Zavrieť

Porady

Rozvod a prepis auta

Počas manželstva sme nadobudli automobil a ako vlastník vozidla v technickom preukaze bol napísaný manžel .Pre nezhody v manželstve však uvažujem o rozvode.Manžel mi bráni používať automobil, aj keď som ho na to písomne vyzvala.Aby predišiel deľbe majetku pri rozvode a nemohla som si nárokovať na toto auto, manžel ho previedol na svojho rodinného príslušníka.Bolo to bez môjho súhlasu a nevidela som žiadnu darovaciu ani kúpno- predajnú zmluvu.Navyše tam ostali ešte moje veci.Ako môžem ďalej postupovať?Môžem sa domáhať spätného vrátenia na pôvodného vlastníka? Alebo je lepšie sa dožadovať , až pri delení majetku po rozvode?Sám ho pritom dennodenne využíva a jazdí na ňom.
Usporiadat
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Nechcem robiť moderátora porady ale myslím, že sem chodíš rád a z dobroty srdca radíš ľuďom, takže predpokladám, že to rád urobíš.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Natalka overím spôsob ako sa to dá urobiť a dám Ti vedieť. Myslím celý postup.
0 0
Natalka12 Natalka12

Natalka12 je offline (nepripojený) Natalka12

Skúsim napísať ten list manželovi.Len sa bojím, že bude mať dostatok času sa pripraviť, má dobrých poradcov.Čo ak bude kontaktovať bývalého vlastníka a spravi si darovaciu zmluvu, že auto nadobudol manžel darom...alebo ja neviem čo ho môže ešte napadnúť..keď je taký prešpekulovaný.
0 0
Natalka12 Natalka12

Natalka12 je offline (nepripojený) Natalka12

Bola by som veľmi vďačná.Ďakujem
0 0
sylvio sylvio

sylvio je offline (nepripojený) sylvio

Natalka12 Pozri príspevok
Bola by som rada sylvio, keby to tak bolo...že by sa to dalo na príkaz súdu vrátiť späť. Mne však dali iné informácie, keď som volala na ODI na tel. č. 0961032117 na oddelení pre poskytovanie info.
Budete potrebovať právnika, ktorý musí žalobu správne naformulovať, aby sa to potom dalo riešiť aj na polícii. Už teraz Vám s istotou môžem povedať, že sama to nezvládnete. A cez internet sa to nedá dostatočne vysvetliť, nakoľko ide o dosť komplikovanú problematiku.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Petra Nová Pozri príspevok
Natalka, na Poradu zadala si dve rovnaké témy, s rôznymi názvami .Treba naštudovať pravidlá Porady.

Obe diskusie som spojil do jednej témy.

... keby sa niekomu zdalo, že niečo na seba nenadväzuje.
0 0
Natalka12 Natalka12

Natalka12 je offline (nepripojený) Natalka12

Ano už som kontaktovala aj pravnika s ktorým sformulujeme žalobu.Len sa bojím, že vyhodím kopu peňazí a výsledok bude, že sa nedá s tým nič robiť.Bola som už aj za právnikom ohľadom toho, že manžel mi nedáva žiadne peniaze ani na domácnosť, nestará sa o nášho syna a vôbec mi naňho neprispieva.To ma tiež stojí kopu peňazí a nervov.Nám zakazoval prístup obom do auta a vyváža tam milenku.Len neviem mu to dokázať.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Tušila som , že je to tak a práve preto by som Ti rada pomôcť.
Ale teraz bude trochu času , tak sa budem vedieť prepracovať k nejakému rozumnému riešeniu , ktoré môžeš konfrontovať so svojim právnikom a potom sa rozhodnúť.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Natalka12 Pozri príspevok
Ano už som kontaktovala aj pravnika s ktorým sformulujeme žalobu.Len sa bojím, že vyhodím kopu peňazí a výsledok bude, že sa nedá s tým nič robiť.Bola som už aj za právnikom ohľadom toho, že manžel mi nedáva žiadne peniaze ani na domácnosť, nestará sa o nášho syna a vôbec mi naňho neprispieva.To ma tiež stojí kopu peňazí a nervov.Nám zakazoval prístup obom do auta a vyváža tam milenku.Len neviem mu to dokázať.
nechcem fušovať právnikom do remesla, ale jednoznačne podaj na súd návrh na určenie výživného pre maloleté dieťa aj keď máš ešte len pred rozvodom. Tento návrh ti pomôžu spísať aj na príslušnom odbore sociálnych vecí a rodiny- odd. starostlivosti o deti a mládež.
0 0
Natalka12 Natalka12

Natalka12 je offline (nepripojený) Natalka12

Ano s pravnikom riešim navrh na priebežko ohľadom výživného pre dieťa.Len som nevedela, kde začať skôr.Aj to stoji kopu prachov a tiež zastupovanie na súde.A neviem, či to budem môcť dať manželovi k náhrade.On sa bude snažiť, aby mal čo najnižšie výživné, lebo bude robiť zo seba chudáčika, čo je nezamestnaný(lebo bol do marca, teraz neviem), alebo ak sa zamestnal(jeho kamoš má firmu a ten mu vykáže minimálny príjem).A on vie, že mu nemôžem dokázať, že sa každý deň vyváža s milenkou, vozí ju na výlety( pritom svojho syna odmietne zobrať),robí sa veľký frajer, fláka sa stále a mne nedá ani korunu, vôbec sa nestará o nášho syna.a ešte sa zbavil aj toho auta, aby som sa nebodaj nemohla ho dožadovať.Všetko mu zatiaľ vychádza, ako chce.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Poradím vám. Neničte si nervy, vrhnite sa s "celou dušou" do práce, budte stále niečim zamestnaná. Bude vás trápiť nespravodlivosť ktorá sa deje na tomto svete, že aj keď ste niekoho poznali dosť rokov aj tak ste ho nespoznali dostatočne a vlastne ostal pre vás cudzím človekom, lebo sa pýtate sama seba : ako to mohol urobiť mne, synovi ? Ako sa môže takto správať k nám ? Nebojte sa ak nebudete konať vy zlo k nemu, verte že raz sa karta obráti a ešte vás bude prosiť aby sa k vám mohol vrátiť. Každému sa všetko zlo čo napácha vráti a len ten "na nebi" vie ako bude ten človek za to potrestaní.
0 0
Natalka12 Natalka12

Natalka12 je offline (nepripojený) Natalka12

Ahoj Petra Nova,
dostala si odo mňa poštu? Písala som ti ,že pravnička mi navrhla spísať žalobu na vyslovenie neplatnosti prevodu vlastníckeho práva k autu.Toto by nestačilo?A mimochodom , nový vlastník je z manželovej rodiny.Ďakujem
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Natalka12 Pozri príspevok
Ahoj Petra Nova,
dostala si odo mňa poštu? Písala som ti ,že pravnička mi navrhla spísať žalobu na vyslovenie neplatnosti prevodu vlastníckeho práva k autu.Toto by nestačilo?A mimochodom , nový vlastník je z manželovej rodiny.Ďakujem
Áno Natálka, dostala a úplne súhlasím s tou právničkou , čo Ti navrhla spísať žalobu o vyslovenie neplatnosti prevodu vlastníckeho práva. Už z toho, ako to naštylizovala vyplýva, že sa vyzná sa vo veci, a ja by som sa jej držala. Tá druhá verzia o darovaní, nemá racionálny základ, pretože nevieš, či o darovanie v tom prípade išlo. Keďže tak kúpa, ako aj darovanie sú prevodom, preto ten všeobecnejší názov pre žalobu je úplne správny. Predpokladám, že Tvoja právnička má v tom jasno. Predsa by som Ťa upozornila, že tá žaloba musí smerovať proti obidvom. Manželovi aj novému vlastníkovi.
0 0
Natalka12 Natalka12

Natalka12 je offline (nepripojený) Natalka12

Ďakujem za odpoveď.Len by som sa chcela ešte spýtať, koľko môže celý ten proces trvať,môže to trvať rok-dva?Môže robiť manžel prieťahy v súdnom konaní napr. že sa nebude dostavovať na pojednávanie a pod.?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Natálka na to,čo si sa ma pýtala v SS -ke Ti môžem odporučiť jediné a podľa mňa dôležité, aby novému vlastníkovi súd zakázal vozidlo ďalej scudzovať,robiť na ňom úpravy a nech právnička uváži, či aj, aby mu súd zakázal jazdiť. To, aby si ho smela Ty používať do skončenia sporu, sa predbežným opatrením vyriešiť nedá. Takýto postup bol možný len dovtedy, kým ho manžel nepreviedol na niekoho iného. Daj si poradiť od právničky, lebo tá najlepšie vie, čoho sa možno domáhať. Myslím, že jej môžeš dôverovať.
0 0
Natalka12 Natalka12

Natalka12 je offline (nepripojený) Natalka12

Dobrý deň,
prosím Vás o pomoc a radu. K mojej žalobe na neplatnosť právneho úkonu manžel zaslal súdu nasledovné vyjadrenia.Zrejme si najal dobrého právnika.
-na súd predložil čestné prehlásenie od svojej matky(mojej svokry), ktorá v ňom uvádza, že mu darovala na auto finančné prostriedky v hotovosti, ktoré získala dedičstvom. Toto čestné prehlásenie bolo spísané pred týždňom. Vtedy, že vraj nebol dôvod aby mu to dávala aj písomne. Klame, že mu dala celú sumu na to auto. Viem , že mu dala len 1/4 z tejto uvádzanej sumy, sama mi to hovorila. A ešte sme sa aj dohodli s jej súhlasom, že z týchto peňazí sme pokupovali zopár veci do domácnosti.
-medzi predávajúcim a kupujúcim bola uzatvorená iba ústna dohoda o kúpe auta(pretože Obč. zákonník nevyžaduje povinnosť uzavrieť písomnú dohodu) a peniaze boli vyplatené v hotovosti. Predávajúci to môže dosvedčiť(samozrejme, keď je to jeho kamarát) a bolo kúpené v tej hodnote, ako je uvedenú v čestnom prehlásení od jeho matky.
-bola predložená darovacia zmluva, kde v apríli 08 daroval toto auto svojmu rodinnému príslušníkovi. Keďže auto získal manžel do svojho výlučného vlastníctva z peňazí od svojej matky, nebol potrebný môj súhlas. Potom načo auto daroval, keď ho naďalej dennodenne používa?
Na záver uviedol, že žiada súd, aby som nahradila všetky trovy konania a tiež náklady na jeho právnika.
Prosím Vás, chcem sa opýtať, či mám niakú šancu a mam pokračovať v tomto súdnom spore , alebo to vzdať ???Manžel mi pritom vôbec neprispieva na syna ani na domácnosť(návrh na predbežné opatrenie som podala na výživné) a vie a ráta s tým, že nemám toľko finanč. prostriedkov na súdy.
Ak môžete poraďte, ďakujem.
0 0
sylvio sylvio

sylvio je offline (nepripojený) sylvio

1. k tomuto vyjadreniu napíšete vlastné vyjadrenie, v ktorom budete tvrdiť, že svokra vášmu manželovi nikdy takúto sumu nedarovala, neexistuje o tom žiadna písomná darovacia zmluva a ide len o špekuláciu zo strany manžela ako vyňať vec z BSM. Auto bolo zakúpene z prostriedkov patriacich do BSM, preto aj auto patrí do BSM.

2. ďalej budete tvrdiť, že aj v prípade, ak by niekedy svokra nejaké peniaze vášmu manželovi darovala, s odstupom času nie je možné preukázať, že tieto boli použité práve na nákup predmetného vozidla. Žiadajte aby váš manžel jednoznačne preukázal, že vozidlo bolo zakúpené VÝLUČNE z prostriedkov, ktoré mal údajne získať darom.

Momentálne ešte nič nie je stratené, ale v tejto fáze by bolo lepšie zohnať si nejakého seriózneho právnika, lebo sama to už na súde neuhráte.
0 0
sylvio sylvio

sylvio je offline (nepripojený) sylvio

mimochodom existujú centrá bezplatnej právnej pomoci, prípadne požiadajte súd o pridelenie advokáta, z dôvodu, že nemáte dostatok finančných prostriedkov na to, aby ste si ho hradila sama.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Dobry je ten Tvoj EX.
Drzim mu palce. A dufam, ze ho nikto nebude odsudzovat, ze nehra fer. Staci si to tu len precitat. Peniaze od svokry, co je jeho vylucne vlastnictvo tu vobec neboli spomenute. Co je tu este zamlcane?
0 0
Natalka12 Natalka12

Natalka12 je offline (nepripojený) Natalka12

ja netvrdim, ze nie su jeho vlastnictvo.Viem, ze su lenze 1. nedostal ich toľko koľko tvrdia v čestnom prehlásení 2. pokupovali sme z toho veci do domácnosti, manžel bol na dovolenke atď.takže viem, že neminul všetky na kúpu auta.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať