek, výtok z nosa, hnačky , vysoká teplota spolu s apatiou a prípadne až paréza pri zasiahnutí nervového systému.
Takéto mačatá sú schopné produkovať vo svojej stolici obrovské množstvo infekčných vajíčok len niekoľko dní. Tieto jedince často hynú na dehydratáciu, celkovú slabosť a podchladenie. Ak prežívajú, stávajú sa chronickými prenášačmi tohto ochorenia, avšak bez vylučovania infekčných vajíčok v stolici - čiže nepredstavujú reálne riziko prenosu ochorenia.
Ak teda máte doma dospelú mačku a gravidnú ženu súčasne - je takmer nulové riziko infikovania sa takýmto spôsobom...
celý článok TU

Felinoterapia: liečba mačkou
2 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Pravda o parazitoch nie je o postoji. Nie je o citoch. Pravda je proste pravda. Existuje nezávisle od nášho želania a prikrášlenia príliš tvrdej reality. Nemusíme jej veriť, rozumieť jej, chápať ju. Nemusíme ju dokonca ani poznať a ona tu jednoducho bude. Pravda sú suché fakty a realita. Bez smejkov.
Preto ak niekto napíše, že mačičky sú len domáci maznáčikovia odkojené náhradnou ľudskou matkou, ktoré sa od myšičiek nenakazia parazitmi. Iste sú aj také... Milé plyšové mačiatka stvorené pre leňošenie, hranie sa s guličkou a pradenie na lone.
Väčščina mačiek sa ale rodí nechcená do tvrdých podmienok polodivého prostredia smetísk na sídliskách v šopách a starých kurníkoch. O ich príchode na svet okrem ich polodivokej či úplne divokej matky nikto nevie. S človekom sa stretnú po prvý krát už keď sú takmer samostatné. Ak natrafia na zvrhlé deti, je to pre ne zlé... Možno najdu dobrých ľudí a dajú im mliečka. Pravdepodobne však ich strava budú vtáky a myši a odpadky samozrejme. Všetky majú svojich poctivých parazitov. Aj parazit však chce žiť. Ak by zabil svojho hostiteľa zahynul by aj on sám spolu s ním, ak pravda nie je len medzihostiteľom ako taká toxoplazmóza u bylinožravca ako napríklad najčastejšie myš. Tam naopak je v záujme parazita aby bola myš zožraná mačkou a manipuluje svojho hostiteľa aby sa tak naozaj stalo. Takto nakazená myš, nielenže neuteká pred mačkami ale naopak ich vyhľadáva a je zožraná. Nakazí tak mačku. Táto zasa v truse roznesie parazita po okolí. Myš ich prehltne nakazí sa a nechá sa zožrať a tak to ide stále dokola. Parazit prežíva a rozširuje sa na ďalšie a ďalšie mačky, tie nezabíja. Myši sú dopravným prostriedkom ktorým sa parazit dostáva do ďalšej mačky. Vlastne pomáha mačkám chytať myši. Manipuluje potenciálnu korisť aby sa ňou naozaj stala. Státisíce toxoplaziem sa zakuklia v cistách ktoré sú v jednotlivých mozgových a aj iných bunkách v tele nakazenej koristi. Čakajú len kým ich mačka zožerie aby ju mohli nakaziť.
Ak sa dostanú omylom do človeka správajú sa presne rovnako ako v ktoromkoľvek inom cicavcovi. Napokon zse si v zložení telesných orgánoch tak podobný... Rozmnožia sa najprv intenzívne, veď sú napokon blízky príbuzný triponazomi, a iným ktorí spôsobujú maláriu alebo napríklad spavú chorobu v Afrike. Toxoplazmy sú však tak prefíkané že sa nemnožia nekontrolovane a nespôsobujú tak svojmu hostiteľovi rýchlu smrť, ale naopak po niekoľkých dňoch keď ich je už niekoľko miliónov a môžu spôsobiť hostiteľovi zvýšenú teplotu ako pri chrípke, sami inicializujú imunitný systém určitý druh bielych krviniek, fagocity, ktoré všetky voľné toxoplazmy zlikvidujú. Milióny toxoplaziem sa však zamurujú v určitých náhodne vybraných bunkách po celom tele a vytvoria tak malilinké cisty. V nich čakajú pokiaľ ich mačkovitá šelma nezožerie. V minulosti to nebolo tak beznádejné, napríklad lev si to v Afrike ako kráľ zvierat občas dovolil.
Je dokázané, že nielen zvieratá ale aj ľudia ktorí sú takto nakazení toxoplazmou vyhľadávajú mačkovité šelmy, bez toho že by si to uvedomovali. Ich domáci maznáčik ich však nezožerie. Ale zato si pochutná občas ak nie je zatvorený v bite na nejakej tej myške, ktorá sa akosi podozrivo ľahko nechá chytiť...
To čo som napísal sú vedecky dokázané fakty a pravda. Nemusíte tomu veriť. Svet funguje verte či nie nezávisle na vás a vašom či aj mojom vedomí... A sme mu ľahostajní...
Že by ste boli tými toxoplazmami ktoré ani neviete že máte zacitované po celom tele a zvlášť v mozgu natoľko ovplyvnení že odmietate pochopiť a prijať reálnu pravdu, alebo to s toxoplazmami nemá nič spoločné a ste iba všežravce bez tejto chopnosti. Nikoho som tým nechcel uraziť, veď ak to niekto správne pochopil, znamená to že myslí a preto sa uraziť nemôže, bolo to určené tím ktorí nemyslia a preto sa nemôžu uraziť, takže som to zas písal zrejme zbytočne.
Neviem o tom, že by niekto zomrel na toxoplazmózu alebo akýchkoľvek iných parazitov od mačky.
Parazity patria k našemu životu rovnako ako tie mačky a každý sa s nimi vysporiada. Škrkavky a hlísty v črevách mali všetci naši predkovia po stovky rokov a aký boli úspešný... Aspoň čo sa týka prežitia niektorých ich potomkov určite...
Sú medzi nimi takí ktorí milujú mačky a nikdy by žiadnej vedome neublížili aj takí, ktorý ich týrajú a teší ich to...
Niektorí príliš neuvažujú ale majú veľké srdce a vedia súcitiť, cítiť a milovať iní zasa viac uvažujú rozmýšľajú a pozerajú na svet cez logiku a vedecky. To sa však nebije a väčšina z nás je schopná aspoň do istej miery oboch týchto postojov a náhľadu na svet, cez srdce aj cez rozum. Je to myslím ten správny kompromis.
Parazity patria k našemu životu až tak, že dokonca vyšľachtili špeciany kmeň hlíst, ktoré používajú na liečenie črevných problémov. Niektorí ľudia majú možno preto problém v črevách že im tie paraziti jednoducho chýbajú. Všetko má asi aj výhody aj nevýhody.
Možno vďaka tej toxoplazme sú práve mačky tak obľúbené. Zmanipulovala aj vás?
2 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Wabi, tvoje slová majú logiku. Ak by to bolo všetko tak ako píšeš, každý z nás by bol nakazený stovkami chorôb a parazitov. Realita je taká, že ľudské telo má svoju vlastnú obrannú stratégiu – imunitu, vďaka ktorej prežívame. Preto väčšinu nákaz prežijeme, alebo ani neochorieme. Na každého však pôsobí okolité prostredie ináč. Keby bola toxoplazmóza taká nebezpečná (ako sa píše vyššie), ľudstvo by dávno vyhynulo. Rozhodne ju nemožno podceňovať, ale v drvivej väčšine prípadov postačí bežná „občianska“ hygiena. Avšak alergia je už iná vec. V tomto prípade zrádza práve vlastná obrana. A určite je lepšie sa s tým nezahrávať. Nikdy nemôžeš vedieť, či sa tvoja armáda zachová v danom prípade verne, alebo ťa zradí. Toxoplazmóze a podobným „darčekom“ sme vystavení všetci. Len nie všetci jej odoláme.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://www.porada.sk/t80201-p18-macky-v-zahrade.html, máš dobré čítanie na 18-ich stranách.
2 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Pohoda, klídek, tabáček - najlepšie vo vresovci alebo na kvetoch, WC samozrejme v zeleninovej hriadke
160320121045.jpg  
160320121051.jpg  
1/1
2 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

hanelie
http://www.tvnoviny.sk/my-zeny/17954...pradenie-lieci

mačka dokáže liečiť a ľudia, ktorí chovajú rôzne domáce zvieratká majú samozrejme vyššie EQ ako tí, ktorí bez milosti likvidujú všetko živé len preto, že sa nevedia prispôsobiť životu v spoločnosti
riešením proti premnoženiu mačiek je kastrácia - každá mačka je od prírody čistotná, dajte jej debničku piesku alebo drobného kamenia a pôjde špiniť len tam - mám tri mačky z ulice, všetky kastrované a majú aj svoje wecko tak viem o čom hovorím
Chovaj si aj krokodíla, ale neobťažuj s tým ostatných.
2 0
JankaV. JankaV.

JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

No to je dosť ťažké. Aj nám behá po dvore pár mačiek a to nehovorím v období keď sa pária. Zožen si psa ten ich ponaháňa. Inak aj naša behá všade.
1 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

macinko Pozri príspevok
Poradí mi niekto ako sa mám zbaviť v záhrade cudzích mačiek? Odháňanie zrejme nezaberá.
Nie, nezaberá . Neviem ako sa u teba správajú, ale ak chodia na jedno konkrétne miesto - a toto sa ti nepáči, nasyp tam mleté korenie akékoľvek aj zmesky, čo nájdeš v kuchyni. Na toto miesto zaručene viac neprídu - ale nevylučujem, že si nenájdu iné .
1 0
JankaV. JankaV.

JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

Tak naša (sučka) je veľká kamoška s našou mačkou ale ostatné nemusí tie naháňa jedna radosť po dvore.

A aj my sme si najprv mysleli,že sme si nechali kocúrika kým sme nemali 5 mačiek v košíku.
1 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Da sa im oddolat?
IMG_0030.jpg  
1 0
mariannadr mariannadr

mariannadr je offline (nepripojený) mariannadr

Dá sa im odolať?
P9260007.jpg  
P9300027.jpg  
1/1
1 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

mariannadr Pozri príspevok
Dá sa im odolať?
To pri tej mačke na druhom obrázku je skutočná myš??

To je mačka taká flegmatická? Ten náš kocúr keď vidí cez okno vtáčika na parapete, tak sa ide zblázniť.. Nechcem vedieť, čo by urobil s myšou.

Aby ste vedeli, o kom hovorím, prikladám tiež obrázok.
Miňo1.JPG  
Miňo2.JPG  
Miňo32.JPG  
1/1
1 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Co tam po aute, spocitate nas?
IMG_0044.jpg  
IMG_0038.jpg  
IMG_0045.jpg  
1/1
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ďakujem,arizona, pripla si veľmi správny, pravdivý článok. Podľa všetkého by sme mali žiť pod sklenenou burou. Ja som vyrastala v rod. dome, kde sme bez mačiek nikdy neboli. Boli časy, keď som ich mala až,až dosť. Stalo sa, že mačaciu matku zrazilo auto, ostali 3 mačičky, čo len, len otvorili očká. Ja som bola pred maturitou, vstávala som skôr, aby som ich nakŕmila a pokiaľ som sa nevrátila zo školy, pomáhala mi susedka a aj mama, otec. Bola som im veľmi vďačná. Potom som 2 darovala, a ktorú som si nechala, počúvala ma na slovo. V celej dedine, kde každý pozná každého nik neochorel od mačiek. Imunitný systém sa s tým vysporiada a kto ho má oslabený aj tak chytí všeličo. Môj syn tak isto miluje mačky a pritom trpí alergiou, ale nie na chlpy.
To bolo o mačkách, ale chcem povedať, že máme radi všetko čo je živé. Nech už to lezie, alebo aj lieta, alebo aj kvitne. Mama má teraz dvoch psov, je chorá, takže je u mňa. O psoch sa zase stará susedka. Ide o postoj. Ďakujem
1 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Arizona, súhlasím, že sa vtáky boja CD čiek, ale ver mi, aj mačky nechodia na tie miesta, kde blikajú CD čka...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať