Zavrieť

Porady

Mačky v záhrade

Poradí mi niekto ako sa mám zbaviť v záhrade cudzích mačiek? Odháňanie zrejme nezaberá.
Usporiadat
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

JankaII Pozri príspevok
to vááážne funguje???

poradím susedovi,stále sa hnevá ,že mu záhradu navštevujú mačky od neobývaného domu
Funguje, ale presne opačne. Kocúrnik mačky priťahuje, jeho vôňa ich ukľudňuje.
O valeriane neviem nič.
1 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Ja rozmýšľam o nejakom ultrazvukovom zariadení, len neviem, či by aj to pomohlo:

http://www.conradshop.sk/conrad.php?...d4T1lXMU9Ndz09

http://www.market.sk/obchod/zvukove-plasice-akusticke-odpudzovace/vonkajsi-plasic-skodcov-psov-a-macky-kun-lasic.html

má niekto s tým skúsenosť?
0 0
vemak vemak

vemak je offline (nepripojený) vemak

no vyzerá to dobre, ale asi to nemá nik odskúšané.
0 0
vredko vredko

vredko je offline (nepripojený) vredko

zdravim vas ludia...

skuste mi poradit ako odozeniem macky zo zahrady?mam na zahrade jazierko a mackam zachutili moje ryby...kazde rano o 1 rybu menej uz mam o 11 menej a neviem ako to zastavit prosim poradte ak viete vdaka
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

vredko Pozri príspevok
zdravim vas ludia...

skuste mi poradit ako odozeniem macky zo zahrady?mam na zahrade jazierko a mackam zachutili moje ryby...kazde rano o 1 rybu menej uz mam o 11 menej a neviem ako to zastavit prosim poradte ak viete vdaka
http://www.schetelig.sk/shop/index.p...rytie-jazierka
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Treba najsť predátora mačirk a nechať to na prírodu. Jednoducho kúpte si poriadneho psa, nemusí byť veľký. Stačí malý terier ale s tou správnou psou náturou.
Moja malá fenka je zabijakom mačiek. A oni to pochopili a našej záhrade sa vyhýbajú, teda tie čo prežili.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
vredko Pozri príspevok
zdravim vas ludia...

skuste mi poradit ako odozeniem macky zo zahrady?mam na zahrade jazierko a mackam zachutili moje ryby...kazde rano o 1 rybu menej uz mam o 11 menej a neviem ako to zastavit prosim poradte ak viete vdaka
A sú to vážne mačky? My máme jazierko a mali sme aj kocúra, kocúr pije vodu a pozoruje rybky, ale ešte nikdy po nejakej neskočil....a to ku nášmu chodili aj cudzie mačky do dvora, ale rybám neublížili. Skôr sa obávam psa od susedov. Ten prišiel raz, napil sa vody a schmatol keramickú žabku z vody a odniesol si ju domov.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Brat natiahol elektrický drôt okolo rybníčka, lebo chodila vydra na hostinu. Pár dní bol kľud a potom tam našli už stuhnutého susedových psa. Našťastie táto situácia nenarušila susedské vzťahy, plot bol skoro opravený.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

mám rada zvieratká. Problém s mačkami mám aj ja ale taký, že cez našu záhradu a dvor chodia v noci, lebo naokolo všade majú psov a tie potvory, už som to tu raz písala sa s prepáčením vyse--ú, rovno na trávnik, bez toho, že by sa unúvali to zahrabať. Na rodinnom dome u brata máme teraz malé mačiatka, ale aj tie už hrabkajú, keď si idú urobiť potrebu. Čo sú toto tu u nás blízko Blavy za mačky nechápem. Včera manžel kosil trávu a ja chodila s rýľom a robila výseky v tráve aby som tie ich extra smradľavé exkrementy (mačacie ho...o smrdí extra aspoň po tých čo chodia tu , nekontrolovateľne sa množia, oni za to síce nemôžu, ale mali by to majitelia mať pod kontrolou) odrýľovala, mám z toho väčšiu škodu ako by narobil krtko. Psíka už nechcem, je mi smutno ešte dnes za našim, ktorý skončil na Silvestra svoju 17 ročnú púť. Mám rada aj mačičky, ale to že sa vám prídu iba vyšpiniť na trávnik a chodník vás naserie, keby aspoň myš, alebo krtka chytili, ale to nie. Možno naštvem chovateľov týchto slobodných tvorov ako ich ja nazývam, ale už som pomýšľala aj nad napojením el.prúdu do plota, aby ich to odradilo. Poraďte.
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Mne mačky v zahrade rozhrabali a vyšpinili sa do kukurice,ked bola čerstvo zasadena.V špajzi som našla staré kakao,posypala som ním ten zahon.Kakao je pre mačky jed,kym sa vyšpiní,najprv ňuchá,viac mi do zahrady nenašpinila a nerozhrabala nič,stačilo jej,čo zacitila.Kakao je aj prirodne hnojivo,nezaškodí zahonu,teraz je kukurica na paradu,inak by bola už davno rozhrabana.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

a to nepoznáte že klin klinom? Tiež sa nám po dvore promenádujú mačky neviem od koľkého suseda, ale mačky -cestovateľky - teda tie moje - najmä jedna si začali robiť poriadky vo vlastnom teritóriu a tie susedovie riadne preháňajú. Pomaličky si zvykajú na trvalý pobyt na dedine.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

hmm a myslíš, že tie tvoje mačky nechodia kadiť a značkovať k susedom?...
u nás v novovznikajúcej časti dediny bola možno 1-2 mačky... dnes ich je tam mrte, nakoľko novonasťahovaným susedom sa zdalo milé kŕmiť tie mačky, tie sa začali množiť..., dáke sa prisťahovali aj s majiteľmi (a to mám najradšej, keď nechajú svoju načesanú mačku túlať sa po susedných záhradách...hlavne že nekadí doma) a takto vznikol problém s mačkami... ktoré nám chytajú ryby a kadia, kde im príde...
žiadne rady nefungujú... ako to tu už niekto spomenul... mačka je slobodný tvor... a slobodne sa mi vyhrieva na okennom parapete, či na kapote auta.... hmm možno by pomohlo hádzať tie mačacie hovná ich majiteľom do záhrady... nech si užijú aj oni... :P
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Ja som už rezignovala. Ale aj keď som videla včera svojho psa cez okno ako sa vyvaľuje po trávniku, nenapadlo mi, že si "mastí pierka" vo výkaloch. Smrdel ako tchor. Aby človek chodil venčiť s vôdzkou po vlastnom. Väčšinu dňa ho mám vnútri.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Inak sú tu už iba dve micky, krásne, ak je pekne tak sa vyhrievajú na skleníku, ak je nepríjemnejšie, nájdem ich dnu. Už sme sme prakticky kamarátky. Deti vyrástli, už ma to tak netrápi. Iba to, že vraj nechodia ... na trávnik. Nie je to tak.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

V BA Ružinove sú v súčasnosti premnožené mačky, mesto to ide riešiť kastráciou. Až kým nenastane prirodzený úbytok.
0 0
akin111 akin111

akin111 je offline (nepripojený) akin111

a to nepomoze. to iste zacali robit v raci, ale ked zistili kolko ich je, vykaslali sa na to
0 0
Meja98 Meja98

Meja98 je offline (nepripojený) Meja98

ja
Ahojte,
nevie mi niekto poradit...Mam 2-mesacne maciatko a chcem ho mat na dvore. Zatial ju drzime v zahradnom domceku a chvilu som s nou vonku. Neviem, ci ju uz mozem nechat samu vonku, ci neujde, ci sa vrati. U nas je totiz 2,5 tyzdna.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Meja98 Pozri príspevok
Ahojte,
nevie mi niekto poradit...Mam 2-mesacne maciatko a chcem ho mat na dvore. Zatial ju drzime v zahradnom domceku a chvilu som s nou vonku. Neviem, ci ju uz mozem nechat samu vonku, ci neujde, ci sa vrati. U nas je totiz 2,5 tyzdna.
Skuste spociatku nechat pootvorene dvierka a sledujte ju.Ked bude mat dnu svoj pelech a svoje misky,ona si zapamata,ze sa tam ma vratit. 2,5 tyzdna by malo stacit,aby si zvykla ze tam byva.
0 0
larvaceae larvaceae

larvaceae je offline (nepripojený) larvaceae

Dobry den,
vedeli by ste mi podarit, ako sa da zbavit maciek? Nasi si spravili krasnu zahradu, stalo ich to nemalo financii a kazdy rok ich to stoji vela energie, aby vyzerala tak pekne a kazdu jar a leto sa pasuju s problemom: mackami. Sused ma 5 maciek, ktore k nasim na zahradu chodia "na wc". Nasi sa ich nevedia nijako zbavit. Co pomoze? Nechceme nijake drasticke metody, ktore by ich odohnali do "vecnych lovist", ale stacilo by,keby sa prestali vracat a zacali si kadit do vlastneho
Dakujem velmi pekne za pomoc!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...dobrý pes vie veľa dokázať ....... .......len potom vystáva otázka ...

Ako bude vyzerať záhrada , hriadky , kvety ...atď ???....že pole poorané ???..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať