Zavrieť

Porady

Mačky v záhrade

Poradí mi niekto ako sa mám zbaviť v záhrade cudzích mačiek? Odháňanie zrejme nezaberá.
Usporiadat
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

cimocimo Pozri príspevok
Pôvodne som chcel na tejto téme získať nejaké informácie : ako odplašiť mačky.
Prečítal som všetkých 20 strán témy, ale nedozvedel som sa nič ak nerátam rôzne rastliny, ktoré podľa jedného mačky odpudzuje, podľa iných láka. Videl som foto rôznych mačiek a iných tvorov, pospomínali sa rôzne zbrane, dokonca tu bol aj návrh zriadiť verejné WC pre mačky z okolia(mohol si si to urobiť doma vo vlastnej záhrade), prezentácie súžití mačiek a psov a mnoho iných nepodstatných dokonca hlúpych odpovedí (bez urážky) ako zakryť záhradku fóliou -strašné, keď si predstavím krásny záhon kvetov zakrytý napr. čiernou fóliou. Zábavne ak nie trapné bola rada kúp si kocúra a on odplaší mačky, ale že ten kocúr bude svoju potrebu vykonávať u suseda a nie doma už navrhovateľa nezaujíma. Mohol by som vypisovať perličky úsmevné aj smutné ešte dosť dlho, no význam to nemá
Ja som sa chcel v téme poradiť, alebo nájsť odpoveď na toto : Moja suseda sa tiež borí s problémom "mačiek v záhone" a preto si kúpila neviem presne aký ultrazvukový plašič mačiek. Seriózne ma na to upozornila, nakoľko máme psíka a v negatívnom dopade na neho by to dala preč. Chcel som si to tu na fóre overiť prípadné použitie tohto zariadenia ak má s nim niekto praktické skúsenosti, pretože tvrdenie predajcu nie je pre mňa dôveryhodné.
OK cimocimo, takže keď inde na nete (ci uz SK alebo svet) najdes zaruceny a fungujuci sposob ako sa zbavit maciek v zahrade, daj nam prosim vediet.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

dolfort Pozri príspevok
OK cimocimo, takže keď inde na nete (ci uz SK alebo svet) najdes zaruceny a fungujuci sposob ako sa zbavit maciek v zahrade, daj nam prosim vediet.
Myslim, ze ho nenajde...
Ludia by sa mali zacat naucit zit s prirodou a respektovat, ze z nejakeho dovodu sa tie zvierata okolo nas vyskytuju..rovnako ako vtaci, vcely,hmyz a pod.

Preco by si clovek mal narokovat na to, ze nic "ine" okolo neho nema narok na zivot a ma pravo to zabijat?
V prirode je to "vymyslene" tak, ze vsetko ma svoj zmysel a vsetko zapada do prirodneho kolobehu...

Nasi predkovia dokazali zit v jednej miestnosti a na jednom dvore so zvieratami. Nepoznali alergie a mnoho modernych chorob...mali prirodzenu imunitu.

Dnes su ludia taki zmagoreni prilisnou hygienou a casto zhadzuju svoje choroby na zvierata, ze na vsetko hladaju chemiu.
Rastlinky,ktore kedysi ludia pouzivali na liecenie dnes hufne likviduju litrami chemie,aby nedajboze nekazili vzhlad travnika.
Nedajboze,ak to tom sterilnom travnicku prebehne macka, ci preleti nad nim vtak a znecisti ho...

Nakupte chemiu, vsetko zive otravte a zlikvidujte!!! Nezabudnite si odlozit obrazky,aby ste raz mohli vasim detom a vnucatam ukazat,ako vyzera macka, vtak,ci zivy stom...
3 0
cimocimo cimocimo

cimocimo je offline (nepripojený) cimocimo

My sa asi nerozumieme a to mi je ľúto, veď ja nechcem mačkám ani nikomu ublížiť, akurát som chcel vedieť či susedin
"mačkoplaš" nebude škodiť môjmu psíkovi. Na trhu je množstvo týchto výrobkov a ja by som chcel odpoveď niekoho, kto má s tým skúsenosť, pretože ako som písal, ja letákom a reklame moc nedôverujem. Ak to bude cudzej mačke škodiť (vadiť) jednoducho odíde z dosahu, ale čo môj pes, ktorý nemôže nikde odísť a ja nechcem aby zbytočne trpel. O toto mi ide.
Dolfort, Arizona - napísal som niekde v mojom príspevku, že sa chcem zbaviť mačiek? Je na tom niečo zlého, keď chcem prípadne pomôcť svojmu psíkovi? Tie príspevky, ktoré som "pranieroval" sa domnievam, že boli keď to nazvem ináč detinské.
Naposledy upravil cimocimo : 18.04.12 at 22:41
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Cimocimo,prepac,ale nebolo to adresovane konkretne tebe.

Asi to vo mne vykypelo,ked tu takmer denne citam,ako ludom vadia vsetky prirodzene veci okolo nas a hladaju radu,ako "to" znicit.

Asi mam stastie, ze nie som z tych,ktorym vadi stekanie susedovho psa, ci to, ze musim rano pred odchodom z domu utriet auto od labiek susedovych maciek...ale chapem, ze su ludia,ktorym to vadi...

Nemam skusenosti s ultrazvukovymi vecickami,plasicmi zvierat, priznavam. Ale bud je to totalna,nefunkcna hlupost,alebo na tom je ozaj nieco pravdy... a v tom pripade to skodi vsetkym zvieratam. Ci psovi,alebo mackam. Ti maju totiz zmysly ovela vnimavejsie ako my,ludia...
Ale to je iba moj, laicky nazor
1 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Samozrejme, že sú ľudia, ktorým nevadí štekajúci a zavýjajúci pes aj auto si od susedových mačiek utrie. Lenže sa dostávame do akejsi divnej logiky. Každý z nás si myslí, že môže chovať psa ( aj v paneláku a kedže zaň platí daň, tak sa mesto má postarať o to aby ho mal kde venčiť a je povinné mu poskytnúť vrecká na trus ), mačku, tigra, leva, jedovatého hada aj pavúka. A všetci okolo sú povinní našu záľubu rešpektovať a nemajú sa o nás starať, lebo my máme právo.

Toto a takto napísané sa mi zdá zvrhlé. Ja nie som povinný znášať obtieranie sa psa o moje dieťa alebo o moje nohy, rovnako nie som povinný strpieť osťaný šalát zo záhonu v svojej záhradke a rovnako osratú strechu od susedových holubov. A to sa ja mám chrániť tak že sa obmurujem a nad celým pozemkom natiahnem strechu ? A to sa ešte v Lampárni dozviem, že chovanie levov a tigrov nevie obec zakázať. To nám tu všetkým naozaj šibe alebo sa mi to len zdá ?
3 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
sisima Pozri príspevok
.....chytá mačky do pascí, nechá ich tam celú noc, ráno plaší a oblieva vodou
..no neviem, asi si v živote nemala vlastné zviera, keď dokážeš takéto niečo spraviť cudziemu zvieraťu, asi by sa ti nepáčilo, keby sa takto niekto správal k tomu tvojmu, alebo rovno k tebe...
0 1
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Ak sa tu niekto sťažoval na obťažovanie cudzích mačiek, alebo iných tvorov, bolo to oprávnené. Tieto zvieratá majú svojich majiteľov, ktorí by sa mali starať. Nie je pravda, že nechceme žiť s prírodou, že nám všetko vadí, ale keď ráno otvoríš vchodové dvere a rovno šliapneš do smradľavého mačacieho hovna a ty mačku nemáš, tak ťa to asi vytočí. My sme boli činžiakoví ľudia, mali sme pudlíka, ale vodila som ho na vodítku, každé hovienko po ňom som zdvíhala(sáčkov dnes má človek vždy dosť z nákupov) a hádzala do odpadov.koša. Viem ako sa ľudia hnevali na kopy exkrementov narobených na chodníku od veľkých plemien psov, čím bojovnejšie plemeno, tým voľne pustené bez obojka. Na toto som bola zlá a je to teraz vidno hlavne po zime ten neporiadok, ale samozrejme nie len po zvieratách. Bývam teraz v rod. dome na vidieku, ale tiež miá vadia susedove mačky, ako som už napísala, keby to aspoň zahrabala do zeme (ako si pamätám mačky, že tak robievali), ale nie rovno na chodníku, rovno na trávniku a rovno na schodisku. Prepáčte, ale to mám poslať poďakovanie majiteľovi, že ma takto jeho mačka obšťastňuje??? Viem mačky sa nedajú ustrážiť, ako pes, ale práve preto by tu mala byť nejaká regulácia a starostlivosť aj po veterinárnej stránke už aj na vidieku. Záleží to ale od ľudí, mačky chudery za to nemôžu. Takže neobviňujte nás ktorým sa toto nepáči, že nemáme radi prírodu, zvieratá a pod. Možno viac ako tí ktorí to čo sa nám nepáči, obhajujú.
3 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Viem, že vyťahujem spiacu tému, ale natrafil som na myšlienku, ako zabrániť cudzím mačkám vstupu na pozemok.

Na eBayi som natrafil na takéto niečo:

http://www.ebay.com/itm/Solar-Powere...item2a37984402

alebo takéto:

http://www.ebay.com/itm/Portable-Ani...item4d1820dea1

Je to v podstate pohybový senzor s plašičkou zvery. V téme už bol spomenutý nejaký "mačkoplaš", ale ten vydával zvuk vo vysokej frekvencii nepretržite. Toto keď zaregistruje pohyb, tak na krátko vydá nejaký nepríjemný zvuk, čím odplaší mačku. Ten prvý model je dokonca so solárnym panelom, takže cez deň sa sám dobije. Nevýhodou je, že pre veľký pozemok je treba asi veľa takýchto zariadení.

Možno to niekomu pomôže.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Chobot
Viem, že vyťahujem spiacu tému, ale natrafil som na myšlienku, ako zabrániť cudzím mačkám vstupu na pozemok.

Na eBayi som natrafil na takéto niečo:

http://www.ebay.com/itm/Solar-Powere...item2a37984402

alebo takéto:

http://www.ebay.com/itm/Portable-Ani...item4d1820dea1

Je to v podstate pohybový senzor s plašičkou zvery. V téme už bol spomenutý nejaký "mačkoplaš", ale ten vydával zvuk vo vysokej frekvencii nepretržite. Toto keď zaregistruje pohyb, tak na krátko vydá nejaký nepríjemný zvuk, čím odplaší mačku. Ten prvý model je dokonca so solárnym panelom, takže cez deň sa sám dobije. Nevýhodou je, že pre veľký pozemok je treba asi veľa takýchto zariadení.

Možno to niekomu pomôže.
a neyvyplasi to aj vtactvo a inu zver? Nie som mackarka, tak sa len pytam zo zvedavosti.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

alaya1
Chobot
Viem, že vyťahujem spiacu tému, ale natrafil som na myšlienku, ako zabrániť cudzím mačkám vstupu na pozemok.

Na eBayi som natrafil na takéto niečo:

http://www.ebay.com/itm/Solar-Powere...item2a37984402

alebo takéto:

http://www.ebay.com/itm/Portable-Ani...item4d1820dea1

Je to v podstate pohybový senzor s plašičkou zvery. V téme už bol spomenutý nejaký "mačkoplaš", ale ten vydával zvuk vo vysokej frekvencii nepretržite. Toto keď zaregistruje pohyb, tak na krátko vydá nejaký nepríjemný zvuk, čím odplaší mačku. Ten prvý model je dokonca so solárnym panelom, takže cez deň sa sám dobije. Nevýhodou je, že pre veľký pozemok je treba asi veľa takýchto zariadení.

Možno to niekomu pomôže.
a neyvyplasi to aj vtactvo a inu zver? Nie som mackarka, tak sa len pytam zo zvedavosti.
Ak sa dostanú do dosahu senzora, tak áno. Ak ale niekomu vadia mačky, tak mu asi budú vadiť aj holuby v záhrade.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

myslela som to tak, ze ak to bude obtazovat napr. vtaky, tak tie budu vydavat skrekot, ktory tiez nie je prijemny. Ale len ma to zaujimalo, nemusim nastastie riesit taketo problemy.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
V Petrzalke sa da kupit pasca na potkana, kunu, tchora, ....
Pre macku je ako stvorena.
Vyrobca posiela aj na dobierku a poradi ktoremu zveru co najlepsie chutna.
Zakonom chranenym zivocichom nesmiete ublizit, ale odniest do prirody.
(Potkany a macky nie su chranene. )
0 2
romcos romcos

romcos je offline (nepripojený) romcos

Trošku neskoro, ale ultrazvukovú plašičku potvrdzujem. Ja som kedysi dávnejšie kupoval cez e-bay na holuby. Tie boli odolnejšie, ale cudzia mačka či kocúr nie je.

Chodila nám na terasku a vysedávala na našich vankúšoch. Odkedy som ju tam spustil na pohybový senzor, tak sa terase vyhýba.



Ale pozor, vadí to aj psíkom.
0 0
jano.123 jano.123

jano.123 je offline (nepripojený) jano.123

mačky nijako neodplašíte, nepokúšajte sa ich otráviť pretože môžete otráviť aj iné živočíchy, ani po nich strieľať so vzduchovkami, lebo ohrozujete susedov a mačky aj tak výstrel zo vzduchovky prežijú a prídu znova, kúpte si klietku (sklopec) ktorú umiestníte na váš pozemok kde registrujete problémy s mačkami, do tejto klietky mačku chytíte do pár hodín, získate tak nad ňou plnú kontrolu a je už len na vás aký humánny spôsob zvolíte
v austrálii nedávno začali riešiť globálny problém s mačkami pretože mačky im hrubo likvidujú vtáctvo aj plazy (napr. jašteričky), u nás mačky tiež likvidujú hlavne vtáctvo, ako užitočné sýkorky a im podobné, ďalej cudzie mačky chodia značkovať susedné územia - zeleniny, jahody, a podobné, doslova chodia kaliť do susedných záhrad pretože vo svojej to nebudú robiť, čiže je len na vás ako sa k tomuto postavíte, tí ktorí chcú chovať mačky tak by si mali zabezpečiť veľkú klietku z ktorej im mačka neutečie, prípadne ju nechávať vo vnútri alebo vonku uviazať na dlhšiu retiazku ----- a ak protestujete tak sa zamyslíte nad tým, ako príjemné by vám bolo keby vám chodili susedné psy osierať záhradu pretože majiteľ by nemal dobre spravenú ohradu, keď môže byť pes v ohrade, v klietke, v byte/dome alebo na reťazi, tak môžu byť aj mačky,
v USA zabijú mačky za jeden deň viac ako 1 milión vtákov, u nás je to teda menej lebo nie sme rozlohou tak veľký štát, ale ten pomer bude rovnaký
3 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Ty osobne aky "humanny" sposob likvidacie macky odporucas ci uprednostnujes?

Macka na retazi - to som este nepocul.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

treba to kántriť rovnako ako psiská, sídiská už celé smrdia po ich moči, ľudia, vám z tých potkanov už jebe
1 2
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

marleau
treba to kántriť rovnako ako psiská, sídiská už celé smrdia po ich moči, ľudia, vám z tých potkanov už jebe
keby neboli voľne dostupné jedlé odpadky tak by problém premnoženia nebol. Inak zlikvidujú viac myší a potkanov ako vtákov
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
marleau
treba to kántriť rovnako ako psiská, sídiská už celé smrdia po ich moči, ľudia, vám z tých potkanov už jebe
keby neboli voľne dostupné jedlé odpadky tak by problém premnoženia nebol. Inak zlikvidujú viac myší a potkanov ako vtákov
Na sídliskách kŕmia z pasie túlavé mačky staré babky. To mám odpozerané.
U nás likvidujú viditeľne vtákov.
Práve dnes som doobeda vyplašila mladého drozda v jedných kríkoch, zabudla som, že dcéra tam nedávno našla ich hniezdo, tak som sa potešila, že konečne niektorý u nás po dlhej dobe prežil. Dobre sa im pod nimi hrabe. Ale ako ho majú zamaskované... a sú blízko vchodu, kde je frekvencia, tam sa mačky moc neproducírujú.
U nás prespávali v skleníku mimo horúčav dvaja susedkine vyžraté tlsté kocúry, o koľko sadeničiek sme prišli, teplá zem je pre nich ako hodvábna deka pre človeka. Teraz po príchode svojich vnúčat mačky už sama odváža po odchyte do ikstej obce. Inak sa vrátia. To ich značkovanie je otravné.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
http://www.tvnoviny.sk/my-zeny/17954...pradenie-lieci

mačka dokáže liečiť a ľudia, ktorí chovajú rôzne domáce zvieratká majú samozrejme vyššie EQ ako tí, ktorí bez milosti likvidujú všetko živé len preto, že sa nevedia prispôsobiť životu v spoločnosti
riešením proti premnoženiu mačiek je kastrácia - každá mačka je od prírody čistotná, dajte jej debničku piesku alebo drobného kamenia a pôjde špiniť len tam - mám tri mačky z ulice, všetky kastrované a majú aj svoje wecko tak viem o čom hovorím
2 2
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

hanelie
http://www.tvnoviny.sk/my-zeny/17954...pradenie-lieci

mačka dokáže liečiť a ľudia, ktorí chovajú rôzne domáce zvieratká majú samozrejme vyššie EQ ako tí, ktorí bez milosti likvidujú všetko živé len preto, že sa nevedia prispôsobiť životu v spoločnosti
riešením proti premnoženiu mačiek je kastrácia - každá mačka je od prírody čistotná, dajte jej debničku piesku alebo drobného kamenia a pôjde špiniť len tam - mám tri mačky z ulice, všetky kastrované a majú aj svoje wecko tak viem o čom hovorím
Chovaj si aj krokodíla, ale neobťažuj s tým ostatných.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať