Zavrieť

Porady

Mačky v záhrade

Poradí mi niekto ako sa mám zbaviť v záhrade cudzích mačiek? Odháňanie zrejme nezaberá.
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Miru Pozri príspevok
A počet vysadených riadkov cibule vzrástol
Dobré, ha, ha
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Da sa im oddolat?
IMG_0030.jpg  
1 0
mariannadr mariannadr

mariannadr je offline (nepripojený) mariannadr

Dá sa im odolať?
P9260007.jpg  
P9300027.jpg  
1/1
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ani ja im nedokážem odolať,aj keď mi občas niečo polámu
Prikladám aj ja nejaké foto a rozširujem názov temy: mačky v záhrade, v skalke, na streche,na strome-skrátka všade
Naposledy upravil arizona : 03.10.10 at 08:03
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

arizona Pozri príspevok
Ani ja im nedokážem odolať,aj keď mi občas niečo polámu
Prikladám aj ja nejaké foto a rozširujem názov temy: mačky v záhrade, v skalke, na streche,na strome-skrátka všade
Prosim ta, aky druh cicuse to je? My mame taku istu doma, aj tak flakatu, ale nasli sme ju, a je taka ina, tenka, dlha a chutnucka. Dakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

mariannadr Pozri príspevok
Dá sa im odolať?
To pri tej mačke na druhom obrázku je skutočná myš??

To je mačka taká flegmatická? Ten náš kocúr keď vidí cez okno vtáčika na parapete, tak sa ide zblázniť.. Nechcem vedieť, čo by urobil s myšou.

Aby ste vedeli, o kom hovorím, prikladám tiež obrázok.
Miňo1.JPG  
Miňo2.JPG  
Miňo32.JPG  
1/1
1 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

arizona Pozri príspevok
Ani ja im nedokážem odolať,aj keď mi občas niečo polámu
Prikladám aj ja nejaké foto a rozširujem názov temy: mačky v záhrade, v skalke, na streche,na strome-skrátka všade
... áno všade a hlavne keď sú susedové a skáču mi po autách...Sused ich chová na povale domu, odtial po plote pekne mi skočia na auto a keď už vykonali svoju potrebu v mojej záhradke "kvetinovej", tak skočia znova na auto, odtiaľ na druhé a potom na plot... ako sa mám brániť takejto nevítanej návšteve. Cez víkend chlapi nad plot natiahli "zajačie pletivo 1 meter vysoké, že to bude pre ne labilné a neprídu, auto som vyleštila a dnes ráno ... capky od mačiek pocelej dĺžke auta...
To je jedno kde parkujem, lebo na auto vyskočia aj tam, odkiaľ sa nedostanú naspäť, mleté korenie som tiež dávala, našli si iné miesto alebo mi to umyl dážď . Psov keby som nechala na noc vo dvore, určite by to s ními vybavili, ale to by som mohla nanovo vysadiť celú skalku, všetky tuje - to by bola pohroma - no a tieto mačky by už asi nebehali.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Co tam po aute, spocitate nas?
IMG_0044.jpg  
IMG_0038.jpg  
IMG_0045.jpg  
1/1
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

lorelei Pozri príspevok
Prosim ta, aky druh cicuse to je? My mame taku istu doma, aj tak flakatu, ale nasli sme ju, a je taka ina, tenka, dlha a chutnucka. Dakujem
Ahoj, my sme si ich zohnali na inzerát, ako obyčajné,dedinské,ale pravdepodobne musel bývať niekde v okolí nejaký angorský kocúr. Tiež mi je divné ich sfarbenie,dokonca v mačacom kalendári sú presne také dve odfotené, medzi "značkovými". Jedna pani (milovníčka a fanatička) nás u veterinára presviedčala, že to sú angorské.Ale majú dosť fajnové a pre mačky nevšedné zvyky, napr. milujú kúpanie,sú veľmi učenlivé a pod. Takže aj pre nás sú trochu záhadou.
Nemáš foto? Poteš nás, s rovnakou diagnózou
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
Zožeň si rastlinu "Valeriána lekárska" zasaď ju do záhrady a uvidíš, že som mal pravdu. Mačky sa Tvojej záhrade budú vyhýbať.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

legolas Pozri príspevok
Zožeň si rastlinu "Valeriána lekárska" zasaď ju do záhrady a uvidíš, že som mal pravdu. Mačky sa Tvojej záhrade budú vyhýbať.
Ďakujem za radu, určite budem intenzívne zháňať, lebo radšej takúto alternatívu, ako by im mali ublížiť naši haf-káči.
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

ahojte, tiež sa priznávam k "Vašej diagnóze". Od detstva som bola v kontakte s mačkami a tak mám s nimi kopec zážitkov. čo mačka to osobnosť. nám sa v nedeľu dokonca vrátil kocúr a to po 2 rokoch! Mačky sú proste úžasnéééé.....
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

arizona Pozri príspevok
Ahoj, my sme si ich zohnali na inzerát, ako obyčajné,dedinské,ale pravdepodobne musel bývať niekde v okolí nejaký angorský kocúr. Tiež mi je divné ich sfarbenie,dokonca v mačacom kalendári sú presne také dve odfotené, medzi "značkovými". Jedna pani (milovníčka a fanatička) nás u veterinára presviedčala, že to sú angorské.Ale majú dosť fajnové a pre mačky nevšedné zvyky, napr. milujú kúpanie,sú veľmi učenlivé a pod. Takže aj pre nás sú trochu záhadou.
Nemáš foto? Poteš nás, s rovnakou diagnózou
No my sme ju zobrali od babky, jej ju niekto podhodil. Ale obycajna macka to nie je. Aj ked nie som znalec. Ale ucenliva to je teda. Ja som si ju naucila, ako maleho psika, ale nie na slovo- macicka je svojsky tvor a osobnost. Ale tvar ma taku predlzenu, preto som ju nikde nevedela zaradit. A ako modelka, stihla a dlha. Urcite bola nejak zmiesana, ale chutna, taka ina. Ale kupat sa teda moc nechcela, bala sa. Ale druhykrat to bolo uz lepsie. Momentalne nam zmizla, lebo ju schmatla fena nemecky ovciak-ziarli na nu, ja len dufam,ze sa vrati, aze jej neublizila.....ale fenka ma sklamala, lebo sme ju ucili, ze nesmie jej ublizit. Je mi luto, ale verim, ze sa mi este vrati....bol to moj maznacik. Cakam ju stale. Ale fotku tu nemam,mam pracovny pc teraz. Poslem z domu. Ale je presne taka ista ako tvoja, aj tie fliaciky ma rovnake uplne ako tvoja, preto ma zaujala.
0 0
mariannadr mariannadr

mariannadr je offline (nepripojený) mariannadr

Chobot Pozri príspevok
To pri tej mačke na druhom obrázku je skutočná myš??

To je mačka taká flegmatická? Ten náš kocúr keď vidí cez okno vtáčika na parapete, tak sa ide zblázniť.. Nechcem vedieť, čo by urobil s myšou.

Aby ste vedeli, o kom hovorím, prikladám tiež obrázok.

áno, to je skutočná myš. Náš kocúr ju dobre potrápil.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Ahojte, skusila som cierne korenie - mlete vysypat, este som n ezasla ani za roh a nase macky bez zabran do zahona s korenim. Nic, nezabralo. Neviete este nejaky recept, aby som sa zbavila toho, aby mi macky nechodili spinit do zahrady? Su to inac moje macky a maju vonku na dvore aj macacie WC.
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
.... neprečítal som všetky príspevky, ale ak nechceš mať mačky v záhrade kúp si, alebo pozháňaj rastlinku "Kocúrnik obyčajný" je to rastlina ktorá odpudzuje svojou vôňou mačky.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

legolas Pozri príspevok
.... neprečítal som všetky príspevky, ale ak nechceš mať mačky v záhrade kúp si, alebo pozháňaj rastlinku "Kocúrnik obyčajný" je to rastlina ktorá odpudzuje svojou vôňou mačky.
Dakujem, idem pozhanat tu rastlinku, dam vediet
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
legolas Pozri príspevok
Zožeň si rastlinu "Valeriána lekárska" zasaď ju do záhrady a uvidíš, že som mal pravdu. Mačky sa Tvojej záhrade budú vyhýbať.
legolas Pozri príspevok
.... neprečítal som všetky príspevky, ale ak nechceš mať mačky v záhrade kúp si, alebo pozháňaj rastlinku "Kocúrnik obyčajný" je to rastlina ktorá odpudzuje svojou vôňou mačky.
No neviem, ale na nete som našla, že tieto rastlinky mačky skôr priťahujú:
Mačky pozoruhodne reagujú na rastliny valeriánu lekársku a kocúrnik obyčajný. Valeriána obsahuje kyselinu izovalérovú, ktorá dodáva rastline prenikavú špecifickú arómu. Kocúrnik má prenikavú vôňu pripomínajúcu citrón. Valeriána vyvoláva eufóriu mačiek, podľa niektorých názorov sexuálneho charakteru. Ak máme doma valeriánske kvapky, musia byť odložené mimo dosahu mačky. Niektorí chovatelia využívajú tieto kvapky na povzbudenie ruje mačiek s väčším alebo menším úspechom.

Aj v domácich podmienkach, v kvetináči pri okne alebo v lete na balkóne, môžeme pestovať niektoré liečivé či aromatické bylinky, ktorých vôňu mačky zvlášť obľubujú. Najmä kocúrnik obyčajný a valeriánu lekársku. Okrem nich mačky ocenia aj tie, ktoré bežne využívame v našej kuchyni: kôpor, pažítku, petržlen, šalviu alebo tymián (materina dúška).
http://www.happycat.sk/rastliny2.htm
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

mirpo Pozri príspevok
No neviem, ale na nete som našla, že tieto rastlinky mačky skôr priťahujú:
Mačky pozoruhodne reagujú na rastliny valeriánu lekársku a kocúrnik obyčajný. Valeriána obsahuje kyselinu izovalérovú, ktorá dodáva rastline prenikavú špecifickú arómu. Kocúrnik má prenikavú vôňu pripomínajúcu citrón. Valeriána vyvoláva eufóriu mačiek, podľa niektorých názorov sexuálneho charakteru. Ak máme doma valeriánske kvapky, musia byť odložené mimo dosahu mačky. Niektorí chovatelia využívajú tieto kvapky na povzbudenie ruje mačiek s väčším alebo menším úspechom.

Aj v domácich podmienkach, v kvetináči pri okne alebo v lete na balkóne, môžeme pestovať niektoré liečivé či aromatické bylinky, ktorých vôňu mačky zvlášť obľubujú. Najmä kocúrnik obyčajný a valeriánu lekársku. Okrem nich mačky ocenia aj tie, ktoré bežne využívame v našej kuchyni: kôpor, pažítku, petržlen, šalviu alebo tymián (materina dúška).
http://www.happycat.sk/rastliny2.htm
No a co teraz. Uz som celkom bezradna z tych mojich maciek, dost sa mi to protivi, ked mi spinia do zahonov, kde si chcem pestovat bylinky. Ako ste sa zariadili, aby vam macky( aj cudzie) nechodili spinit do zahradky, kde sa pestuju pozivatiny?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

wegamizi Pozri príspevok
No a co teraz. Uz som celkom bezradna z tych mojich maciek, dost sa mi to protivi, ked mi spinia do zahonov, kde si chcem pestovat bylinky. Ako ste sa zariadili, aby vam macky( aj cudzie) nechodili spinit do zahradky, kde sa pestuju pozivatiny?
Treba postaviť foliovník.

A ostatné zvery ti nevadia? Napr. vtáky, chrobáky, hlodavce... Ako sa chceš voči nim brániť? Mačkám nezabrániš na 100% vstup na tvoj pozemok. Ani plot im v tom nezabráni.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať