Zavrieť

Porady

Mačky v záhrade

Poradí mi niekto ako sa mám zbaviť v záhrade cudzích mačiek? Odháňanie zrejme nezaberá.
Usporiadat
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

No tak vidim,ze bude zabava s nasou macickou. Aj tak som z nej uplne hotova. Omotala si ma okolo prsta. Taka mala ale zlata potvorka a uz aj rozmaznana. A nasu fenku moze aj roztrhnut , ako ziarli, ale ved ona bola tuto prva, takze nas strazi. No ved hadam si na seba zvyknu. Akurat si mozno budu vymienat dobrotky, to co mam pre psa, to chuti macke a naopak. Takze pekne dojedaju vsetko,co sa im da.
0 0
macinko macinko

macinko je offline (nepripojený) macinko

ďakujem, skúsim to mleté korenie, ak nezaberie, tak si asi požičiam psa,nech ich ponaháňa
0 0
aisa aisa

aisa je offline (nepripojený) aisa

Moja kamarátka mala rovnaký problém a vyriešila ho. Samozrejme, že roky skúšala hocičo, ale na koniec zvíťazil hrmot. Porozkaladal po záhradke veľké i malé klepce na myši. Vždy tam, kade mačka mala cestičku, alebo kde sa jej dobre spinkalo. Mala ich (klepcov) asi 10. Do mesiaca sa mačky odsťahovali. Skúste, veď to veľa nestojí a ono to pomohlo!!
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

macinko Pozri príspevok
ďakujem, skúsim to mleté korenie, ak nezaberie, tak si asi požičiam psa,nech ich ponaháňa
A vieš, ako bude vypadať záhrada, v ktorej pes naháňa mačku??????
Brzdenie v zákrutách, zásadne v hriadkach so zeleninou, diery od brzdenia bez ABS v kvetinách, polom všetkého nad zemou, čo nevie zaliezť ako slimák do ulity..., prípadne uhnúť mačkopsej súprave z cesty...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

tetrisss Pozri príspevok
No bojim sa, ze pokial nie si drzitelom strelnej zbrane a si ochotny ju aj pouzit,tak s mackami nenarobis nic, aj ja mam dve svoje a zo pat od susedov aj na stravu, ale co uz.
...to hádam nemyslíš vážne s tou strelnou zbraňou???????????
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Mne tiež mačka šarapatí po kvetinových záhonoch, pritom miesta na behanie má neúrekom. Ale ako naschvál sa vyvaľuje v tulipánoch a zrovna v tých ktoré som zasadila na jeseň kúpené takže mi ich pár zlomila že ani neviem akej boli farby. V skalke mi hrabala tak som nasypala čierne korenie a už tam nehrabe.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Mačkám ťažko niekto rozkáže,či zakáže kade majú chodiť.
To s tým čiernym korením som skúšala.Nechcela som aby moje dve išli na hlavnú cestu, tak som to sypala pri plote. Pomáha...ale iba načas! Treba sypať asi 2x do týždňa.
Ale náhodou som prišla na niečo nové! Pred dvom týždňami sme sadili do záhrady a posypali sme záhradu NPK hnojivom. Odvtedy mačky do záhrady nechodia,lebo im to smrdí.
PS. Odkedy mám mačky, nemáme v blízkosti žiadne hlodavce, krtkov dokonca aj drozdy,ktoré nás vždy predbehli so zberaním drobného ovocia či hrozna sa nám vyhýbajú
Naposledy upravil arizona : 25.04.09 at 14:33
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

To je dobrý nápad s tým korením, musím vyskúšať. Nám tiež chodia sedové mačky po dvore, v noci a najviac sa im páči pošpacírovať sa po autách. Po dáždi to je hrôza, ako vyzerajú tie naše autá.
Máme psov, ale na "spodnom dvore", lebo keby som ich pustila na noc do celého dvora, no to by bolo.., zničili by skalku, tuje a čo ja viem ešte čo by vyviedli okrem toho, že sused by už mačky nemal.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Kto ma problem s cudzimi mackami na zahrade, nech si zaobstara kocura. Ten si zvycajne chrani svoje teritorium a nechce vpustit inu macku do dvora. Mam takeho....hi, hi, hi
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
ajale Pozri príspevok
Kto ma problem s cudzimi mackami na zahrade, nech si zaobstara kocura. Ten si zvycajne chrani svoje teritorium a nechce vpustit inu macku do dvora. Mam takeho....hi, hi, hi
Súhlasím. Než sme mali nášho kocúra, každý deň sme mali pri studni 7-15 cudzích mačiek. Nikdy sme ich nekŕmili, na buchot ani odháňanie nereagovali, ale stále boli u nás. Odkedy máme nášho Nickyho, ani jedna cudzia mačka a kocúr už vôbec nie.
PS: Dali sme ho vykastrovať, ale teritórium si stále bráni a menej sa túla.
0 0
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

Odporúčam zaobstasať si kocúrika , je to asi naj-nápad ani myši,krtkovia a vrabce čo nám sedávali na priedomí a špinili. Pes bude mať kamaráta a nie je pravda ,že ak sa mačka kŕmi neloví , ja mám ráno na parapete myši ,potkany,holuby a už aj malého zaja, kocúr sa príde pochváliť a rozdeliť, pohladkám ,úlovok vyhodím /aby chytal aj na budúce/ dám neakú mlsku a kocúr sa spokojne opaluje zo psami na slniečku ,pohoda.Ozaj a teritórium si naozaj chráni len niekedy zmizne aj na týždeň ,ide za cicuškami.
0 0
amakov amakov

amakov je offline (nepripojený) amakov

My sme mali ten istý problem a poradili nám , (tam kde chodi najčasteješie mačka)zapichnúť do zeme prázdnu sklenenú fľašu( z piva) hrdlom dolu tak, aby trčala polovica von a naozaj mali sme s mačkou pokoj.Pred tým s obľubou si ležala na hriadke, kde akurát schádzala zelenina.Tak sme mali viacej fliaš zapichnutých v zemi, vraj to pôsobí tak,že vietor keď sa opiera do sklenených fliaš vyvoláva zvuk, ktorý je pre mačky nepríjemný.Keď bola zelenina väčšia fľaše sme vybrali, potom tam už nešli.Samozrejme toto nie je vhodné použiť tam kde sú malé deti, aby nedošlo k úrazu, treba dať pozor.
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

Nemali by byt tie flase hrdlom von? Vtedy do nich fuka vietor, podobne ako ked sa hraju deti na lokomotivu a fukaju zboku do flase.
0 0
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

tiež som nad tým uvažovala ono tie flaše majú vydávať pri vetre piskľavý zvuk ,ale dnom hore ? jedine že krtko. ale pri rodinnom dome flaše na pozemku? Čo keď tade prebehneš kosačkou , pes, deti ,no ja neviem ,to radšej tú susedovu mačku.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
To som dnes ráno otvorila dvere a na čistiacej rohožke len perie z vtáčika.
Potvora škaredá. Tentokrát ho zožrala, ale minule ho nechala na zemi, asi mne ak som hladná. Dá sa vôbec odnaučiť mačku, aby chytala vtáčence?
A pohroma sú tiež malé mačiatka, keď sa pustia do kvetov a ozdobných kríkov. Najradšej majú hru, kto vyššie vyskočí a zlomí...
Keby nebolo manžela, ktorý mačky miluje, tak mačku určite nemáme, alebo skôr kocúra.
0 0
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

Neodnaučíš mačka je lovec, možno ten vtáčik nebol práve fit ,v prírode tie najslabšie jedince padnú za obeť a mačence sú ako vrece s blchami,skús oplotiť kvety zajačím pletivom,aspoň kým odrastú mačence.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
mlyn16 Pozri príspevok
To som dnes ráno otvorila dvere a na čistiacej rohožke len perie z vtáčika.
Potvora škaredá. Tentokrát ho zožrala, ale minule ho nechala na zemi, asi mne ak som hladná. Dá sa vôbec odnaučiť mačku, aby chytala vtáčence?
A pohroma sú tiež malé mačiatka, keď sa pustia do kvetov a ozdobných kríkov. Najradšej majú hru, kto vyššie vyskočí a zlomí...
Keby nebolo manžela, ktorý mačky miluje, tak mačku určite nemáme, alebo skôr kocúra.
Náš kocúr si vždy nechá čosi v miske /granulky/, ale čo si chytí, to si aj zožerie. Iba hlavičku nechá a prinesie ukázať Myšky, vtáčence... Aj mäsko dostáva, ale pohyblivá korisť mu asi chutí viac Len mám strach, aby sa mi neotrávil, lebo o jedného som tak už prišla a nechcem to zažiť opäť.
0 0
dalida dalida

dalida je offline (nepripojený) dalida

My máme problém so susedovými mačkami v predzáhradke, kam psi nemôžu, dozadu, kde sú psi, si netrúfnu. Ale pomáha nakrájaná cibuľa na miestach, kde sa mačky rady zdržiavajú, vraj im to smrdí. My cibuľu krájame na kolieska a pravidelne meníme. Výskyt mačiek sa znížil
0 0
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

A počet vysadených riadkov cibule vzrástol
0 0
dalida dalida

dalida je offline (nepripojený) dalida

Miru Pozri príspevok
A počet vysadených riadkov cibule vzrástol
hihihi
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať