Zavrieť

Porady

DPH a Švajčiarsko

Ahojte, potrebovala by som poradit. Kupili sme licenciu na softvér zo Švajčiarska. Sme platcami DPH. DPH nám nefakturovali aspoň to tam nie je uvedené. Čo s tým? Švajčiarsko nie je v EÚ. Mám to samozdaniť? Dakujem
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Veď píšeš, že to uvádzajú vo svojich dokladoch, asi majú registráciu v DE.
Inak som sa domnievala, že sú to 2 otázky:
- jedna sa týka ŠVajčiarska
- druhá správnosti IČ DPH
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Áno, boli to 2 otázky, ja som si myslela, že majú registrácie 2 - jednu vo Śvajčiarsku a druhú v Nemecku. Konateľka mi dnes nevedela overiť ktoré číslo je správne, preto som nevedela, ktoré číslo mám použiť do SV. Ako som sa tu na porade dozvedela, nemala som uvádzať Švajčiarsko vôbec :-) keďže nie sú členským štátom EU.
0 0
jaanna jaanna

jaanna je offline (nepripojený) jaanna

Dobrý deň, preprava pre objednávateľa zo SR vykonaná zo Švajčiarska na Slovensko podlieha DPH alebo nie.. Ďakujem
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

jaanna Pozri príspevok
Dobrý deň, preprava pre objednávateľa zo SR vykonaná zo Švajčiarska na Slovensko podlieha DPH alebo nie.. Ďakujem
Prepravu zo Švajčiarska do Sk fakturujete bez DPH, jedná sa o dovoz z tretej krajiny.
Musíte vedieť dokázať, že tovar bol pod colným dohľadom. Potrebné doložiť k účtovným dokladom CMR, Ex dokument, Carnet apd.
2 0
miškova miškova

miškova je offline (nepripojený) miškova

ahojte mam fakturu na telekominikačne služby z USA. Sme platitelia DPH. Ako to uviest do danového prizania? Podla predoslých príspevkov by som to dala na riadok 9, a 10 a zaroven na riadok 23, 21. Je to spravne? opravte ma ak sa mýlim.
0 0
miškova miškova

miškova je offline (nepripojený) miškova

poradi mi niekto? prosiiim
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
miškova Pozri príspevok
ahojte mam fakturu na telekominikačne služby z USA. Sme platitelia DPH. Ako to uviest do danového prizania? Podla predoslých príspevkov by som to dala na riadok 9, a 10 a zaroven na riadok 23, 21. Je to spravne? opravte ma ak sa mýlim.
miškova Pozri príspevok
poradi mi niekto? prosiiim
Posuvam... tiez sa z tej novely po 1.1.2010 akosi neviem vysomarit. Ktory § je to?
Mne sa to nehodi do danoveho priznania nikam, uz po 1.12010 nesamozdanujem?
0 0
Getiška Getiška

Getiška je offline (nepripojený) Getiška

Dobrý deň,
chcela som sa spýtať ako je to opačne? Máme faktúruvať tovar aj dopravu do Švajčiarska. Mám to vyfakturovať bez DPH? Nie su v EU, tak neviem ako sa postupuje v takomto prípade.
Ďakujem.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Getiška Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela som sa spýtať ako je to opačne? Máme faktúruvať tovar aj dopravu do Švajčiarska. Mám to vyfakturovať bez DPH? Nie su v EU, tak neviem ako sa postupuje v takomto prípade.
Ďakujem.
Preprava na území SR pre príjemcu - podnikateľa z tretieho štátu - miesto dodania služby je 3. krajina – služba je oslobodená od slovenskej dane
/ preprava SK – Švajčiarsko pre švajčiarsku spoločnosť - miesto dodania sa určí podľa sídla príjemcu služby- je to Švajčiarsko, poskytovateľ fakturuje bez dane , doložiť dôkaz, že príjemca je zdaniteľnou osobou , služba sa v súhrnnom výkaze neuvedie /.



Pozri § 47
Oslobodenie od dane pri vývoze tovaru a služieb
1 0
Getiška Getiška

Getiška je offline (nepripojený) Getiška

Dakujem, to je pri doprave. A ako to je pri tovare? Tiež bez DPH?
Ako myslíš, že doložiť dôkaz, že príjemca je zdaniteľnou osobou? Veľká vďaka za odpoveď.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Getiška Pozri príspevok
Dakujem, to je pri doprave. A ako to je pri tovare? Tiež bez DPH?
Ako myslíš, že doložiť dôkaz, že príjemca je zdaniteľnou osobou? Veľká vďaka za odpoveď.
Oslobodenie pri vývoze do tretej krajiny sa týka aj služieb aj tovaru.
Švajčiari by mali byť zdaniteľnou osobou pre DPH vo svojej krajine, over si to na internete, resp. žiadaj od nich potvrdenie o registrácii pre DPH v ich krajine.
1 0
Getiška Getiška

Getiška je offline (nepripojený) Getiška

Danushka,
nevedela som, že toto sa musí preverovať, aj keď nie je Švajčiarsko v EU.
Takže budem fakturovať bez DPH a dole uviediem odkaz na § 47.
Správne?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Getiška Pozri príspevok
Danushka,
nevedela som, že toto sa musí preverovať, aj keď nie je Švajčiarsko v EU.
Takže budem fakturovať bez DPH a dole uviediem odkaz na § 47.
Správne?
No však si to nemusíš preveriť, ale keď bude kontrola z DÚ a tetušky zistia, že dotyčný nie je vo svojej krajine registrovaný pre DPH, tak ...?

Položme si otázku, ako by sme to fakturovali niekomu, kto nie je registrovaný pre daň vo svojej krajine?
0 0
Getiška Getiška

Getiška je offline (nepripojený) Getiška

Veď áno,
ale kde to preveriť? Na DRSR sa dajú preveriť iba členské štáty EU.
0 0
Stanka 2 Stanka 2

Stanka 2 je offline (nepripojený) Stanka 2

ahojte,
prosím o radu s účtovaním DPH na fa na webovú stránku v čr (webová stránka má koncovku cz), dodávateľ švajčiarska firma, faktúra je bez DPH. My sme platcovia DPH. Veľmi pekne ďakujem
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Stanka 2 Pozri príspevok
ahojte,
prosím o radu s účtovaním DPH na fa na webovú stránku v čr (webová stránka má koncovku cz), dodávateľ švajčiarska firma, faktúra je bez DPH. My sme platcovia DPH. Veľmi pekne ďakujem
viem, že otázka bola zadávaná minulý rok, ale akurát dnes som narazila na toto:

http://ludskourecou.sk/2012/11/vytvo...nenie-sluzieb/

neplatca dph mi doniesol faktúry za celý rok a našla som tam faktúru za február od tejto firmy na prenájom domény a hosting. Na faktúre bolo uvedené, že nie sú platcami dph a IČO: CH-170.3.036.124-0
Podľa mňa mal službu zdaniť a podať DP z DPH za február 2012 a daň do 25 dní zaplatiť. Alebo mu faktúru nemám do účtovníctva dať vôbec?
0 0
tanti tanti

tanti je offline (nepripojený) tanti

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť. Dostala sa mi do rúk faktúra za vykonané služby od švajčiarskeho dodávateľa, ktorý je vo Švajčiarsku platiteľom DPH. Faktúra je vystavená s DPH. My sme tiež platitelia DPH na Slovensku a uvedenú faktúru budeme refakturovať slovenskej firme. Chcem sa spýtať je v poriadku zo Švajčiarskej strany, že nám fakturovala službu s DPH? Ešte jedna otázka je, či konám správne ak chcem službu refakturovať slovenskej firme s DPH. Zo sumy bez dph zo švajčiarskej faktúry. Ďakujem za odpoveď.
0 0
beh beh

beh je offline (nepripojený) beh

Fyz. osobe z tretej krajiny posielame predfakturu vo vyske 100 %. Kedze pojde o vyvoz do tretej krajiny- je to bez DPH. Po uhradeni predfaktury zadáme zakazku do výroby, cca po 2 mesiacoch
výrobok (tovar) vyvezieme klientovi.

Predpokladame správne, ze z prijatej platby nebudeme odvadzat DPH? Lebo riadny doklad z colnice JCD aj CMR budeme mat az o 2 mesiace, ked skutocne vyvezieme tovar.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať