Zavrieť

Porady

Mačky v záhrade

Poradí mi niekto ako sa mám zbaviť v záhrade cudzích mačiek? Odháňanie zrejme nezaberá.
Usporiadat
popelka. popelka.

popelka. je offline (nepripojený) popelka.

Arizoma vemakovi veľmi pekne poradila. Ale následky si bude niesť sám. Ja by som mu poradila aby si to slávne pieskovisko prikryl poklopom a bude mať po probléme. A hlavne nech dá pokoj všetkým mačkám. Lebo nie iba mačky chodia volne po záhradách.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Raz darmo aj to hovno patrí do záhrady hoci na trávniku zapestovanom sa dobre nevníma.
Chápem aj jednu aj druhú stranu. Každý má svoju pravdu.
Najstaršia dcéra je alergická na mačky a ich exkrementy. Ak sa objavia v záhrade, začne nekontrolovane kýchať.
Vyriešili sme to tak, že máme psa Shiba inu, ktorý je síce malý, ale veľmi čiperný a mačky obháňa jedna radosť. Žiadnej však ešte naozaj neublížil, pretože po stromoch a za plot mu to tak šikovne nejde. Sused má pritom asi 15 mačiek, tieto však k nám nechodia vôbec a ak, tak v tej rýchlosti nič vypustiť nestihnú... Náš pes je pritom veľmi čistotný a naučil sa to robiť mimo záhrady a keď, tak na konkrétne miesto. Možno preto, že ten pes je fena.
Kutil s.r.o. má vo Veľkom Biely stroj s pohybovým čidlom a šipkami...
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
..myslím, že existuje rastlina zvaná "kocúrnik" tak túto zasaď po záhrade a mačky sa jej budú vyhýbať, a ešte pomáha "valeriana lekárska, tá tiež odpudzuje mačky...
0 0
vemak vemak

vemak je offline (nepripojený) vemak

neviem prečo ironicky "slávne" pieskovisko, no prekrytie na neho mam, ale stačí zavolať deti na obed, a už sa tam hrajú mačky.
O tých rastlinách som niečo googlil, a vraj majú opačný účinok skôr mačky priťahujú.
psíka Shiba inu, som si pozrel a je krásny, no pokial viem, že naňho nebudem mať čas, asi by to nebolo voči nemu fér. No túto možnosť stále zvažujeme.
Wabi bolo to moc zložité naučiť ho chodiť kadiť mimo okrasnej záhrady? resp. bol by na to (kadenie) vhodný pre psa siaty trávnik pod ovocnými stromčekmy? Lebo ten kočkám vobec nevyhovuje- oni paničky musia na koberec. A aký je ten psík k okrasnej záhrade, všetci nás od psa odhovárajú, že ju doničia.ďakujem.
0 0
Stani3 Stani3

Stani3 je offline (nepripojený) Stani3

Tí čo tak obhajujú tie mačky, asi nikdy nezažili, aké to je nepríjemné, keď Vám chodia na záhradu a okolo domu. My máme tento problém už dlho a tiež ho nevieme vyriešiť.
Raz by som chcela vidieť, ako by ste sa zatvárili, keď ráno vyjdete na terasu domu, stôl celý od zablatených stôp mačiek, chlpy všade, dokonca nie raz sa nám vyvracali priamo na rohožku pred dvere alebo pod stôl.
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Tento problém sa asi vyriešiť nedáJa som ho riešil dlho a k ničomu to neviedlo nakoniec sme to čiastočne vyriešili a to tak,že sme si obstarali kocúra a ten už si postráži aby mu v rajóne nebačovali cudzie mačky
A pes keď bude tie mačky naháňať a čo bude aj keď nechytí poláme a zničí všetko čo bude mať v ceste
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

vemak Pozri príspevok
neviem prečo ironicky "slávne" pieskovisko, no prekrytie na neho mam, ale stačí zavolať deti na obed, a už sa tam hrajú mačky.
O tých rastlinách som niečo googlil, a vraj majú opačný účinok skôr mačky priťahujú.
psíka Shiba inu, som si pozrel a je krásny, no pokial viem, že naňho nebudem mať čas, asi by to nebolo voči nemu fér. No túto možnosť stále zvažujeme.
Wabi bolo to moc zložité naučiť ho chodiť kadiť mimo okrasnej záhrady? resp. bol by na to (kadenie) vhodný pre psa siaty trávnik pod ovocnými stromčekmy? Lebo ten kočkám vobec nevyhovuje- oni paničky musia na koberec. A aký je ten psík k okrasnej záhrade, všetci nás od psa odhovárajú, že ju doničia.ďakujem.
Ešte mi napadla iná vec. Je evidentné, že mačkám nezabrániš, aby ti chodili po záhrade. To by si musel mať okolo pozemku betónový plot s výškou najmenej 3 metre (2 metrový plot mačka bez väčších problémov preskočí). Takže ak tam už sú, tak jediným problémom je, že ti špinia po záhrade, takže musíme odstrániť tento problém.

Napadlo mi, že by si to mohol urobiť tak, že niekde v rohu záhrady, alebo niekde za šopou, by si dal drevenú bedničku a do nej nasypal mačacie WC granule. Tie mačky si zvyknú chodiť špiniť tam a nebudú chodiť do pieskoviska.

Inak ak nájdeš exkrement na trávniku, tak to na 99 % nie je mačací. Mačka sa len tak hocikde nevykadí, ako pes. Tá sa to snaží zahrabať a ak má kúsok odtiaľ pieskovisko, tak to radšej "dá" do piesku, ako na trávnik. Takže na trávniku je "to" od "niekoho" iného.

Takže zriadiť mačacie WC niekde mimo dohľadu a myslím, že tým vyriešiš problém s pieskoviskom. A nemusíš žiadnu mačku strieľať ani kupovať drahé korenie. 10 kg vrece granúl sa dá kúpiť za pár EUR a môžeš ho tam mať niekoľko mesiacov.

Naši majú mačky v rodinnom dome a my máme v byte tiež kocúra. V lete, keď mením nášmu jeho WC, tak tie granule dám našim a tí majú na dvore veľkú drevenú bedňu, kde tie mnou použité granule nasypú (na dvore sa v pohode dajú ešte použiť). Mačky im nekadia nikde inde. len v tej bedničke.
Naposledy upravil Chobot : 20.01.10 at 14:22
0 0
vemak vemak

vemak je offline (nepripojený) vemak

no ten nápad z mačacím WC, by asi aj mohol fungovať, mne nejde o chodenie po záhrade, len čisto o to kadenie.
a aj keď mačacé fórum je skôr navštevované dámami, ja som aspoň podľa OP muž.
marek
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Sused na jar prichýlil dve mačiatka, dnes sú to už veľké čierne mačky. Ráno keď vstanem, obe sedia na kuchynskom okne a čakajú či im niečo dám, skoro vždy sa zľutujem, takže sú tam každý deň. Parapety umývam aj každý druhý deň, lebo putujú z okna na okno, podľa toho kam idem ja, dokonca nemajú problém výjsť na poschodie Na terase občas nájdem od nich darček v podobe zabitej myši. Neviem kam chodia na záchod, ale ešte sa mi nepodarilo nájsť na záhrade hovienka, asi kadia doma u suseda Inak sú veľmi milé a prítulné
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

"""Inak ak nájdeš exkrement na trávniku, tak to na 99 % nie je mačací. Mačka sa len tak hocikde nevykadí, ako pes. Tá sa to snaží zahrabať a ak má kúsok odtiaľ pieskovisko, tak to radšej "dá" do piesku, ako na trávnik. Takže na trávniku je "to" od "niekoho" iného."""
To je výťah z jedného príspevku, nemám síce overené či je to ozaj od mačky, ale mačka tam chodí, lebo na tú potvoru majú tam susedia malú voliéru s andulkami pri našom plote a tá mačka tam chodí asi na tie vtáčky striehnuť, alebo ju tam iba láka ich štebot. Podľa toho som si domyslela že to robí mačka. Ak nie ona čo by to mohlo byť. Viem identifikovať ježka. Ale toto je vždy iba mokrá kaša a hlavne veľmi zapáchajúca, preto to pes chce vždy likvidovať, samozrejme po svojom. A aj tie radovánky a námluvy si robia u nás, lebo majú v záhrade pokoj. Preto si myslím, že je to od mačky, čo som tiež písala, že poznám iné chovanie mačky, ktorá si to po sebe zahrabe.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ela77 Pozri príspevok
"""Inak ak nájdeš exkrement na trávniku, tak to na 99 % nie je mačací. Mačka sa len tak hocikde nevykadí, ako pes. Tá sa to snaží zahrabať a ak má kúsok odtiaľ pieskovisko, tak to radšej "dá" do piesku, ako na trávnik. Takže na trávniku je "to" od "niekoho" iného."""
To je výťah z jedného príspevku, nemám síce overené či je to ozaj od mačky, ale mačka tam chodí, lebo na tú potvoru majú tam susedia malú voliéru s andulkami pri našom plote a tá mačka tam chodí asi na tie vtáčky striehnuť, alebo ju tam iba láka ich štebot. Podľa toho som si domyslela že to robí mačka. Ak nie ona čo by to mohlo byť. Viem identifikovať ježka. Ale toto je vždy iba mokrá kaša a hlavne veľmi zapáchajúca, preto to pes chce vždy likvidovať, samozrejme po svojom. A aj tie radovánky a námluvy si robia u nás, lebo majú v záhrade pokoj. Preto si myslím, že je to od mačky, čo som tiež písala, že poznám iné chovanie mačky, ktorá si to po sebe zahrabe.
Ak je "to" väčšie a riedke, mohlo by to byť aj od vtáka. Napr. mohla by to byť straka, keď spomínaš, že tam majú andulky. Straka je dravec a andulky ju zaujímajú ako korisť. Našim straky skántrili asi 6 malých kačiatok, kým trochu nevyrástli.
0 0
popelka. popelka.

popelka. je offline (nepripojený) popelka.

truch Pozri príspevok
Sused na jar prichýlil dve mačiatka, dnes sú to už veľké čierne mačky. Ráno keď vstanem, obe sedia na kuchynskom okne a čakajú či im niečo dám, skoro vždy sa zľutujem, takže sú tam každý deň. Parapety umývam aj každý druhý deň, lebo putujú z okna na okno, podľa toho kam idem ja, dokonca nemajú problém výjsť na poschodie Na terase občas nájdem od nich darček v podobe zabitej myši. Neviem kam chodia na záchod, ale ešte sa mi nepodarilo nájsť na záhrade hovienka, asi kadia doma u suseda Inak sú veľmi milé a prítulné
Veľmi pekne si to napísal truch, páči sa mi že z toho nerobíš nijakú vedu, a tak to má byť. K nám na zahradu tiež chodil kocúrik od susedov, ktorý bol kúzelný, všetci sme ho mali radi, tiež nám na políčku niečo vyhrabal ale to nám vôbec ale vôbec nevadilo. Za ten prekrásny pocit to stálo, pretože keď sme išli na zahradu a boli sme ešte len niekde pol kilometra od záhrady a on už vedel že prídeme a neskutočne milo nás vítal. Dokonca k nám na záhradu chodili aj sliepky od susedov ale ani by nás nenapadlo ich vyháňat. Tak asi tak, naša rodina má rada všetky zvieratá a stále budeme na ich strane.
0 0
vemak vemak

vemak je offline (nepripojený) vemak

kurna, jak sa blížia voľby už aj mačky majú svoju stranu.
popelka, ja som žil celý život na činžiaku, a chcel som pre svoje deti niečo iné, a preto som im spravil trávnik (taký väčší) detské ihrisko,húpačky....a altán s krbom a pípou (či to vlastne pre mňa), to len preto že ja hovorím o okrasnej záhrade. Vzadu za ňou je úžítková tam si môžu medzi ženinými cukinami robiť čo chcú aj po tráve pod ovocnými stromkami môžu kľudne závodiť a aj kadiť, len im to neviem vysvetliť.
Neviete niekto hovoriť po mačaci?
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

My máme mačiek viac než dosť. Tzn., že každý rok tak 6,7,8 ba možno aj viac. Už to ani nerátam. Niečo zrazia Paštekári, niečo zastrelia poľovníci /vraj je to škodná v revíri/ a zvyšok zostane. Ale nikdy, naozaj nikdy som po nich nenašla nič na trávniku. Medzi kvetinkami, v hline pod živým plotom, v krabici s pilinami, prípadne v piesku a pod. Skrátka v hocičom sypkom, kde si môže to svoje bohatstvo zahrabať.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ja mám tiež na mačky strašnú zlosť,momentálne mi zistili toxoplazmu a susedová nevesta skoro prišla o dieťatko,tiež jej zistili mačací bacil.Nemám vo zvyku chytať mačky do rúk,takže jedine som to mohla chytiť zo záhrady.Mačky nám tam tiež chodia a zahrabujú hov...Potom už len stačí napr. pri pretrhávaní aby ste sa dotkli rukou tváre a choroba Vás môže po čase navštíviť.
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

Mne nevadia mačičky, aj keď som si toxoplazmózou tiež prešla, ale vadí mi zápach od mačiek, hlavne keď je vlhko. Dokonca si značkujú aj vhodové dvere a mám pocit, ako keby občas podtiekli, lebo ten smrad cítim aj v chodbe. Ani časté umývanie nepomáha. Umyjem a o hodinku sú dvere označkované znova. Psa nemáme, tak uvažujeme, že ten by mohol pomôcť. Svoje mačičky máme len 3, ale tých cúdzích na našom dvore môžem narátať denne minimálne 7-8. Chodia na stravu
0 0
popelka. popelka.

popelka. je offline (nepripojený) popelka.

vemak Pozri príspevok
kurna, jak sa blížia voľby už aj mačky majú svoju stranu.
popelka, ja som žil celý život na činžiaku, a chcel som pre svoje deti niečo iné, a preto som im spravil trávnik (taký väčší) detské ihrisko,húpačky....a altán s krbom a pípou (či to vlastne pre mňa), to len preto že ja hovorím o okrasnej záhrade. Vzadu za ňou je úžítková tam si môžu medzi ženinými cukinami robiť čo chcú aj po tráve pod ovocnými stromkami môžu kľudne závodiť a aj kadiť, len im to neviem vysvetliť.
Neviete niekto hovoriť po mačaci?
Ahoj vemak, stranu ešte mačky zatiaľ nemajú, ale zastávať sa ich budem stále. Žiaľ, mačke sa rozkázať nedá, kde má chodiť a kde nie. Ale po záhradách chodia aj iné zvieratká ale nie sú tak vidieť, ale mačky áno. My sme mali v záhrade krtka a to si mal vidieť po celej záhrade tých krtincov. Ale nevymýšľali sme proti nemu nič, sám odišiel. Keď tu tak čítam tie príspevky koľko ľudí je proti mačkám, tak veru to nemajú ľahké jedným smrdia, robia škodu, majú od nich choroby, no hrôza. Ono nie je dobré byť na seba taký úzkostlivý lebo choroba potom príde skôr. Ale to už som odbočila od témy. Tak iba toľko, prajem Ti aby si problém vyriešil k spokojnosti oboch strán. Maj sa pekne popelka
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Nuž mačky sú milé, ale u nás kvôli alergii našej dcéry, ktorej sa síce tiež páčia si to nemôžeme dovoliť. Neviem si predstaviť, čo by sme bes našej Shiba inu robili bolo by to asi fakt ťažké. Stačí aby dcéra prešla k susede a začne nekontrolovane kýchať. U nás je vďaka tomuto psíkovi v bezpečí. Udržuje mačky trvalo za plotom.
Je pravda že pokiaľ bola šteňa, bolo to v zeleninovej a okrasnej záhradke dosť zlé, vegetácia ju vôbec nezaujímala, zvlášť keď zbadala mačku. Teraz má už 2,5 roka a pubertu má za sebou a je vyrovnanejšia do okrasnej a zeleninovej záhrady ju síce bežne nepúšťami a mačky tam síce kraľujú, ale vpredu na tráve a betóne nemajú šancu. Teraz už ale chodí po cestičkách aj medzi hriadkami a mačka si zvykli záhradu obchádzať, hoci sused ich chová obrovské množstvá.
Psík shiba inu je síce ťažšie ovládateľný, veľmi neposlúcha, ale čo sa týka starostlivosti, je to taký nezávislý tvor, čím je podobný mačkám. Nevyžaduje žiadnu starostlivosť a nerád sa hladká dokonca aj od pána. Vlastne je s ostatnými psami príbuzný iba cez vlka. Málo skoro vôbec nešteká. Chráni záhradu viac pred mačkami a vtákmi a myšami, ktoré loví ako mačka.
Jej ďalšou zaujímavou vlastnosťou je extrémna čistotnosť. Mám priateľa, ktorý musí shibu venčiť, hoci má záhradu. Raz to zanedbal a musel ísť veterinárovi, lebo pes pol zapečený na umretie, čo sa odmietal vykaliť na záhrade. Naša fenka síce nie je taký extrém, ale nie je problém ju vycvičiť a robí to stále na jedno "obľúbené miesto.
Myslím že keď niekto nemá rád z akejkoľvek príčiny mačky, mal by si zaobstarať psa ktorí je na tom rovnako!
Ak však nemá rád žiadne zvieratá, rastlinky mačky nezastrašia.
Naopak napríklad Actinídia Kolomikta mačky priťahuje ako magnet.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Jana2004 Pozri príspevok
Mne nevadia mačičky, aj keď som si toxoplazmózou tiež prešla, ale vadí mi zápach od mačiek, hlavne keď je vlhko. Dokonca si značkujú aj vhodové dvere a mám pocit, ako keby občas podtiekli, lebo ten smrad cítim aj v chodbe. Ani časté umývanie nepomáha. Umyjem a o hodinku sú dvere označkované znova. Psa nemáme, tak uvažujeme, že ten by mohol pomôcť. Svoje mačičky máme len 3, ale tých cúdzích na našom dvore môžem narátať denne minimálne 7-8. Chodia na stravu
Prv náš dvor obchádzali mačky , kvôli psovi.
Dnes my máme dve mačky a jedného kocúra, tie si poriadok urobia samé. Nepustia žiadnu mačku, zúrivo vyháňajú všetky z vlastného teritória.
Keď chceme nakŕmiť občas nejakú zatúlanú, musíme naše zavrieť
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Neviem, prečo sa to otočilo proti tým čo majú problémy, ani jeden z nich nepísal, že mačky nenávidí, a ni ja som nič také nepísala, len som spomenula, že náš pes (má už 16 rokov a už ho nechcem trápiť vakcínami) to chce likvidovať po svojom a olizuje tie ich výkaly, čoho sa bojím, pretože mačka ako voľný a slobodný tvor skôr niečo v prírode nachytá. Susedom sa vždy vyšpinili na rohožku pred dverami, tiež ich to hnevalo. A že je to mačka to vidím teraz podľa stôp na snehu, ešte, že to s tým snehom môžem s lopatkou zobrať, ale inak som musela iba podryť trávu a odkopnúť to. Takže nás neobviňujte z nejakej nenávisti k mačkám. A ten čo chcel radu, tak ju naozaj potreboval a nie nejaké chválospevy o mačkách, tie snáď patria do témy naši domáci miláčkovia, kde tiež ak niekto potrebuje radu, tak mu nik neodpovedá, ale zato sa to hemží chválospevmi na napr. prípadné foto. Už si pripadám ako jeden diskutujúci, ktorý tiež kritizoval reakcie niektorých, ale donútilo ma k týmto riadkom obvinenie, že nenávidíme mačky a iné zvieratá. Vrany za našim plotom si to nemyslia, a ani sýkorky, drozdy a pod. majú v krmítkach u nás v zime určite všetko čo potrebujú. A mačky, ktoré vlastne za to, že sú nemôžu, lebo ich množenie nie je možné dať pod kontrolu a hlavne na vidieku, kde určite ich nikto nebude dávať sterilizovať si tiež dôjdu na svoje, pretože čokoľvek nám vystane v kuchyni, tak zanesiem za plot záhrady a oni si to tam najdu. Ale je to vonku až za záhradou.
Naposledy upravil ela77 : 21.01.10 at 08:50 Dôvod: zabudla som dopísať, že aj mačkám prispievam na obživu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať