Zavrieť

Porady

Mačky v záhrade

Poradí mi niekto ako sa mám zbaviť v záhrade cudzích mačiek? Odháňanie zrejme nezaberá.
Usporiadat
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Mačiatka nie sú zadarmo, ak si niekto odnesie, ešte mu aj zaplatím za benzín!
0 0
Mahena Mahena

Mahena je offline (nepripojený) Mahena

gabrielanska- kamoška 5x potratila a nakoniec porodila ťažko postihnuté dieťa.Podľa lekárov z toho, že mala toxoplazmózu
( nezískala imunitu) V detstve sa stále maznala s mačičkami. Tak toľko k tomu
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Mahena, snaď to nebude také zlé, ja mám susedu, ktorá sa od malička hrala s mačkami, spavala s nimi a mala osem deti!
To nie je pravidlo, že kto sa stýka s mačkou získa toxoplazmózu. Ani alergiu nemá každý...
Mne sa na zahrade osvedcili, zatial, povešané CD disky umiestnené na "oblubené " miesto mačiek vo výške asi 50 cm.
3 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Tak toto vyskúšam, lebo susedovým štyrom mačkám a našej sa najlepšie robí potreba v naších hriadkach. Zas budú všetky semienka riadne premiešané
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
mlyn16 Pozri príspevok
Tak toto vyskúšam, lebo susedovým štyrom mačkám a našej sa najlepšie robí potreba v naších hriadkach. Zas budú všetky semienka riadne premiešané
Naša mačka tiež začala chodiť do hriadok, čo mi prekážlo, tak som kúpila bielu netkanú textíliu a všetky hriadky som zakryla. Prvotná investícia bola vyššia, ale dlhodobá. Ak vysadím menšie priesady, tak zakryjem aj tie. Textília je požiteľná až kým ju niekto neroztrhá. Vôbec to nevadí ani priesadám, hrachu, mrkvi....práve mám pocit, že sú peknejšie a prípadný mrázik prežijú v pohode.
Ak je mrkva už vyrastená a vyjednotená, textíliu odložím a do takej väčšej zeleniny už mačka nechodí. Teda tá moja.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Odkedy som kúpila šteňa, susedove mačky k nám nechodia. Som rada, lebo obidve budú mať mačiatka, neviem si predstaviť koľko ich bude, ale asi dosť
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Obávam sa, že by si na fóliu ľahla, ako to urobila, keď sme mali fóliu pod jahodami. V zime jej je najlepšie na pokryvných trvalkách, veď potom na jar aj tak vyzerajú Vyháňanie zo skalky som vzdala, zbytočná námaha.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
mlyn16 Pozri príspevok
Obávam sa, že by si na fóliu ľahla, ako to urobila, keď sme mali fóliu pod jahodami. V zime jej je najlepšie na pokryvných trvalkách, veď potom na jar aj tak vyzerajú Vyháňanie zo skalky som vzdala, zbytočná námaha.
Nie fólia, na tej by sa jej samozrejme páčilo, lebo fólia drží teplo. Ja píšem o textílii. Ja ju nechávam navoľno, vietor s ňou hýbe. Mačka mi viac do hriadok nechodí, lebo nemá čím zahrabať za sebou. Mne sa to osvedčilo.
Inak je pravda, že mačka vyhľadáva teplé miestečko na leňošenie, ale náš pes je presne rovnaký. Tulipán - netulipán, všetko jedno.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Ja som sa zas zle vyjadrila, myslela som čiernu textíliu Ako máš upevnenú textíliu, aby ju neodfúklo. Ináč, urobila som aspoň poriadok v zásuvkách a všetky nepotrebné DVD sú pripravené splniť úlohu strašiaka. Napíšem, či pomohlo. To je zatiaľ jednoduchšie. Potom budem experimentovať ďalej, ak nepomôže. Účtovník 007 ďakujem za výmenu skúseností.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja mám CD-čka povešané po záhrade na odháňanie drozdov, lebo ma vždy predbehli v oberaní bobuľovín.
Už pri miernom vánku sa CD-čka hýbu a odrážajú svetlo. Vtáky sa tých "behajúcich svetielok" boja, ale mačky ich s radosťou naháňajú
3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Zdravím, teda nevedela som si vybrať, či dať len súhlas, pritom je to aj užitočné, ale aj zábavné zároveň.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Arizona, súhlasím, že sa vtáky boja CD čiek, ale ver mi, aj mačky nechodia na tie miesta, kde blikajú CD čka...
1 0
Liloska Liloska

Liloska je offline (nepripojený) Liloska

Dobrý deň,súrne potrebujem radu,už neviem čo mám robiť, ak niekto bude vedieť poradiť, budem veľmi vďačná.takže k veci:
bývam v bytovke a za ňou máme my aj všetci susedia malé záhradky(NIE AKÝSI DVORČEK,ale taký pás "pôdy", kde si môžeme niečo málo vypestovať. Okrem zeleniny na nej pestujem aj kvety.Môj problém je v tom,že jeden sused má mačku,to by nebol problém,keby sa o ňu staral,ale on ju púšťa kade tade a ona si z našej záhradky spravila ajednocho WC.Ako ju mám odplašiť?je hrozné,keď v sobotu strávite čas v záhradke,nasadíte si mrkvu,tekvicu,okopete kvety a na druhý deň sú v záhradke samé diery s jej výkalmi.nehovoriac o tom,že v lete potom máme na záhradke 3 mrkvy a rozhrabanú záhradu.aj tento rok sa to opakuje.chcela som si presunúť skalku s kvetmi,tak som si porýľovala a pripravila zeminu,na moje "potešenie" je dnes tento kúsok plný rozhrabých dier s výkalmi.ďakujem za všetky rady
P.S.1 keby som poliala záhradu octom,ten jej asi veľmi nepomôže,že?veď je to kyselina,nie?riedená,ale kyselina
P.S.2korenie jej neuškodí?
P.S.3 nechcem jej ublížiť
P.S.4 oplotenie nepripadá do úvahy-a aj tak by asi nepomohlo
ešte raz ďakujem za každú radu
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Ja už som sa tu raz tiež sťažovala. Keby sme nemali psíka, ktorý ale býva s nami dnu (ten 16 ročný pudlík), chodí do záhrady iba cez deň, takže v noci majú mačky raj, tak by som ten trávnik posypala asi korením. Trávnik mám rozrytý horšie ako od krtka, pretože po našom psíkovi h...o podoberiem lopatkou a vyhodím, ale toto po mačke je také , že to musím podkopať rýlom a tak zobrať a hlavne veľmi zapácha, takže je to ozaj mačacie. Keby to bolo možné zobrať, tak dám pozor a pozbieram ako po našom chlpáčovi, ale tu mi pomôže ozaj iba rýľ a to už človeka naštve.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Chobot Pozri príspevok
To pri tej mačke na druhom obrázku je skutočná myš??

To je mačka taká flegmatická? Ten náš kocúr keď vidí cez okno vtáčika na parapete, tak sa ide zblázniť.. Nechcem vedieť, čo by urobil s myšou.

Aby ste vedeli, o kom hovorím, prikladám tiež obrázok.
Je krasny
0 0
ganna ganna

ganna je offline (nepripojený) ganna

My sme si pomohli naftalínom. Mačky, ale aj psy chodili čurať pred dvere a aj potrebu si tam radi robili. Samozrejme, aj do trávy sme ich videli viac krát špiniť, pričom sa hovorí, že mačky si svoje hovienka zahrabávaju. Áno urobila jeden pohyb nohou ,akože to zahrabala a už jej nebolo. Akurát len to hovienko zostalo na trávniku. Ani plašenie nepomáha už nemajú žiadny strach. Ak je to už veľmi neunosne, rozsypeme naftalín po ich obľúbených cestičkách a výskyt sa zminimalizuje.
Minule bola relácia, že mačky neznášajú kakao, je to pre nich jed. TAk vyskúšam rosypať aj toto. lebo ten naftalín troška smrdí ale zaberá.
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

skúšal niekto citrónovú arómu, v byte stačí pár kvapiek esencie a mačka tam prestane chodiť (v prípade potreby opakovať), rovnako aj pes
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

viktorviktor Pozri príspevok
skúšal niekto citrónovú arómu, v byte stačí pár kvapiek esencie a mačka tam prestane chodiť (v prípade potreby opakovať), rovnako aj pes
Citrónovou arómou striekam jedno miesto, kde mi vytrvalo chodí kocúr "robiť značky"
Nepomáha...
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

arizona Pozri príspevok
Citrónovou arómou striekam jedno miesto, kde mi vytrvalo chodí kocúr "robiť značky"
Nepomáha...
možno pomôže odstránenie podložia a potom aróma, alebo tvrdá výchova - preplesk novinami s hlavou v "značke"
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

legolas Pozri príspevok
..myslím, že existuje rastlina zvaná "kocúrnik" tak túto zasaď po záhrade a mačky sa jej budú vyhýbať, a ešte pomáha "valeriana lekárska, tá tiež odpudzuje mačky...


to vááážne funguje???

poradím susedovi,stále sa hnevá ,že mu záhradu navštevujú mačky od neobývaného domu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať