Zavrieť

Porady

Nový vírus?

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Pripojím skopírovaný mail ktorý som dostala od sestry z Čiech. Vie niekto o tom niečo?


V PŘÍŠTÍCH DNECH MUSÍTE DÁVAT VELKÝ POZOR A NEOTEVŘÍT ŽÁDNÝ E-MAIL
NAZVANÝ "POZVANKA - INVITATION", NEZÁVISLE NA TOM, OD KOHO JE.
JEDNÁ SE O VIRUS, KTERÝ " OTEVÍRÁ OLYMPIJSKOU POCHODEŇ" A KTERÝ SPÁLÍ HARDISK.

TENTO VIRUS BUDE ODESLÁN OSOBOU, KTERÁ VÁS MÁ VE SVÝCH KONTAKTECH.
TAKŽE POKUD OBDRŽÍTE E-MAIL S NÁZVEM "INVITATION" NEOTVÍREJTE HO
JE TO NEJHORŠÍ VIRUS OHLÁŠENÝ CNN A KLASIFIKOVANÝ SPOLEČNOSTÍ MICROSOFT
JAKO NEJDESTRUKTIVNĚJŠÍ VIRUS, KTERÝ KDY EXISTOVAL !!!!!!!
BYL OBJEVEN PŘEDEVČÍREM ODPOLEDNE.
POSLETE TENTO E-MAIL VŠEM, KOHO ZNÁTE, VAŠIM PŘÁTELŮM, VŠEM VAŠIM KONTAKTŮM.
ČÍM VÍCE OSOB UPOZORNÍTE PŘEDEM, TÍM HŮŘE SE BUDE VIRUS ŠÍŘIT !!!
Naposledy upravil cactus : 29.04.08 at 18:31
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
A nie je to hoax? Ani na stránke microsiftu, ani na cnn som nenašiel žiadnu zmienku o tom.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
sestra pracuje v call centre v Hradci Králove a tento mail prišiel z ich ústredia od nadriadených. Tak neviem...
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

cactus Pozri príspevok
sestra pracuje v call centre v Hradci Králove a tento mail prišiel z ich ústredia od nadriadených. Tak neviem...
http://www.hoax.cz/cze/index.php?act..._detail&id=508
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
cactus Pozri príspevok
sestra pracuje v call centre v Hradci Králove a tento mail prišiel z ich ústredia od nadriadených. Tak neviem...
A tí nadriadení sa ako vyznajú v počítačoch a počítačovej bezpečnosti ? ................... never všetkému len preto, lebo ti to pošle nejaká autorita.

Podstatou týchto e-mailov je nasledovná časť:

"POSLETE TENTO E-MAIL VŠEM, KOHO ZNÁTE, VAŠIM PŘÁTELŮM, VŠEM VAŠIM KONTAKTŮM."

Veľa ľudí tak urobí a pošle e-mail ďalej neuvedomujúc si, že v záhlaví e-mailu sú uložené všetky e-mailové adresy, na ktoré bol predtým a teraz e-mail preposlaný. A tí ďalší to urobia znovu a znovu ..... až sa skôr či neskôr takýto e-mail vráti späť jeho autorovi. A tomu potom stačí vytiahnuť z hlavičky tohto reťazového e-mailu všetky adresy, na ktoré bol mail preposlaný a dostane bohatú úrodu živých a funkčných e-mailových adries, ktoré potom buď sám použije alebo predá niekomu, kto sa živí posielaním SPAMu.

A onedlho tu budeme mať opäť otázky, ako preboha zabrániť preplneniu e-mailovej adresy SPAMom.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

chlap Pozri príspevok
A tí nadriadení sa ako vyznajú v počítačoch a počítačovej bezpečnosti ? ................... never všetkému len preto, lebo ti to pošle nejaká autorita.

Podstatou týchto e-mailov je nasledovná časť:

"POSLETE TENTO E-MAIL VŠEM, KOHO ZNÁTE, VAŠIM PŘÁTELŮM, VŠEM VAŠIM KONTAKTŮM."

Veľa ľudí tak urobí a pošle e-mail ďalej neuvedomujúc si, že v záhlaví e-mailu sú uložené všetky e-mailové adresy, na ktoré bol predtým a teraz e-mail preposlaný. A tí ďalší to urobia znovu a znovu ..... až sa skôr či neskôr takýto e-mail vráti späť jeho autorovi. A tomu potom stačí vytiahnuť z hlavičky tohto reťazového e-mailu všetky adresy, na ktoré bol mail preposlaný a dostane bohatú úrodu živých a funkčných e-mailových adries, ktoré potom buď sám použije alebo predá niekomu, kto sa živí posielaním SPAMu.

A onedlho tu budeme mať opäť otázky, ako preboha zabrániť preplneniu e-mailovej adresy SPAMom.
A preto zásadne vždy mažem všetky predchádzajúce adresy, ak preposielam nejaký mail ďalej.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
chlap Pozri príspevok
A tí nadriadení sa ako vyznajú v počítačoch a počítačovej bezpečnosti ? ................... never všetkému len preto, lebo ti to pošle nejaká autorita.

Podstatou týchto e-mailov je nasledovná časť:

"POSLETE TENTO E-MAIL VŠEM, KOHO ZNÁTE, VAŠIM PŘÁTELŮM, VŠEM VAŠIM KONTAKTŮM."

Veľa ľudí tak urobí a pošle e-mail ďalej neuvedomujúc si, že v záhlaví e-mailu sú uložené všetky e-mailové adresy, na ktoré bol predtým a teraz e-mail preposlaný. A tí ďalší to urobia znovu a znovu ..... až sa skôr či neskôr takýto e-mail vráti späť jeho autorovi. A tomu potom stačí vytiahnuť z hlavičky tohto reťazového e-mailu všetky adresy, na ktoré bol mail preposlaný a dostane bohatú úrodu živých a funkčných e-mailových adries, ktoré potom buď sám použije alebo predá niekomu, kto sa živí posielaním SPAMu.

A onedlho tu budeme mať opäť otázky, ako preboha zabrániť preplneniu e-mailovej adresy SPAMom.
Eulalia Pozri príspevok
A preto zásadne vždy mažem všetky predchádzajúce adresy, ak preposielam nejaký mail ďalej.
ďakujem vám všetkým, zase som sa niečo, pre mňa neznáme, naučila
už si to zapamätám
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Po pravde, ja nikdy neotváram mail z neznámej adresy, resp. od neznámej osoby. Písaný anglicky zvlášť

Možno sa tým síce pripravujem o úžasné obchody.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Práve som o tom čítal v PC Chip. Mazať, mazať, mazať. Ináč prídu nigérijské listy a pod.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
sthruska Pozri príspevok
Práve som o tom čítal v PC Chip. Mazať, mazať, mazať. Ináč prídu nigérijské listy a pod.
vysvetlíš, prosím, nám 17-stkam, aké nigerijské listy?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

nigerijské listy -texty so „srdcervúcim príbehom“, v ktorom nás jeho autor prosí
o pomoc s prísľubom veľkého obnosu peňazí, províziou, z finančnej transakcie
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Dáša, ďakujem.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

No ja som dostaval jeden cas dost takychto listov a s jednym bankovym uradnikom som si aj dost dopisoval. Napisal, ze u nich v banke je konto po nejakom Talianovi, co zahynul pri leteckej nehode, a ze by tie peniaze mali uz prepadnut, ankolko nema dedica. Ze ich potrebuje poslat niekomu na ucet, a ak suhlasim, mozem si nechat 20%. Podpisal sa ako Malik Mejta.

Ja som (ako Palec Kejta) odpovedal, ze som velmi pohnuty smrtou XY, a ze kolko je tam tych penazi. On napisal, ze nieco vyse 18 mil USD. Tak som mu napisal, ze kvoli takej sume sa neoplati uradovat, nech to da na charitu.

On si evidentne este nebol isty tym, ako to myslim, lebo odpisal, ze - no prave, to je dobry napad, ale aby to mohol dat na charitu, musi to najprv niekomu poslat na ucet, ci teda moze mne...
Naposledy upravil misomiso : 02.05.08 at 09:54
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
misomiso Pozri príspevok
Ja som (ako Palec Kejta) odpovedal, ze som velmi pohnuty smrtou XY, a ze kolko je tam tych penazi. On napisal, ze nieco vyse 18 mil USD. Tak som mu napisal, ze kvoli taej sum esa neoplati uradovat, nech to da na charitu.
...
máš ešte troch bratov... ak budú rovnako aktívny sa Ti už oplatí úradovať....
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Príde mail z nigérie, že ak vložíš nejaké peniaze, tak vééééľa zarobíš. Niektorí tak činia. Potom ich niekde pozvú a nik ich už viac neuvídí - zavraždia ich. Dokonca v TV bol o tom dokumentárny film.
Pri mojom konte sa toho neobávam
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Necital som to cele, len par prvych prispevkov, ale nechapem ako moze otvorenie emailu spalit HDD
Napada mi iba jedna vec, ze v tom maily by sa pisalo, ze "rychlo hod HDD do ohna"
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Iba aby sa téma nazprášila a ak náhodou dostal niekto podobný text, aby sa nevyplašil, tak to hodím na pľac do pléna kvôli prevencii...

Podotýkam , že predtým som to mala v češtine.


Subject: Fw: Upozornenie na vírus
Ahoj

Pošlite Ďalej !!!


V budúcich Dňoch Musíte Dávať Veľký POZOR A Neotvárať Žiadny E-MAIL NAZVANÝ



POZVANKA-"INVITATION", NEZÁVISLE NA TOM, OD KOHO JE.



JEDNÁ Sa O Vírus, Ktorý " Otvára OLYMPISKOU POCHODEŇ" A Ktorý Spáli



HARD DISK. TENTO Vírus BUDE Odoslaný OSOBOU, Ktorá VÁS MÁ Vo Svojich
Kontaktoch. TAKŽE Pokiaľ OBDRŽÍTE E-MAIL S Názvom "INVITATION"
Neotvárajte HO JE TO Najhorší Vírus Ohlásený CNN A KLASIFIKOVANÝ
Spoločnosťou MICROSOFT AKO



Najdeštruktívnejší Vírus, Ktorý Kedy EXISTOVAL!!!!!!!






Bol Objavený Včera Poobedne Pošlite TENTO E-MAIL Všetkým, KOHO poznáte,
Vaším



Priateľom, Všetkým Vaším Kontaktom ČÍM Viacej Osôb UPOZORNÍTE dopredu,
TÍM Horšie Sa BUDE Vírus Šíriť!!!

Naposledy upravil cactus : 11.09.08 at 14:36
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Podla mna je to haluz. Email je elektronicka posta, kde ti chodi akoze do schranky pismo (to je ako obalka do normalnej postovej schranky v dome, alebo v byte), tak to kludne mozes otvorit, antrax tam isto nebude, ale obcas mozes dost aj balik a to je v elektronickej podobe priloha (dnes slusny mail server pouziva antiv. a antispamovy system (napr seznam, pouziva eset)). na prilohy si je treba davat pozor a neotvarat exe, com a bat su to spustacie subory
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Fero11 Pozri príspevok
... na prilohy si je treba davat pozor a neotvarat exe, com a bat su to spustacie subory
To su zakladne pokyny, ktore už existuju viac ako desaťročie. Dnes sa da stiahnut virus priamo z webovej strany a nic sa oficialne nestahuje ani neinstaluje.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

no tak to sa da, ale ak mas rezidentne spusteny antivir, alebo kvalitny firewall tak by to malo byt v poriadku. Akakolvek komunikacia bezi cez porty a firewall tieto porty strazi a ak je nejaka komunikacia na nejakom zvlastnom (nestandardne pouzivanom) porte, tak firewall by ti mal nieco o tom povedat
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Ďakujem chalani
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať